tomek2201

Jaka sieczkarnie jednorzędowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek2201    51
Witam. Potrzebuje wydajnej sieczkarni do kukurydzy jednorzędowej do ciągnika 110 KM 6 cyl. Obecnie posiadam polska Fokę która pracowała z ciągnikiem 60 KM ale do tego traktora jest za mała bo nie nadąża ciąć kukurydzy. Myślałem o Pottinger MEX III. Chciałbym żeby była wydajna i dobrze cięła najlepiej z gniotownikiem. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72
polecam pottinger mex 2K sieczkarnia posiada noże gniotownik plus dodatkowo ma cepy które fajnie rozbijają strukturę qq sieczkarnia współpracuje z Belarus 952 i radzi sobie elegancko Wg mnie pottinger lepszy niż Mengele przez inny system cięcia.Mengele lubi szybko zapchac się w rurze wylotowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
mex gt chyba nic wydajniejszego nie znajdziesz. co do mengele sa dobre ale niestety wiekowe maszyny

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ze swojej strony polecam kemper sprinter mam taką i powiem że robi sieczke lepszą od Jaguara i wydajność też ma. 

Mam taką na sprzedaż bo już kilka lat wynajmuje bo areal nie na jednorzedowa... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
Jak masz dobrego konia to w 12h może z 2ha zrobisz... Nie wiem czy GT idzie coś szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
ktos pisal że mengele mb 350 w 13 h jest w stanie wykosic 3.5 ha ladnej kuku. Ja swoim kemper sprinter w ten czas nie zrobie wiecej jak 1.7 ha ale ciagnik caly czas musi jezdzic
co do 2 rzędów to ciagnik minimum 100 km a im wiekszy tym lepiej

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomek2201 napisał:

a może warto pomyśleć o dwurzędowej? czy 110 KM w 6 cyl wystarczy czy lepiej się w to nie pchać?

Do dwurzędowej trzeba trochę więcej mocy niż piszesz, ze 4 lata temu w sąsiedniej wiosce zapieli ursusa 1224 to stękał i praktycznie koszenie nie było możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
ja siebie tez podziwiam bo taki mam zapier.ol ze glowa mała co roku mam zamiar kogos wynająć a przychodzi czas koszenia to jakos sie meczy w tym roku 3.5 h ale sprinterka idzie lepiej niz polska

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maciek1425
      witam mam okazje kupić piękny okaz tej oto sieczkarni tylko nie wiem czy ursus 2812 podniesie tą oto sieczkarnie i czy będzie w stanie z nią współpracować żeby po pierwszym koszeniu nic sie w nim nie zepsuło
    • Przez lukasz56612
      Przejrzałem dosyć dużą część tematów dotyczących sieczkarni jedno i dwurzędowych i jak dotąd nikt jeszcze nic nie wspomniał o sieczkarniach Kuhn'a. Tutaj jest link do ich strony: http://www.kuhn.com....ent&p=19.11.1.1 . To, co mnie zaskoczyło, to bardzo małe zapotrzebowanie mocy (w informacjach technicznych, co prawda podawana jest wymagana moc na WOM, ale to i tak niewiele), dla przykładu, do sieczkarni dwurzędowej wystarcza niby tylko 55 km na WOM'ie. Podzielcie się może swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami odnośnie tych maszyn. Może akurat są godne uwagi?
       
      PS: Interesuje mnie też sposób, w jaki odbywa się rozdrabnianie/rozgniatanie ziaren kukurydzy tych sieczkarniach, bo na razie nie znalazłem żadnej informacji o tym. Może wogóle nie rozgniatają te sieczkarnie ziaren i dlatego tak małe zapotrzebowanie mocy?
    • Przez adamos33
      Witam:) Chce sie zapytac o to czy wie ktos gdzie mozna zrobic kurs na kombajn lub sieczarnie samojezdznia:) ale we Wrocławiu:) pilne
    • Przez sebciu
      Wiram wszystkich kupilem kombajn claas dominator 86 w zeszlym tyg i mam takie zapytanie jak wylaczyc sieczkarnie??? jest jakis wlacznik do tego czy jaka wajcha??? dziekuje za pomoc pozdrawiam
    • Przez Matus12357799
      Część która z tych sieczkarń jest lepsza?

      Mengele SF 6000
      Claas Jaguar 695sl
      Cena tak do 60 tysięcy zł.
      Rocznie będzie kosiła 35 hektarów usług

      Która z tych sieczkarni jest najmniej awaryjna i mało paliwożerna.

      Proszę o opinie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj