Wicher1337

Pronar 1025a i Pronar 82tsa

Polecane posty

Wicher1337    0

Witam mam pytanie który traktor wybrać Pronara 1025a czy 82tsa opowie mi ktoś o ich wadach i zaletach ciągnik będzie pracować na 10ha to troche mało ale który wybrać ???

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
zależy jaką gotówką za ten i ten. TSA miał synchronizacja skrzyni i 92km a 1025 miał 100km ale jaka skrzynia to nie wiem. oba w zasadzie ta sama budowa tylko turbiny inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28740

Na 10ha to każdy będzie dobry, nie szukaj konkretnego modelu, tylko patrz na stan, lepszy zadbany słabszy jak dobity mocniejszy. Spojrzyj na belarusy, są chyba tańsze niż pronary, a przecież to ta sama technika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicher1337    0
1 godzinę temu, zetorlublin7341 napisał:

zależy jaką gotówką za ten i ten. TSA miał synchronizacja skrzyni i 92km a 1025 miał 100km ale jaka skrzynia to nie wiem. oba w zasadzie ta sama budowa tylko turbiny inne

nie 82tsa mial zsynchronizowaną skrzynie a 1025a mial synchronizowaną ale wogule opłaca się kupić jednego z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7942

nie bierz chłopie tego ulepstwa, jak już chcesz MTZ to tylko i wyłącznie czerwony 82 z nalepką pronaru, albo TS 82 tez z nalepką czarny korpus a blachy czerwone, te jeszcze były jako takie, na 10 ha Ci styknie, ewentualnie belarus 820 wolnossacy czy tam 952 z turbiną. Od pronara z daleka jeżeli Ci zycie bezstresowe miłe. Starą rozmemłaną c 360 wiecej zrobisz jak tym niebieskim badziewiem.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicher1337    0
47 minut temu, Uziu92 napisał:

nie bierz chłopie tego ulepstwa, jak już chcesz MTZ to tylko i wyłącznie czerwony 82 z nalepką pronaru, albo TS 82 tez z nalepką czarny korpus a blachy czerwone, te jeszcze były jako takie, na 10 ha Ci styknie, ewentualnie belarus 820 wolnossacy czy tam 952 z turbiną. Od pronara z daleka jeżeli Ci zycie bezstresowe miłe. Starą rozmemłaną c 360 wiecej zrobisz jak tym niebieskim badziewiem.

ja bym kupił 1025a czerwonego co o nim myślisz ?

Edytowano przez Wicher1337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202
1025 dobry traktor w polu duzo potrafi jest naprawde sielny ale: -malo komfortowy -WOM to porazka , kest na tasmach i raz w sezonie trzeba zmieniac - sprzęgło porazka co chwile trzeba podciagac -biegi porazka. ruszyc pod obciazeniem bez upalenia sprzegla na szosie to cud (niw ma synhronizacji skrzyni) -podnośnik tylni jest delikatny -turbine tez nie nalezy do najwytrwalszych to sa minusy plusem jest to ze jak cos z tych rzeczy sie popsuje to nie wydasz majatku na czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453
42 minuty temu, mlody43 napisał:

1025 dobry traktor w polu duzo potrafi jest naprawde sielny ale: -malo komfortowy -WOM to porazka , kest na tasmach i raz w sezonie trzeba zmieniac - sprzęgło porazka co chwile trzeba podciagac -biegi porazka. ruszyc pod obciazeniem bez upalenia sprzegla na szosie to cud (niw ma synhronizacji skrzyni) -podnośnik tylni jest delikatny -turbine tez nie nalezy do najwytrwalszych to sa minusy plusem jest to ze jak cos z tych rzeczy sie popsuje to nie wydasz majatku na czesci.

Na części majątku nie wydasz ale i nie oczekuj po nich zbyt dużo jakości. Użytkuje starszego Mtz-ta i powiem tak silnik rewelacja silny jak na swoją moc oszczędny, i nie wymagający nawet superol mu nie straszny. Reszta podzespołów, w zasadzie porażka.  Hyrdaulika i w sumie cały podnośnik cięgna wiedzaki regulator siłowy rozdzielacz bez kometarza. Skrzynia jak to mówi mój sąsiad mechanik była by dobra ale do sześćdziesiątki a nie do 82km 4x4. O wom-ie już była mowa że to nieporozumienie, bo nawet dobrze ustawiony długo nie wytrzymuje i zaczyna się ślizgać.  Sprzęgło niby u mnie jeszcze jest orgianał ale wiem że jak się posypie to zacznie się zabawa,  ze względu na rewelacyjną jakość częsci zamiennych. No i kurde belarus/pronar, a byle jaki zachodni 10-15 lat starszy pod względem technologicznym, funkcjonalności, komfortu, i codziennej obsługi bije ruska na głowę. Mam Mtz jeździłem belarusami pronarami, i nigdy nie dam się przekonać by kupić kolejnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Jaki masz fundusz na ciągnik ?

Koledzy wyżej odradzają te ciągniki i coś musi być na rzeczy. 

Szukaj czegoś innego, tylko nikt Ci nie jest wstanie doradzić co warto by było zakupić bo nikt nie zna ile chcesz na to przeznaczyć. 

Warto by było się rozejrzeć za jakąś zabawką z zachodu, stare ale jare są. 

Edytowano przez Fendt308lsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicher1337    0
6 godzin temu, Fendt308lsa napisał:

Jaki masz fundusz na ciągnik ?

Koledzy wyżej odradzają te ciągniki i coś musi być na rzeczy. 

Szukaj czegoś innego, tylko nikt Ci nie jest wstanie doradzić co warto by było zakupić bo nikt nie zna ile chcesz na to przeznaczyć. 

Warto by było się rozejrzeć za jakąś zabawką z zachodu, stare ale jare są. 

mało mam funduszy i nie stać mnie na coś powyżej 60tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    424

Za mniej jak 60 tyś kupisz fajny zachodni ciągnik.

Jakaś renówka albo coś w tym stylu, generalnie to spory budżet jak na ciągnik na 10 ha.

Polecam renówka, fendt, case, i jeszcze dzondyr.   kosztowne ale trwałe maszyny 

Zdecydowanie odradzam pronara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5572
A może jakiś mf? coś w stylu 690 ,fajne mechaniczne traktory.
Chociaż jak na 10 hektarów to i mtz da spokojnie radę ,ludzie dużo więcej nimi obrabiają. Awaryjność zależy też od eksploatacji.
  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7942
mogę też polecić MF 698 czy tam 689 bardzo trwałe maszyny, mechaniczne, oszczędne, wygodne kabiny dość ciche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
    • Przez kaczmi
      Witam, Piszę nowy temat bo tamtego nikt już nie otwiera a sprawa robi się pilna czasu coraz mniej a mianowicie zostały dwie przyczepy do wyboru... Metaltech DHB 14 czy Pronar T680H posiada ktoś takie przyczepy, jakieś opinię? Bardzo interesuje mnie jak się te burty hydrauliczne sprawują?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj