Bambi14

Palnik warsztatowy, pytania od laika

Polecane posty

Bambi14    97

Witam, chcialbym zakupic palnik do gospodarstwa, zeby móc zalutowwac rurke stalową, wlutowac np kranik do chlodnicy traktora czy nawet podgrzac cos zeby szlo wygiac czy sciagnac.. pytanie do was, jakie kupic butle? wystarczy butla z tlenem i zwykla kuchenkowa propan butan do takich rzeczy? nie uzywalbym tego zbyt wiele, a butle maja okresy waznosci, wystarczy mi butla 6kg? a moze inna sie lepiej finansowo oplaca? jakie spoiwo uzywac do lutowania stali/ miedzi/mosiadzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
ja dodam zebys jak cos nie trzymal w pomieszczeniu zamknietym tylko pod jakas wiata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
Na naboje nie wyrobi. Wszystko zależy od woelkości palnika/grubości elementów. Jeżeli masz tego niewiele i chciałbyś łatwo przenosić to butla 8 tlenu i 3 kg propanu. Lutowanie na propan stali to nie to samo co z acetylenem. Ogólnie się tego nie robi ale to już by pisał i pisał. Dobrze będzie szło na mosiądzu czy miedzi w lutowaniu twardym...
Ewentualnie MAPP plus tlen - jakoś to będzie szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wszystko zależy nie tylko od tego ile będziesz robił ale też od tego ile chcesz na to przeznaczyć. Wiadomo acetylen + tlen i dobry palik trochę kosztuje ale i robota dobrze idzie. Co do terminów ważności butli/legalizacji lepiej wymienić nawet mając gaz przed terminem niż trzymać. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nieraz można kupić cały komplet z butlami za rozsądne pieniądze oczywiście używane.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

mialem kiedys lutlampe ale to dawalo slaba temperature.. a na jaki okres sa wazne butle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kiedyś były na krócej, ale teraz jak się nie mylę to na 10 lat. Na własnym przykładzie jak trzeba było wymienić co rok to było przykro bo gazu zostawało, ale jak teraz jest dłużej to max 3 lata i butle puste T-40.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
Niektórzy dają promo jak oddasz własną, dobrą butlę to dadzą Ci za to 2 lata dzierżawy. Generalnie na firmę bierzesz to płacisz jakieś 2.5 stówy/butla 40/rok i nic Cię nie interesuje. Jedziesz wymieniasz płacisz za gaz. Messery nie xhxą nieswoich butli wogóle. Własna butla to wtedy jak masz rozlewnię pod nosem moim skromnym zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

uu, to sporo za ta dzierzawe.. zapytam w najblizszym sklepie jak sie ksztaltuja ceny malych butli w dzierzawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jak za swoją butle dostaniesz w dzierżawę?

Ja mam własne butle i nikomu nic nie płacę za dzierżawę, układ z dzierżawą uważam za nietrafiony. 

A jak pisałem butle to nie majątek, kiedyś tlenową z atestem znalazłem w lesie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
Normalnie - messer przejmował twoją butlę i dwa lata dzierżawy miałeś free

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Możesz jaśniej, bo nie bardzo rozumiem jak za własną butle brać butle w dzierżawę?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tzn mesSer jak i linde tolerują tylko własne butle, Ja mam butle nie powiązane z siecią wymieniam "wszędzie" oczywiście poza linde, messera u nas nie spotkałem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947
W moim rejonie nima rozlewni i tylko te dwie firmy zostają. Oni przejmują butle, oklejają i już nie jest Twoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To już rozumiem.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97
byłem dziś pytać w sklepie i mi powiedział że butla kosztuje 250 zł za 10kg, a potem już tylko wymieniam na pełna 25zl. czy to odpowiednia cena za zakup butli czy kupię gdzieś taniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale z jakim gazem ta butla?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez drax
      Cześć, mam możliwość zakupu MTZ, właściciel twierdził, że model 80, jednak na miejscu okazało się, że to 50, pali, jeździ , hydrualika działa jednak dość istotny jest dla mnie wom:
      czy da się w tym ciągniku w jakiś sposób uzyskać 1000 obr na WOM (np jak przez skrzynie w 360) ?
      Jaka jest prędkość tego ciągnika na drodze ?
      jakie ciśnienie oleju powinien mieć silnik ?
      Jaki tam jest rozkład biegów? udało mi się znaleźć 3 biegi do przodu, 1 do tyłu + reduktor
      czy da się jakoś wyregulowac kierownice żeby nie była na wysokości brody ?
      Ma ktoś może instrukcje obsługi do tego ciągnika aby doczytać i rozwiać pojawiające się wątpliwości ?
       
      Z góry dzięki za odpowiedzi 
       
    • Przez tomek1990
      Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc
      1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?
      2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 
      3. Jaka najlepiej rasę wybrać?
      4. Co robić z kurami przy wymianie stada?
      Pozdrawiam
    • Przez Arek84
      Witam, tak jak w temacie we czwartek dostałem zawiadomienie  z sądu zamiejscowego który zajmuje sie księgami wieczystymi o zmianie powierzchni działki z 1 ha 1984 m2 na 1 ha 1440 m2. Co w takiej sytuacji robić? dodam ze działka była mierzona przez arimr we wrześniu 2016 a w marcu 2017 miałem info że będzie mierzyła gmina i widać te 550m2 namierzyli mniej...Co w takiej sytuacji robić gdy się nie zgadzam z tym miał ktos. podobny przypadek??
    • Przez aezakmi666
      Witam pisze bo zastanawiam się ile wytrzyma oś w wozie ? Posiadam platformę 4.2 x 1.70 x 0.60 i ma stalową ramę oś raczej przedłużana bo idzie w ślady z ciągnikiem , koła 20 .
      Ile wytrzyma taka oś i czopy ? , Bo paka jest spora nie sypałem jej pełnej w żniwa bo trochę się bałem , 
      2 pytanie mam tam zjechany gwint na osi teraz ta oś jest przyspawana na stałe do ramy powzmacniana i czy da się jakoś naprawić ten gwint  ? dodam że pod palcem prawie nic nie ma ,,, 
      3 ten wóz jest na 20 i przy okazji był podwyższony bo woził buraki na wywrotnice i teraz szczerze on strasznie szczudłowo wygląda i trochę boje się jego wywrotności , felgi 15 mam akurat o takim samym rozstawie i fi tylko czy wtedy nie wpłynie to na jego  wywrotność ? 
       
    • Przez Piotr190497
      Witam. Mam na oku pług  kverneland em 100 trójka na resorze i w ładnym stanie. Łatwo jest zdemontować resory ponieważ mam dużo kamieni a w nim jest po 8 resorów  a dla mnie by wystarczyły standardowe po 5 piór. Jak  w nim ustawić skibe np z 40 na 45 cm bo nie wiem jak się przestawia.  I ogólnie jak orzą te pługi (lekko czy ciężko) i kryją jakie są wasze opinie na temat tego pługa. I czy ciągnik o mocy da rade z nim o mocy 95 km a gleby są lekkie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj