młodystaryrolnik

Valtra N104 hitech vs Styer 4115 profi vs Class Arion 430 CIS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam co byście mi doradzili mam do wyboru z pośród 3 typów. Traktor jako główny w gospodarstwie do 30 ha, bydło mięsne i uprawy na ziemia ciężka teren pogórkowaty, 10ha oddalone o ok 8 km od gospodarstwa.   

  1. Valtra N104 z podłokietnikiem active praktycznie na maksymalnym wyposażeniu :
  • pojemność 4,4 AGCO
  • moc znamionowa 105 km
  • moc max z doładowaniem 115km
  • przekładnia 30+30  pod obciążeniem
  • wom 540/540E/1000
  • koło 540/65R38 i 440/65R28
  • rozstaw osi 2665mm
  • kabina amortyzacja 
  • oś przednia amortyzacja 
  • przedni TUZ valtra
  • pompa 90 l/m
  • 4 pary wyjść z tyłu sterowne mechanicznie 
  • tylny podnośnik max 6,3T
  • zawory miedzyosiowe + 1 wyjście z przodu 
  • strownanie tuza i hydrauliki z joystica
  • fotel pneuatyczny + oświetlnie dodotkowe
  • klima zwykła
  • cena ok 270-280 netto

2. Styer 4115 Profi 

  • pojemność 4,4FPT
  • moc znamionowa 116 km
  • moc max z doładowaniem 145km
  • przekładnia powershift 24x24 pod obciążeniem
  • wom 540/540E/1000
  • koło 600/65R38 i 48065/R28 michelin
  • rozstaw osi 26845mm
  • kabina amortyzacja 
  • oś przednia amortyzacja 
  • przedni TUZ 
  • pompa 150l/m
  • 4 pary wyjść z tyłu sterowne elektrohydrauliczne 
  • tylny podnośnik max 7,8T
  • zawory miedzyosiowe + 1 wyjście z przodu 
  • strownanie tuza i hydrauliki z joystica
  • lusterka el i grzane
  • fotel pneuatyczny podgrzewany + oświetlnie max
  • klima automatyczna
  • cena ok 260-265 netto

3. Class Arion 430

  •  pojemność 4,4 FPT
  • moc znamionowa 105 km
  • moc maxymalna 110km
  • przekładnia powershift 16x16 pod obciążeniem /DYNA 4
  • wom 540/540E/1000
  • koło 440/65R38 i 540/65R28 
  • rozstaw osi 2525mm
  • kabina bez amortyzacja 
  • oś przednia amortyzacja 
  • bez przedni TUZ 
  • pompa 100l/m
  • 3 pary wyjść z tyłu sterowne mechanicznie 
  • tylny podnośnik max 5,7T
  • fotel pneuatyczny  + oświetlnie max
  • klima manualna
  • kolorowy wyświetlacz
  • cena ok 240- 248 netto

Wszystkie ciągniki są super  w wyposażeniu bogatym w stosunku do podstawowej wersji, proszę o opinie na temat takich ciągników i co byście mi polecili, ceny już raczej już nie do negocjacji. ( nie wiem czy dilerzy  nie chcą ze mnie za bardzo zedrzeć i już wspominają o szykujących się podwyżkach ) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj