Sony

Amazone D7 Super 25-Wysiew drobnych nasion

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sony    0

馃挬mam problem z Amazon d7 super s typ 25 2,5m kiedy ustawi艂em na drobny wysiew to nie pobiera mi drobnych nasion (rzepak) znaczy bardzo ma艂膮 ilo艣膰 nawet jak nastawie na 100 tak jak by nie mog艂o ich pobra膰 co to mo偶e by膰?聽 a trybki s膮 ok. Dzi臋ki

Edytowano przez Sony

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Witaj,

Po lewej stronie siewnika masz r膮czk臋 do ustawiania j臋zyk贸w w aparatach wysiewaj膮cych (nie mam wersji specjal ale pewnie b臋dzie podobnie) ustaw je na 0(minimalna szczelina) i zr贸b pr贸b臋 kr臋con膮.

Pewnie sprawdzi艂e艣 ale przypomn臋:

- ustawienie siewnika w poziomie,

- sprawdzenie sprawno艣ci skrzyni na 0%, 50%,100%- brak obrot贸w,obr贸t jaki艣 k膮t i przerwa, ci膮g艂y obr贸t,

- przys艂onienie aparat贸w wysiewaj膮cy w skrzyni(plastikowe zas艂ony),

- odpowiedni poziom zasypowy nasion i za艂o偶enie dodatkowych przegr贸d w skrzyni zasypowej- mo偶e w wersji specjal to standard,

- zu偶ycie k贸艂 wysiewaj膮cych: wygl膮daj膮 艂adnie ale maja za kr贸tkie palce- najlepiej por贸wna膰 z zapasowym lub z tymi na gruby wysiew.

Powodzenie i daj zna膰 co jest nie tak.

Edytowano przez Konrad_Duda

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋

  • Podobna zawarto艣膰

    • Przez Niewiem10
      Witam,
      Dokona艂em niedawno zakupu siewnika Amazone D8 Super, no i niestety mam problem jak si臋 do niego zabra膰. Wcze艣niej sia艂em poznaniakiem, wi臋c istnieje troch臋 przeskok technologiczny Na razie nie mam zamiaru korzysta膰 ze znacznik贸w i 艣cie偶ek technologicznych, czy w takim wypadku musz臋 ustawi膰 na jak膮艣 konkretn膮 cyferk臋, aby nie za艂膮cza艂y mi si臋 艣cie偶ki automatycznie? Je偶eli tak to na jak膮? Do tej pory nie pod艂膮cza艂em nic pod hydraulik臋.
      Prosi艂bym o pomoc.
    • Go艣膰 ROTODISEL
      Przez Go艣膰 ROTODISEL
      Mam pytanie- na tabliczce jest wbite i240obr/min a wa艂ek wom ma 540聽 czy mog臋 pod艂aczy膰 bezpo艣rednio dowalaj膮c jedynie wi臋cej obrot贸w 艣ilnika i niebawic sie w przek艂adnie pasowe?dodam pompa nowa z deklami na wlotach zalana olejem le偶a艂a od 90tych w magazynie plomby i fabryczna farba nawet na kole pasowym.Prosze o porady
    • Przez azzadek
      Mia艂 kto艣 taki problem z Bizonem? Mianowicie chodzi o czysto艣膰 nasion rzepaku w zbiorniku. Pole jest lekko pod g贸rk臋, dos艂ownie niewielkie wzniesienie, ale jak kosi艂em dzisiaj to聽 jad膮c z g贸rki to lecia艂o sporo syfu do zbiornika (kawa艂ki 艂odyg, po艂amane 艂uszczyny). Natomiast pod g贸rk臋 czyste ziarno. Da si臋 to jako艣 "naprawi膰"? Na p艂askim r贸wnie偶 leci syf. Z g贸rki sporo kawa艂贸w 艂uszczyn, pod g贸rk臋 czysto. Na p艂askim tak samo, brudne. Moje ustawienie na rzepak:
      - obroty b臋bna 450
      - wiatr 1,5 (i tak przy tym wietrze wyrzuca艂 rzepak z ty艂u)
      - obie kierownice wiatru na d贸艂
      - szczelina 4cm (ok 23 na skali)
      - sita oba otwarte na pierwszy z膮b (by艂y te偶 oba zamkni臋te i 偶adnej r贸偶nicy w zbiorniku)
      - wrzuca艂 mi kawa艂ki suchych 艂uszczyn to napi膮艂em 艂a艅cuch podajnika k艂osowego, to by艂o lepiej.
      Co z nim robi膰? To pierwszy rok gdy mia艂em rzepak, za rok te偶 b臋d臋 mia艂 i chcia艂bym sobie poradzi膰 z tym problemem bo rzepak b臋dzie na p艂askim polu ;/
    • Przez delta6583
      Witam, czy mo偶e kto艣 z forum nie handluje cz臋艣ciami do tego siewnika ?
      Potrzebuj臋 osi jezdnej z piastami (najlepiej kompletnymi z tulejkami itd)
      Na stronach handlowych znalaz艂em, ale do 3 metrowego wi臋c odpada聽
      je艣li kto艣 ma, lub wie kto ma to prosz臋 o jaki艣 kontakt.

      Je艣li kto艣 by mia艂 instrukcje, tabele wysiewu do tego siewnika to te偶 by mi bardzo pom贸g艂.
    • Przez mrugolek
      Witam. Jaka jest waga siewnika Amazone d7 super s ?
×
×
  • Utw贸rz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikacj臋
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj