kamil800

Amazone D8 e30 Special- Ustawienie do wysiewu rzepaku

Polecane posty

kamil800    139

Witam

Mam problem z ustawieniem tego siewnika w rzepaku, ustawilem ta dzwignie z lewej na 1 a z prawej na przekladni dalem na 12. Oczywiscie wysiewki do drobnych nasion i sialem tylko tylnymi lejami.

Nastawilem na przekladni na 12 i wyszlo mi 3kg potem na innym polu dalem na 12,5 albo 13 (nie pamietam dokladnie) i juz wyszlo prawie 4kg. Czy to normalne, ze jedna kreska na skali daje az taki zozrzut?

Mieszadlo mam wlaczone

Jezeli to ma znaczenie to siewnik talerzowy z 2004r, przekladnia z daszkiem na 1 srube na srodku, z gladkim bokiem, wystaje tylko z niej jakis waleczek ktory sie obraca.

To moj 1 rok z tym siewnikiem wiec prosze o wyrozumialosc

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Ale chodzi mi po prostu czy taka roznica w wysiewie przy tak malej roznicy na skali jest normalna? 

Wiem, ze zalezy od ciezaru nasion bo rok temu sialem fiona i jak zawsze nastawialem tak samo i wychodzilo 3 to mialem inny rzepak i na tym samym ustawieniu poszlo 2,5

 

Edit: panowie cos jest do d*py, wgl nie moge go ustawic. Pol kreseczki robi u mnie kilo roznicy, mial ktos tak? Co moze byc zj***ne?

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4
prawdopodinie cos sie dzieje ze skrzynia. zobacz czy jest olej, moze wymienic go. a jak nie to lozyska juz poszly i trzeba je wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

a mozesz mi powiedziec jaka jest u ciebie roznica w wysiewie przestawiajac na skali o 1 kreske? zebym mial jakies rozeznanie.

Dodam, ze robilem 3 razy probe krecona na tym samym ustawieniu i zawsze wychodzila ta sama waga, a na polu magia...

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Sieje takim siewnikiem po prostu prawdopodobnie tak jak u mnie jest niewielki luz i jest różnica w wysiewie jak dźwignię przesuwasz z dołu do góry ustawiając wysiew a odwrotnie. Zależy też na jakim polu ( chodzi o nierówności, wstrząsy) i z jaką prędkością siejesz a z jaką wykonujesz próbę mogą być różnice, a faktycznie przy wysiewie hybrydy kilogram różnicy to już dużo. Niestety równy wysiew 3 kg /ha dla tych sprzętów to już wyzwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj