Andrzej_z_pod_pieca

Problem z Sąsiadem

Polecane posty

Mam problem z sąsiadem który pozostawił dużą ilość ,,kopkę" ,,pryzmę" siana. Działka budowlana dokładnie jest od paru lat moją własnością, sąsiaduje z innymi działkami budowlanymi o charakterze rolnym, sam z swojej działki pozyskuje siano dla bydła. Tak jak wcześniej wspomniałem pewnego wieczoru wynajął mojego znajomego by te kopkę siana przewiózł ciągnikiem z ładowaczem czołowym. Byłem u tego sąsiada rozmawiałem z nim na ten temat gdyż widziałem to na własne oczy on mówi że tego nieudowodnie tego przed sądem jeśli bym go pozwał rzeczywiście nie mam nic nagrane , ani w okolicy nie występuje monitoring, byłem u znajomego który odwrócił się do mnie plecami bo on był świadkiem ale również osobą która to zrobiła oczywiście za wynagrodzeniem nie wnikałem czy to były pieniądze czy jakiś inny upominek. Proszę pomóżcie mi nie wiem co zrobić. Jeszcze na koniec dodam że na pewno na ty miejscu nie wyrośnie trawa, a miałem zamiar zebrać trzeci pokos z tej łąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8520

 jak na twojej działce to polać benzyną lub ropą i podpalić lub zabrać jak swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U Ciebie ? A sprzedaj , albo korzystaj . Jak u Ciebie , to Twoje . Może Ci naskoczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po co sobie roboty dokładać . Tu albo nie ma aktu własności , albo ktoś na głowę upadł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, Andrzej_z_pod_pieca napisał:

Mam problem z sąsiadem który pozostawił dużą ilość ,,kopkę" ,,pryzmę" siana. Działka budowlana dokładnie jest od paru lat moją własnością, sąsiaduje z innymi działkami budowlanymi o charakterze rolnym, sam z swojej działki pozyskuje siano dla bydła. Tak jak wcześniej wspomniałem pewnego wieczoru wynajął mojego znajomego by te kopkę siana przewiózł ciągnikiem z ładowaczem czołowym. Byłem u tego sąsiada rozmawiałem z nim na ten temat gdyż widziałem to na własne oczy on mówi że tego nieudowodnie tego przed sądem jeśli bym go pozwał rzeczywiście nie mam nic nagrane , ani w okolicy nie występuje monitoring, byłem u znajomego który odwrócił się do mnie plecami bo on był świadkiem ale również osobą która to zrobiła oczywiście za wynagrodzeniem nie wnikałem czy to były pieniądze czy jakiś inny upominek. Proszę pomóżcie mi nie wiem co zrobić. Jeszcze na koniec dodam że na pewno na ty miejscu nie wyrośnie trawa, a miałem zamiar zebrać trzeci pokos z tej łąki.

Jest na Twoim to zabierz i tyle i niech ten cwaniak razem z sąsiadem udowadnia Tobie że to było jego siano, jeżeli by się tłumaczyli że to przewieźli, to w jakim celu składowali na Twojej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28755

Tylko pytanie czy jest to wartościowe siano, czy też wyschnięte badyle którymi nawet pościelić się nie da.... Wartościowego towaru nikt nie wyrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co to zmienia ? Pomyśl . Ktoś przyjeżdża na Twoją działkę i robi ci kupę siana . Zastanów się co byś z tym zrobił . Możesz nie odpowiadać .

Podejrzewam że nie jasny stan prawny działki .

Po za tym . Nikt nic nie widział . Nikt nic nie wie . A kolega wie że sąsiad . Tu drugiego dna trzeba szukać .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się też, w takiej sytuacji jeżeli to było wyrzucone dawno to cwaniakowi nie bardzo coś zrobi i trzeba to samemu uprzątnąć, zaraz po zdarzeniu trzeba było wezwać Policję jak jeszcze ślady "przestępstwa" były    :P  Jak nic zadyndałby za to na drzewie powieszony za jaja.     xD

Zetorku, jak wszystko zarosło trawą to teraz udowodnij że to on wyrzucił, zaraz to trzeba było robić.

Można się ewentualnie zemścić na sąsiedzie odbijając mu żonę,  :P    chyba że jest już w takim stanie że sąsiad też chętnie by ją komuś podrzucił    xD  to lepiej zrezygnować z zemsty.     :D

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po co udowadniać ? Ja tu dłuuuuższy i starszy konflikt widzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ciężko powiedzieć . Za mało kolega napisał . No ale na takie coś mi to wygląda . No bo kto normalny jedzie i kładzie siano do kogoś innego ?

To narzekanie , że w tym miejscu trawy nie będzie też jakieś dziwne ..

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28755
18 minut temu, zetorki12 napisał:

A co to zmienia ? Pomyśl . Ktoś przyjeżdża na Twoją działkę i robi ci kupę siana . Zastanów się co byś z tym zrobił . Możesz nie odpowiadać .

Podejrzewam że nie jasny stan prawny działki .

Po za tym . Nikt nic nie widział . Nikt nic nie wie . A kolega wie że sąsiad . Tu drugiego dna trzeba szukać .

No zmienia tyle że jeśli to byłoby wartościowe siano to bierzesz dla siebie i robisz z tego użytek, jeśli suche badyle to tyle twojego co się narobisz, bo sprzątnąć musisz , czas poświęcisz, i jeszcze paliwo na ewentualną wywózkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

słoma w cenie wiec suche badyle siana moga isc zamiast słomy. jak by mi ktos na polu zostawił siano  czy cos tam to długo bym sie nie zastanawiał tylko poprostu sprzatnął to i do stodoły! bez jaj chciał bym miec takie problemy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

U Ciebie ? A sprzedaj , albo korzystaj . Jak u Ciebie , to Twoje . Może Ci naskoczyć .

Najlepiej skorzystać z sąsiadką 🤩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1587

Z tego co napisałeś wychodzi na to ze z tobą mają sąsiedzi problem : skoro nikt za tobą nie pójdzie nikt ci racji nie przyzna wszyscy się odwracają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@robert1226 nie koniecznie bo może być jeden wredny we wsi który prekabaci innych na swoją stronę aby tylko zatruć życie drugiemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgadza się że tak może być, nie bardzo też wierzę że to problem z autorem tematu, bo samo wywiezienie śmieci albo pomoc w tym procederze komuś, chyba nie jest normalną rzeczą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996
Nikt po prostu nie chce się narazić temu sąsiadowi, a najwyraźniej autor tematu w jakiś sposób się naraził (chociażby nieświadomie) i teraz próbuje uprzykrzyć życie...
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wątpię też czy się nawet naraził, jest po prostu we wsi taka świnia co myśli że jej wszystko wolno, dopóki nikt jej ryja nie otłucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

Sąsiadowi można samemu napisać pismo i podać termin aby uprzątnął to swoje siano np.w ciągu 3 dni.Jesli to zlekceważy wziąć siano do siebie,działkę skosić.Jesli się sąsiad upomni wówczas jest podkładka,że był pisemnie upominany.A skoro się nie podporządkował to teraz jego strata.Chocby później sąsiad zgłosił to na policję to i tak sprawa jest po stronie właściciela działki.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łee , jakiś lewy temat . Rzucił hasło i ni widu , ni słychu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19705

czeka aż ktoś mu zaproponuje,ze pomoże wp***dolić znienawidzonemu sąsiadowi😃

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28755
4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Łee , jakiś lewy temat . Rzucił hasło i ni widu , ni słychu .

Sąsiad dokończył dzieła, a w szpitalu wifi nie mają😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karpiol
      co trzeba pokazać w ciągniku na egzaminie?? Egzamin mam na Zetorze 3320...
      - rozrusznik
      - alternator
      - wlew oleju
      - wlew płynu hamulcowego
      - wyłącznik prądu
      - filtr powietrza
      - wlew płynu chłodzącego
      - miarka do sprawdzania poziomu oleju
      - wlew płynu do spryskiwaczy
      coś jeszcze??
       
      prezentacja ciągnika jest przed połączeniem z przyczepą czy po??
       
      Proszę o odpowieź
    • Przez 12newholland12
      Wie ktoś od ilu lat można zrobić uprawnienia na kombajn i sieczkarnie ile kosztuje i ile trwa
    • Przez jadamek
      Witajcie!
      Mam mały problem... Otóż przygotowuje się do egzaminu na prawo jazdy kategorii T. Jestem już po kursie (w zasadzie to kurs skończyłem w połowie grudnia, ale sprawy się tak potoczyły że dopiero teraz zabieram się za zdawanie ciągnika). Dzisiaj jeszcze byłem u faceta wyjeździć resztę godzin zostawionych na takie przypomnienie bezpośrednio przed egzaminem. W sumie jest okej. Jedyną bolączką może być parkowanie prostopadłe z wjazdem tyłem. No ale nie o tym tutaj...
      Na kursie jeździłem sześćdziesiątką (Ursus C360) i przyczepą 4t. Na egzaminie będę miał Zetora 6045 i przyczepę również 4t. Z tym że ja nigdy z bliska Zetora na oczy nie widziałem... W pobliżu mam dwie autoszkoły z czego jedna to właśnie ta, do której ja uczęszczałem i mają tam Sześcdziesiątkę, a w drugiej mają Ciapka (Ursusa C330 - z resztą takiego to mam na podwórku...).
      Szukałem w internecie instrukcji obsługi tego ciągnika, ale są tylko serwisówki... A w WORDzie nie ma możliwości oglądnięcia ciągnika przed egzaminem.
      No i o co mi chodzi? Potrzebuję podstawowych informacji na temat tego ciągnika. No chyba że ktoś posiada i byłby w stanie podrzucić instrukcję obsługi. Jeżeli nie to miałbym serdeczną prośbę o takie rzeczy jak: opis kokpitu (co gdzie jest, co jak się włącza, jak się w ogóle uruchamia i gasi ciągnik), schemat biegów, opisanie gdzie znajduje się zbiorniczek płynu hamulcowego. Czy w tym ciągniku jest zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego czy sprawdza sie w chłodnicy? O i przy okazji jak otworzyć maskę? Bagnet oleju to chyba sie znajdzie jakoś... Ale możecie napisać gdzie on się znajduje. Gdzie znajduje się hamulec awaryjny, jak rozmieszczone są z tyłu przyłącza do przyczepy (powietrze i światła)?
      Wiem - głupie, ale uwierzcie że nigdy w Zetorze nie siedziałem. Czy może w innych modelach sprawa ma się podobnie jak w tym i instrukcja byłaby podobna?
      Za wszelką pomoc pięknie dziękuję.
    • Przez vdan
      Witam wszystkich.
      Mam pewien problem z rozwiązaniem sprawy przejęcia gospodarstwa rolnego wraz z dzierżawą gruntów ornych od ANR.
      Rodzice przekazują mi gospodarstwo rolne wraz z maszynami oraz gruntami ornymi w skład których wchodzą 2 działki dzierżawione od ANR.
      Złożyłem już wniosek o przyznanie pomocy MR, ale problemem będzie przejęcie dzierżawionych gruntów ponieważ dzierżawy kończą się w 2016 roku, dzierżawy nie podałem do wniosku MR - to oczywiste , ojciec ma te działki dzierżawione w programie rolno środowiskowym, program do 2018 roku. Gdy przejmę gospodarstwo wraz z dzierżawami i ANR wyda zgodę na przejęcie tej dzierżawy to przedłużą mi umowę do momentu zakończenia się programu rolno środowiskowego?, czy może nie wydać na to zgody?. Dodam że planuje wystąpić o kupno dzierżawionej ziemi, ale wiem że muszę być dzierżawcą gruntu min. 3 lata żeby mieć prawo pierwokupu. Jeżeli nie wydadzą zgody na przedłużenie do 2018 roku to w 2016 roku będę dzierżawcą max. 2 lata - prawo pierwokupu nie będzie się mnie tyczyło. Powinienem skonsultować to w ANR, ale czy ktoś miał podobny problem?.
      Co robić?
      Ps. zapewne nie tylko ja( młody rolnik) będę miał ten problem.
    • Przez ursus1734
      Witam mam pytanie a mianowicie mam prawo jazdy kat. B nie mineło jeszcze pół roku a chciałbym zrobić kat. T i czy mogę jechać odrazu do wordu zapisać się na część praktyczną egzaminu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj