Gość BaszaPasza11

Jaka odmiana pszenicy ozimej na 3-4 klasę ziemi?

Polecane posty

Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Witam wszystkich. Chciałbym posiać pszenicę ozimą na klasie ziemi 3-4. Interesuje mnie odmiana wysoko plonująca, o dużej zawartości glutenu oraz zwykła (nie oścista). Wypowiedzcie się na ten temat jakie nawożenie oraz ochrona. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

jest temat pszenica ozima i jara, jest tam wszystko, kilkaset stron tematu, czytania na kilka wieczorów. Znajdziesz tam x krotnie odpowiedzi na swoje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11
9 minut temu, Uziu92 napisał:

jest temat pszenica ozima i jara, jest tam wszystko, kilkaset stron tematu, czytania na kilka wieczorów. Znajdziesz tam x krotnie odpowiedzi na swoje pytania

Dzięki z ciekawości zaglądnę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusspw    11
hondie polecam . na takiej klasie plonowała około 5-5.5t. Nawożenie nie było jakieś tam wielkie bo 2 x po 200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Miałem hondię i mnie nie urzekła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandg    21
Dnia 20.08.2018 o 22:11, iron napisał:

hondia gorzej sypie niż wygląda 😂

Ja miałem to samo w tm roku wygladała najlepiej a sypał może 6t na hektar gdzie Sailor około 8ton. Ja w tm roku będę siał w proporcjach najwięcej Sailor potem Desamo (Wyglądała niepozornie ale sypała przyzwoicie) i Hondie na koniec. Proporcje 40/40/20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Sailor nie pozorna ,ale potrafi oddać swoje.8.5 t w tym roku .Rok wcześniej tonę więcej.W tym roku też Sailor będzie i RTG Metronom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11
Dnia 21.12.2018 o 08:15, KULAWA_KOZA napisał:

U mnie Julius bije rekordy Patras też oraz Kilimanjaro

Zasiałem w tym roku z pszenic moją ulubioną do tej pory Bohemie, a co do nowych odmian zasiałem Montane i Juliusa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez MariuszD123
      Witam kupilem odmiane Hulk Firmy miasodour  co sądzicie o niej ? jaka polecacie ? 
       
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie jeśli w fazie 1 kolanka w pszenicy ozimej zastosowałem regulator wzrostu Kobra 510 SL to mogę w pózniejszych fazach wzrostu dodatkowo zastosować Modus 250 EC?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj