Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Seler Elena
Petekw    3

Dostałem oferte na 40 gr za kg. Pakowane w big bagi po 1 tonie. Strasznie słabo.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no niestety w tym roku warzywa nie placa. coz poprzedni rok byl nienormalny pod wzgledem ceny warzyw, ten jest ponizej normy, tak to jest w tym swiatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie zdziw się przypadkiem jak cena skoczy nie wiele a koszty przechowywania przerosną zarobek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Blado oj blado może na zero wyjdę z 8tyś szt .Ale mam pytanie jak oprócz kopcowania dobrze przechować selera czy jest jakiś oprysk którym można popryskać korzenie (bulwy) od grzyba,pleśni itp. i dopiero takie popryskane np.przesypać piachem i złożyć w ciemnym chodnym pomieszczeni,aby dopiero na święta zacząć sprzedaż. Cena na dziś pęczek 5szt 2,5zł,worek 5kg 5zł.tygodniowo schodzi mi z pola 300-400szt.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

W tym roku tragedia koszty zajebis.te plon będzie super ale cenowo to jakaś porażka. Za myty seler w większych partiach oferują 40 gr to przecież komedia jakaś a w brudzie to pewnie nawet tego nie zapłacą. Brak klienta na mniejsze partie w lepszej cenie a je śli ktoś ma przemysłową to już może liczyć straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A przez ostatnia dwa lata liczyć mozna było zyski duże zyski więc nie ma co tak płakać. musi byc samoregulacja rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jeśli ktoś ma przemysłową to już może liczyć straty.

bo ja wiem, przynajmniej cena gwarantowana ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

tak kolego brzozak cena "niby" gwarantowana ale niektóre przedsiębiorstwa obniżają cene i nie można nic im robić a inne znowu zapowiadaja że beda kupowac seler kalibrowany przemysłowy. Z tym to już przegieli a od kiedy to sie kalibruje seler przemysłowy ale maja tyle towaru ze nie wiedza co z nim robic wiec tworza rozne teorie zeby kupij jak najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

kurde to bardzo niedobrze :/ dzwonilem jakis tydzien temu to kazali czekac z wykopkami, nic wiecej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To jest to że na rynku pojawiają się nowi plantatorzy co to żyli z hodowli świń i uprawy zbóż ale tak na próbę posiali warzywa i ani oni ani my nie mamy kasy.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no raczej, ze sie pojawiaja, ja tez jestem nowym plantatorem, dzis dzwonilem i wszystko w porzadku, kaliber 80-150 mm, platnosc jak bylo ustalone, wiec chyba ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego s-piotr zgadzam się z toba w zupełności. Tworzą sie nowi plantatorzy co kiedyś tylko w oborach siedzieli a teraz wprowadzają na rynek tyle towaru że nie ma kto przerobic takiej ilości i oni właśnie pociągaja stałych plantatorów na dno. Ale w tym kraju juz się chyba nic nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nowym sie oplaca, a wam nie. to chyba sklania ku refleksji, co nie?

 

poza tym nie trzeba byc prorokiem, ze po ostatnim roku w tym bedzie nadprodukcja, za rok dwa sie wszystko unormuje.

niektorzy moi znajomi w ogole nic nie siali, ani nie sadzili w tym roku bo juz nie jedna taka akcje przezyli i maja doswiadczenie jak ocenic rynek.

z drugiej strony w tamtym roku tyle zarobili, ze przez 10 lat moga lezec do gory ch....m :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego brzozak zastanów się lepiej nad tym co piszesz bo juz takie głupoty piszesz ze masakra widać że jesteś nowym plantatorem który o produkcji i handlu ma pojecie wynoszące zero wiec lepiej sie nie wypowiadaj. I tak was nowi PLANTATORZY HEHEHE czeka wielkie dno!!!!!!!!! POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobrze my master B) .

za rok albo dwa sobie odbijesz ten sezon, wiec wyluzuj troche.

z tych co zaczynali w tym roku 80% juz nigdy nie spojrzy na warzywa ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałbym wtrącić słówko. z warzywami tak jest jest moim zdaniem to już jedna z niewielu działów produkcji która nie jest unormowana. mleko ok zboże również trzoda trochę jeszcze wiruje ja praktycznie większość produkcji to kontrakt o co by się nie działo większej ilości nie sadze trudno niech stracę :) warzywa to dobra sprawa dla mniejszych gospodarstw ale jak ja bym miał 100 czy 200 haków to nie wiem czy droczyłbym się z warzywami tylko zboże takie jest moje zdanie nie sadzę żeby kiedykolwiek już żyto kosztowało 100 zł za kwintal no chyba że wydajność wzrośnie kilka krotnie pozdrawiam i udanego roku życzę wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

kolego @ziomalek, w tym co mówisz jest pewnie trochę racji, ale zaóważ, że kolega @brzozak dysponuje sporą ilością hektarów, zapleczem maszynowym i zapewne kapitałem. Ponadto podchodzi do kwestii uprawy dosyć profesjonalnie, dletego nie wróże mu szybkiego zejścia na dno, choć jakby nie patrzeć konkurencja :D Co innego małe gospodarstwa, ale nie o tym temat. A co do tych w/w 80% mam nadzieje, że będzie ich więcej, bo budowę chłodni znów będe musiał przesunąć... Pozdrawiam i powodzenia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego brzozak sorki za ostatnia wypowiedz troche mnie poniosło ale ten rok to jest jakas porazka miejmy nadzieje ze takie lata sie nie powtórzy bo nawet wieksze gospodarstwa nie dadza rady bo przedsiębiorstwa robia sobie coraz wieksze kpiny a koszty produkcji cały czas rosna. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez sie wkurzalem jak mi za 2 korzonki 15% walili i z suwmiarka pietruszke mierzyli, ale co zrobic - taki rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam wszystkich

 

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś stosuje środek POLYVERSUM na selery

Głównie do przechowywania ??

 

Wyczytałem że środek poprawia właściwości przechowawcze

Środek jest głównie przeznaczony do pietruszki oraz owoców ale ja się zainteresowałem czy mógłby być na selery

 

Może ktoś z was to stosuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj