ChiquitaB

sprzedaż ziemi rolnej

Polecane posty

ChiquitaB    751

Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Możecie sprzedać, ale jeśli nie jest to osoba bliska ( np. rodzeństwo) to będziecie musieli odprowadzić podatek, ten z którego zwolnieni byliście przy darowiźnie od rodziców. 

Musisz zapytać u notariusza, on dokładnie Ci wytłumaczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

Czy ktoś się orientuje na temat ustawy o obrocie ziemia? Weszła już w życie czy jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Jeżeli sprzedaż rolnikowi na prowadzenie gospodarstwa to podatku nie płacisz ale in przez 5 lat musi miec ten grunt jako grunt rolny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2
Dnia 29.03.2019 o 13:47, rudinho11 napisał:

Jeżeli sprzedaż rolnikowi na prowadzenie gospodarstwa to podatku nie płacisz ale in przez 5 lat musi miec ten grunt jako grunt rolny.

Sprzedaję osobie nie będącej rolnikiem i czekam na ustawę ponieważ dla nich jest to za duża przeprawa papierkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez piotreks90
      Witam
      Mam pytanie rodzice planują przepisać mi kilka hektarów ziemi lecz mam skończone technikum o profilu nie  rolniczym a odrazu po szkole podjąłem pracę na etacie. Z przepisaniem ziemi to raczej nie będzie problemu ale żeby być '' rolnikiem '' w dzisiejszych czasach potrzebne jest wykształcenie , co mogę zrobić czy jest jakieś obejście przepisów, nadmienię że pracuje z rodzicami od małego. 
      Oraz mam drugie pytanie odnośnie założenia nowego siedliska na przepisanej zmieni potrzebuje być rolnikiem , jak ktoś ma szerszą wiedzę niech udzieli mi trochę wiadomości w przystępny sposób
    • Przez nowa11
      Posiadam 3ha ziemi rolnej (piękny widok na jezioro) myślę o wynajęciu jej na cele turystyczne.Jak to wygląda od strony prawnej (czy muszę przekształcić , jaka z umową wieloletnią itd.)🤔
    • Przez darsonspire
      Jak w tytule. Chcialbym sie dowiedziec od do informowanych co jest potrzebne zeby kupic pole od takiej osoby jakie papiery, tak zeby nie musiala ta osoba przylatywac do kraju, chyba ze jest to nie uniknione? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj