AGROFARM85KALI

Nawożenie na łąki 2 i 3 Pokos

Polecane posty

Witam mam pytanie w tym roku skupiłem się na zbiorze Siana i mam sporo łąk nowych które nie widziały nawożenie od dawna.Zebrałem z nich około 4 tygodni temu siano i teraz zastanawiam się jakie nawożenie zastosować aby jeszcze raz zebrać pod koniec września :) Mam Gnojowicę do bólu na przykład.

Łąki są na terenie nizinnym przy małej rzece ile tej gnojowicy wlać na ha i czy też posiać jakiś nawóz.Na weekend zapowiadają deszcze dajcie znać co radzicie.Pozdrawiam :) Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gnojowica najlepsza bo jest to naturalny nawóz organiczny (wysoka przyswajalność) najlepiej przed deszczem max 10-12 tyś na h  żeby nie przypalić a jeśli chcesz szybko to załatwić to zrób tak jak my robimy zawsze po skoszonej trawie lejemy 1/3 gnojowicy 2/3 wody (do beczkowozu) i tak z 15 tyś na h  a z nawozem też możesz wjechać głównie azot, z tym ile masz wysiać tego azotu to ci nie pomoge bo to zależy od spodziewanego plonowania czyli jak słaba trawa to nie opłaca się walić  teraz dużo bo już późno jest dosyć my już  wyjątkowo na niektórych kawałkach 4 pokos zebraliśmy     :/  mogę ci powiedzieć tylko tyle że nawożenie Fosforowe i Potasowe to bardziej powinno być  wczesna wiosna wraz z ruszeniem  wegetacji w dawkach 80-90 kg P2O5 na ha 130-140 kg K2O na ha :) a azot to 1/3 dawki na każdy pokos albo pierwsza duża i potem 2 małe po każdym skoszeniu :) 

Edytowano przez TheXxKamilxX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
    • Przez dominikl95
      Mam pytanie gdyz nie wiem czy rabarbar nawozic potasem i fosforem oraz wapnem jesienią czy lepiej wczesną wiosną,przed ruszeniem wegetacji. Proszę o poradę.
    • Przez szogun170
      Witam, jestem swiezakiem i chce się was poradzić. Chodzi o kolejność i rodzaj nawożenia pszenżyta. Powiedzcie czy jest ok: jesienią dolistnie plonvit + aminokwasy, z początkiem wiosny poprawka aminokwasami z siarczanem magnezu, kolejnie polifoska 21 i potem już  wiem.. chodzi mi o to kiedy siarczan magnezu i czy plonvit mogę mieszać z aminokwasami.. Pozdrawiam
      Ocb
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj