zibirol54

Claas Jaguar 70 SF

Polecane posty

zibirol54    0

Witam. Jestem nowy na forum AF i borykam się z tematem zakupu sieczkarni Claas Jaguar 70 SF. Stan można powiedzieć że BDB, rok 85-86, posiada heder 3 rzędowy i gniotownik. Silnik rzędowy Mercedes 170KM. Cena za nią 20tysięcy zł. Zastanawiam się nad jej zakupem, gdyż sprzedający mówi że gdy jest mokra kukurydza to sieczkarnia potrafi zapchać się na gniotowniku (czy to normalne zjawisko czy nie) bo gdy kukurydza jest już bardziej sucha to nie ma z tym problemu. Nigdy nie miałem sieczkarni samobieżnej, a zakup musi zmieścić się w tych 20tysiącach. Proszę o pisanie co sądzicie o tej sieczkarni, czy to dobry wybór, czy ktoś ma taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

Witam

Bzdura

Mam Jaga 70 z gniotownikiem i nie zapchał mi sie ani razu w całym sezonie.

Jakby co to posiadam masę części do tego modelu - jak coś potrzebujesz to pisz wenicjusz@gazeta.pl

 

Witam

Bzdura

Mam Jaga 70 z gniotownikiem i nie zapchał mi sie ani razu w całym sezonie.

Jakby co to posiadam masę części do tego modelu - jak coś potrzebujesz to pisz wenicjusz@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor52    0

Witam.Mam zamiar kupić jaguara 70 ale nie wiem czy warto i jakie ma on wady.Proszę o wasze opinie dziękuje i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

Witam.Mam zamiar kupić jaguara 70 ale nie wiem czy warto i jakie ma on wady.Proszę o wasze opinie dziękuje i Pozdrawiam.

 

Witam

Sieczkarnia prosta, bez elektroniki, dużo części pasuję od kombajnu Claas Senator (koła, skrzynia, zwolnice, układ kierowniczy, rozdzielacz i pare drobiazgów), więc zawsze łatwiej o części.

Polecam z silnikiem Merca 170 HP, wystarcza i jest dość twardy.

Tnie 1,5 do 2 godzin hektar, raczej mało awaryjna.

W tej cenie (12 000 - 20 000) to raczej najlepszy wybór.

Polecam poszukać wersję z dodatkowym gniotownikiem - będzie ok 2 tys droższa, ale opłaca się.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor52    0

Witam. Dzięki ci wenicjusz za porady.Mam jeszcze pytanie czy z tarką nie uszkodzi wszystkich ziaren.Wiem że z gniotownikiem byłby lepszy ale jak dotąd to te co się interesowałem to tylko z tarką.Użytkownik tej sieczkarni kturą

oglądałem twierdzi że uszkadza dobrze ziarno.Nie wiem czy mówi prawdę być może tak mówi bo chce sprzedać.

Proszę o wasze wypowiedzi. Dzięki.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wenicjusz    5

Witam

Widzę koledzy że na tym forum to zbyt wielu użytkowników nie spotka się.

Kolego z tarkę i dobrze ustawionymi nożami do stalnicy tnie i traca bardzo dobrze.

Gniotownik to taka wisienka na torcie.

Ja szukałem rok takiej z gniotownikiem aż wypatrzyłem u Niemca, była 5000 droższa niż zwykłe.

Ale nie żałuję wydanych pieniędzy.

Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na skrzynie biegów hedera, na taki mały przekaźnik przy tej skrzyni (wyrabia sie tam łozysko i obudowę rozrywa) oraz na skośne tryby przy hederze do kukurydzy (są horendalnie drogie).

AHA jeszcze jedno szukaj na kołach 18,4R26,

18,4R30 i 23,5R26 są za wysokie i na dużej kukurydzy trzeba trzymać na sprzegle.

Ja mam do swojej bliźniaki.Jeszcze nie uzywałem, ale są jako zaezpieczenie na mokry rok.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Mam jaguara 970 2010r. 8 rzędów. Chodził już dwa sezony przy trawie i Kukurydzy. Mało pali, nie ma awarii ani żadnych problemów. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam powie mi ktos z uzytkownikow sf70 gdzie linka obrotomierza ma dochodzic bo mam linke mam obrotomierz w kabinie ale linka jest odpieta od ślimakai niewiem gdzie go szukac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj