zyzek

Kverneland obrotowe z 90 roku - czy warto?

Polecane posty

zyzek    13

Czy warto kupić pługi tego typu z 1990r? Dobrze się nimi orze, czy to gra nie warta świeczki?

Jest to wersja ciężka, czy lekka? Ile mogą ważyć?

 

749799896_1_1000x700_kverneland-obrotowy

Edytowano przez zyzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Chciałbym się dowiedzieć, czy dobrze kryją itp. Posiadasz może takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
miałem taki plug kryje jak każdy kvernelandczyli ładnie, bierz w ciemno nie bój się.
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Posiadają odkładnie 14cali. Jd 95km z turem będzie z nimi śmigał, czy za ciężko?

Edytowano przez zyzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeski    5
A ten siłownik obrotu to oryginalny? Bez żadnej kostki? 2 przewody bezpośrednio do słownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

taką że nie musisz wajchować ... jak masz kostkę to wajchę od hydrauliki dajesz w jedną stronę i pług się obraca a w tym jak na zdjęciu musisz najpierw wajchę w jedną stronę a kiedy siłownik bedzie w punkcie "0" musisz dać wajchę  w drugą stronę żeby spowrotem tłoczysko wypchnąć i pług obrócić

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
Nie w tym plugu, kostka w tym plugu pełni zadanie zabezpieczenia żebyś nie urwał sobie wieży jak zawadzisz np o ziemię przy obrocie. Tu żeby obrocic plug silownik albo sie wciąga i jest na lewo albo wysuwa i jest na prawo a nie tak jak w nowszych modelach ze musi się wciągnąć i wysunąć żeby obrocil. Jeśli jest na 14 cali to 95km da rade chyba ze masz gliny i góry to będzie miał ciężko ale będzie szedł wolniej ale będzie szedl
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
obejrzyj go dobrze bo czesto sa popekane i pospawane i wieze i ramy i zobacz czy to mocowanie silownika nie urwie ci kabiny w traktorze jak podniesiesz do gory a co do pluga jak nie jest pokrzywiony to orze super

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11
jeśli ma Johna z serii 00 lub młodszego to będzie ok jeśli starszy model może wieża wejść do kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Mam taki pług orze dobrze i równo, ale to jest zależne w sporej części od stanu,  Na ile został wyceniony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To dobra cena, do przyjęcia. Warto zwrócić uwagę na zachowanie linii wszystkich grzędzieli, po prostu z wiekiem zużywają się kule o które się zapierają,. Istotne też są luzy na osi obrotu,  Za te pieniądze warto kupić, jak się nie sprawdzi to za tyle samo szybko  znajdziesz klienta ;)

 Aha, jakbyś chciał wiedzieć jak orze to przejrzyj sobie YT tam filmików masz sporo, np. https://www.youtube.com/watch?v=1b3qIUIGFIE

 https://www.youtube.com/watch?v=cMZPDhAxBeU

 

Edytowano przez Pigmei
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325
mam takiego juz z 6 lat. tam lu i pekac ta rura ktora trzyma silownik jak kupilem bylo ok ale z biegiem czasu samo zaczlo pekac zmeczenie materialu. i wazne jest ze czesci robocze sa tanie w miare i wszedzie dostepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

14" to ma tylko 35 na skibe 95 koni az nadto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Kwestia ziemi, warunków pogodowych i prędkości z jaką chce jechać. Ja w zeszłym roku, mokrym roku nie radziłem sobie mając 80 koni pod sobą 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Niby tak, niby nie, tu jeszcze istotna jest głębokość  ukształtowanie terenu, jak i sam pług, przykładowo kv  z serii AB pójdzie duuuużo lżej niż stary Atlas identycznie ustawiony  😝 to taki przykład na podstawie zagonowych i vario

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Pług już po pierwszych testach. Wymaga jeszcze odrobinę dokładniejszego ustawienia, ale już mogę powiedzieć, ze sprawuje się bardzo fajnie.

Celtis 446 daje sobie spokojnie radę przy orce na około 25-30cm. Prędkość 7.5km/h bez żadnych problemów.

 

 

Orientuje się ktoś może, czy da sie gdzieś dokupić adapter, który zaznaczony jest na poniższym zdjęciu?

Kupione pługi nie posiadają szerokiego otworu, więc ta dokładka załatwiłaby sprawę.
 

yufCCsL.jpg

Edytowano przez zyzek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek3085    0
Mam też do kupienia taki pług niby kverland Ale ma zabezp. sprężynowe i ma wystające dłuta przy lemieszach które też sa na sprężynie... ciezko mi znaleźć taki pług na olx.. jest to 4 obrotowa chce za to 14 tyś.. czy ktoś taki posiada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Jak zamiast resorów ma te sprężyny to będzie to Fraugde i pod taką nazwa ich szukaj.

Przykład pługa https://www.olx.pl/oferta/fraugde-plug-plugi-4-skiby-obrotowy-zab-sprezyna-16cali-jak-kverneland-CID757-IDuBQv5.html

Przykład dłuta jaki tu jest https://agromer.pl/czesci-do-plugow-dluto-szpic-nakladka-093131-plug-fraugde,c134,p4059,pl.html

Nie wiem jak Ty ale ja bym go nie brał nawet za 11, w zasadzie całkiem bym go sobie odpuścił.,

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyack    12

Witam wszystkich. Jestem w trakcie poszukiwania pługa obrotowego do mojej Valtry t151  Wpadł mi w oko pług kverneland es 95 vario oto link do ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/plug-kverneland-es-95-vario-5-skibowy-resor-CID757-IDwAEzN.html#13f3a5da2c Dzwoniłem do sprzedawcy i mówił ze pług był odnawiany czyli malowany i elementy robocze założone nowe. Trochę jest mi podejrzane malowanie gdyż widocznie coś chciał ukryć. Stad moje pytanie jak sprawdzić czy rama jest prosta i czy nie był spawany bo wiadomo pod farba ciężko coś dojrzeć. I ogólnie czy ten model pługa jest wart uwagi i czy moja valtra będzie sobie spokojnie dawać rade.  a może któryś z forumowiczów kupował od tego sprzedawcy z Jarocina sprzęt i jest w stanie Coś na ten temat powiedzieć Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu12    1

Chciałem zapytać czy  mtz 82 z przodem  poradził by sobie z tym pługiem 3 skibowym i wytrzyma podnośnik oraz czy te spawy dyskwalifikują pług?  

Screenshot_20200415-174343.png

Screenshot_20200415-174218.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam problem z pługiem Kverneland LD85 bo zapycha się co jakis czas w masie kukurydzianej, pług  ma duże i szerokie dokładnie i przedpluzki duże kukurydziane ale mimo wszystko lubi się zapchac, miał może już ktoś podobnie z pługiem co może być przyczyną.?

    • Przez szeik812
      Tak jak wyżej, mam problem ze swoim pługiem otóż gdy był zamontowany packomat S było wszystko ok a teraz jak go zdemontowałem podczas pierwszej fazy obrotu przewód od siłownika i cała wieżyczka strasznie drżą. Nie wiem w czym może byś problem. Proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów
    • Przez domel27
      Witam wszystkich na forum... jestem na etapie poszukiwan pługa dzis ogladalem kverneland 4-skiby obort zabez. resor  szeorkosc robocza skiba 40... Co wy o takim pługu sadzicie jakies opinie a moze inne propozycje jaki wybrac?
       https://www.olx.pl/oferta/kverneland-4-obrotowy-nie-khun-lemken-overum-CID757-IDxdkVB.html
      pozdrawiam 
    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi jaki pług będzie lepszy na ciężkie ziemię Do wyboru mam Lemken Opal 120 3+1 i Kverneland AB 100 4 skiby, Wiem że jeden jest obrotowy a drugi zagonowy ale chodzi mi głównie o to który będzie się lepiej sprawował na ciężkiej ziemi bo ma lekkiej to byle czym się nawet zaora. Ogólnie na razie pług będzie pracował z Ursusem 914 ale mam zamiar zmienić na 1224. Myślę że 4 skiby będą odpowiednie bo ursusem 914 będę orał 3 skibami a jak zmienię ciągnik to założę 4 skibę i po problemie.  Myślę że do 15000 coś znajdę.
    • Przez kaamil12
      Siemka, ktoś ma jakieś opinie o opryskiwaczach kuhn/ kverneland  ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj