News
12145

Opinie o agregacie uprawowo-siewnym talerzowym GEPARD 2.5m BATYRA

Polecane posty

12145    0

Witam, potrzebuję opini UŻYTKOWNIKÓW lub osób które miały do czynienia z agregatem uprawowo siewnym talerzowym 2.5m GEPARD P. Henryka Batyry. Agregat ma służyc do uprawy pożniwnej rzepaczyska, facelii, gorczycy oraz ściernisk po zbożach a także i do przygotowania gleby pod siew. Pracował by z Zetorem 12145, a zagregowany był by z siewnikiem HASSIA DU100 szer. 2.5m (jest to ciężki siewnik). Za poświęcony czas i za napisanie paru zdań dziękuję.

Edit.: jaki wał wybrac gumowy czy croskill- dodam że ziemia jest mieszana i czarnoziem i kreda (piachu nie ma)

akmaly    256

Agregat wykonany poprawnie choć bez szału. Ma kilka niedoróbek, głównie to ekrany boczne ( choć w obecne wersji trochę to zmienili, wg. mnie i tak można lepiej ). Regulacja wału dwoma śrubami rzymskimi jest błędem ponieważ jest to sztywne połączenie i pierwszych wersjach pęka przy mocowaniach na wale. Skrajne talerze pękają ( mają inne wycięcia ). Uprawia całkiem ładnie, jedynie ekrany do bezwzględnej poprawy. Brak również dodatkowego talerza do odcinania przy miedzy ( możliwe, że mają w opcji ). Wał gumowy sprawdza się dość dobrze, największy plus to, że go nie zakleja ( przy pracach pożniwnych, w siewnych to nie wiem ).

12145    0
14 godzin temu, akmaly napisał:

Agregat wykonany poprawnie choć bez szału. Ma kilka niedoróbek, głównie to ekrany boczne ( choć w obecne wersji trochę to zmienili, wg. mnie i tak można lepiej ). Regulacja wału dwoma śrubami rzymskimi jest błędem ponieważ jest to sztywne połączenie i pierwszych wersjach pęka przy mocowaniach na wale. Skrajne talerze pękają ( mają inne wycięcia ). Uprawia całkiem ładnie, jedynie ekrany do bezwzględnej poprawy. Brak również dodatkowego talerza do odcinania przy miedzy ( możliwe, że mają w opcji ). Wał gumowy sprawdza się dość dobrze, największy plus to, że go nie zakleja ( przy pracach pożniwnych, w siewnych to nie wiem ).

A jak sprawują się zabezpieczenia resortowe nie pękają?, ramiona hydropaku nie wyginają się nie pękają? Otwory np. Na łącznik górny nie robią się jajowate po pewnym czasie?

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    256

Niestety ale nie wiem jak jest z hydropakiem ponieważ go nie ma:)

Otwory są w porządku, choć jedno mocowanie do zaczepiania trzeba było spawać bo pękło.

Zabezpieczenia działają w porządku i nic się z nimi nie dzieje. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Gadom
      Witam serdecznie. Na wstępie powiem, że w rolnictwie jestem obecny od niedawna. Mimo dużej wiedzy z zakresu motoryzacji (głownie samochody osobowe), niestety nie znam się na kruczkach w przypadku ciągników. Inaczej mówiąc, typowych problemach danych modeli, na tym na co zwracać uwagę w przypadku zakupu używanego ciągnika itd.
      Z racji, że w gospodarstwie, w którym pracuję przyszedł moment na zakup dużego ciągnika rolniczego, to potrzebowałbym od Was pomocy. Szukamy ciągnika o mocy +- 250 KM, ponieważ poważnie myślimy o uprawie pasowej w przyszłości. Nasz wieloletni dostawca różnych używanych maszyn (i nie tylko) zaoferował nam ostatnio możliwość zakupu John Deere'a 8520 z Danii. Z mojego punktu widzenia sama Dania już wzbudza podejrzenia, bo jeżeli chodzi o samochody osobowe z Danii, to głównie ściąga się te mocno wadliwe lub bite, ponieważ innych się nie opłaca. Mówiąc dalej, jest to ciągnik z roku 2005, a cena za niego to: netto 64 000,- euro. Wydaje mi się, że to za dużo, ale chciałbym dowiedzieć się tego od osób bardziej siedzących w temacie. Dorzucam zdjęcia.
      Czy ten model jest wart uwagi? Jak z jego skrzynią? Czy są jakieś szczególne rzeczy, na które trzeba uważać, a w związku z tym nie kupować go w ciemno z Danii (bez oglądania)?
      Z góry dzięki za wszelką pomoc.

• Przez kierasek16
      Witam stoje przed zakupem talerzówki marki Rolex taurus 2,7m i mam pytanie jakiej jakosci jest ten sprzet 
    • Przez witek356
      Zaśmiałem pszenicę balitus 1 raz. Według mnie ma bardzo dobry wigorładnie się prezentuje. Jakie są wasze opinie. Jak z krzewieniem zimotrwałośc.
    • Przez ROLKA1988
      witam wszystkich. Myśle o kupnie kombajnu i mam na oku deutz fahr 36.10 .  heder 4,20 .   chciałbym sie dowiedziec cos o tym sprzęcie  ..awaryjność,wydajność,dostepność części ,czy są jakies elementy na ktore najbardziej trzeba zwrócić uwage przy zakupie. Szukałem coś w sieci ale nic o tym modelu nikt nie pisze. czy tych kombajnów jest tak nie wiele w PL ?
    • Przez grborucinski
      Szukam opini na temat przyczepy samozbierającej Kaweco Thorium czy ktoś ma taki sprzęt lub wie coś na temat tej przyczepy 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.