Skocz do zawartości
News

Polecane posty

12145    0

Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m GEPARD P. Henryka Batyry. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.

Edit.: jaki wał wybrac gumowy czy croskill- dodam że ziemia jest mieszana i czarnoziem i kreda (piachu nie ma)

akmaly    243

Agregat wykonany poprawnie choć bez szału. Ma kilka niedoróbek, głównie to ekrany boczne ( choć w obecne wersji trochę to zmienili, wg. mnie i tak można lepiej ). Regulacja wału dwoma śrubami rzymskimi jest błędem ponieważ jest to sztywne połączenie i pierwszych wersjach pęka przy mocowaniach na wale. Skrajne talerze pękają ( mają inne wycięcia ). Uprawia całkiem ładnie, jedynie ekrany do bezwzględnej poprawy. Brak również dodatkowego talerza do odcinania przy miedzy ( możliwe, że mają w opcji ). Wał gumowy sprawdza się dość dobrze, największy plus to, że go nie zakleja ( przy pracach pożniwnych, w siewnych to nie wiem ).

12145    0
14 godzin temu, akmaly napisał:

Agregat wykonany poprawnie choć bez szału. Ma kilka niedoróbek, głównie to ekrany boczne ( choć w obecne wersji trochę to zmienili, wg. mnie i tak można lepiej ). Regulacja wału dwoma śrubami rzymskimi jest błędem ponieważ jest to sztywne połączenie i pierwszych wersjach pęka przy mocowaniach na wale. Skrajne talerze pękają ( mają inne wycięcia ). Uprawia całkiem ładnie, jedynie ekrany do bezwzględnej poprawy. Brak również dodatkowego talerza do odcinania przy miedzy ( możliwe, że mają w opcji ). Wał gumowy sprawdza się dość dobrze, największy plus to, że go nie zakleja ( przy pracach pożniwnych, w siewnych to nie wiem ).

A jak sprawują się zabezpieczenia resortowe nie pękają?, ramiona hydropaku nie wyginają się nie pękają? Otwory np. Na łącznik górny nie robią się jajowate po pewnym czasie?

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    243

Niestety ale nie wiem jak jest z hydropakiem ponieważ go nie ma:)

Otwory są w porządku, choć jedno mocowanie do zaczepiania trzeba było spawać bo pękło.

Zabezpieczenia działają w porządku i nic się z nimi nie dzieje. 

12145    0

Dzięki, jak będę coś więcej wiedział w sprawie kupna to dam znać ;) pozdrawiam :)

samtech84    11

Te agregaty to złom, łożyskowanie talerzy tragedia, mocowanie resorów tragedia, spawy tragedia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jozef3
      Mam prośbę jeśli ktoś posiada lub posiadał prasę Sipma 591/1 z przodu walce z tyłu łańcuch, jak taka prasa się sprawuje?
    • Przez Razzor
      Witam jakie są wasze opinie na temat traktora renault 95.14 RS, 85 KM, silnik MWM, skrzynia i rewers mechaniczny,czy jest godny uwagi?
    • Przez 12145
      Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m firmy Lemtech. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Czy nie wystepują w nim takie problemy jak pękanie ramy, pękanie ramion hydropaku, czy otwory do zaczepienia łącznika górnego nie robią się jajowate, oraz czy łapy trzymające talerze nie pękają po pewnym czasie?  Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.
    • Przez Wicher1337
      Witam jakie są opinie Pronara 82tsa opowie mi ktoś wady i jego zalety??
    • Przez Wicher1337
      Witam jakie są opinie Pronara 82tsa opowie mi ktoś wady i jego zalety??

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.