Adi118

Renault ares 556rz Problem ze wspomaganiem zapalająca się kontrolka ciśnienia oleju

Polecane posty

Adi118    8

Mam problem ze wspomaganiem w moim Aresie 556rz, przy skręcaniu na wolnych obrotach ciężko chodzi kierownica, zapala się kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i ciągnik staje. Problem się nasila kiedy olej jest rozgrzany i czasem nie pomaga nawet trzymanie wysokich obrotów. Sprawdzałem ciśnienie na pompie hydraulicznej i jest ok. Czy przyczyną moich problemów może być orbitrol? Czy w tym modelu jest dodatkowa pompa od wspomagania? Może ktoś ma inne pomysły co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Mam taki sam problem w renault 155.54. 

Moim zdaniem trzeba sprawdzić 3 rzeczy 

Najlepiej zacząć od wymiany filtrów bo w moim przypadku są 2 ssaki a 3 pompy jeszcze tego nie sprawdzałem ale przypuszczam ze pompa wspomagania ma ten sam ssak co pompa od skrzyni i jak jedna ciągnie dużo oleju to przy zapchanych filtrach drugiej może brakować

Może też być zużyty orbitrol lub zużyta pompa hydrauliczna ale to tylko moje przypuszczenia jeszcze się za to nie brałem także jak by ktoś wiedział o co dokładnie chodzi to niech podpowie 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

Olej i wszystkie filtry zmieniłem miesiąc temu. Też podejrzewałem orbitrol ale dlaczego zapala się kontrolka ciśnienia oleju? Przy padniętym orbitrolu raczej nie powinno spadać cisnienie w układzie. U mnie jest jedną pompa hydrauliczna dwusekcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

nie wiem jak jest w aresie ale u mnie w 155.54  pompa od skrzyni zasilana jest z powrotu oleju z orbitrola takze jezeli przez orbitrol nie przepływa odpowiednie cisnienie oleju to i na skrzyni nie ma cisnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj