Skocz do zawartości

Polecane posty

damian95    22

Ludzie z tego co ja wiem i widziałem to zetor 5211 ma fabryczne wspomaganie

Z tego co wiem to nie każdy 5211 miał wspomagania te nowsze miały a te starsze nie.B)

zorzyk2    50

Miały i nie miały, tak jak samochody w salonie. Mój nie miał, inne miały, wyboru nie było i brało się to co aktualnie było dostępne.

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel8228    0

witem mam problem z nowo zalozonym wspomaganiem w zetorze 5211 a mianowicie ciezko sie keci w jedna strone

elemer    9

spróbuj poluzować śrubę w układzie kierowniczym, jest przy podłodze między nogami. Ewentualnie jest siłownik źle złożony, Tam są w środku dziurki i muszą dobrze trafić podczas skręcania. Jak źle skręciłem to też ciężko skręcał w jedną stronę. Najlepiej jest to wkręcać i naciskać siłownik lekko. Jak tryśnie olejem to wtedy jest dobra pozycja.

pawel8228    0

spróbuj poluzować śrubę w układzie kierowniczym, jest przy podłodze między nogami. Ewentualnie jest siłownik źle złożony, Tam są w środku dziurki i muszą dobrze trafić podczas skręcania. Jak źle skręciłem to też ciężko skręcał w jedną stronę. Najlepiej jest to wkręcać i naciskać siłownik lekko. Jak tryśnie olejem to wtedy jest dobra pozycja.

to jest to wspomaganie z allegro to bez orbitrolu sam silownnik z drazkiem i pompa zalozone jest napewno dobrze bo sprawdzalem na zdjeciach z agrofoto odpowietrzone tez jest najbardziej interesuje mnie ta sruba regulacyjna na 13 klucz w tym otworze na fasolke bo jak krece kierownica to to sie tam troche chowa a dopiero po chwili zaczyna skrecac jest lekkie opuznienie

pooch    58

wracam na chwile do mojego starego tematu

wspomaganie założone - ciągnik sprzedany - z tego co wiem do teraz chodzi bez problemów, a zakupione wspomaganie spisuje się elegancko

sąsiad zechciał takze zalozyć sobie takie cacko :blink: i podsunął mi oto taki link:

http://allegro.pl/wspomaganie-do-zetora-na-orbitol-zetor-3cyl-4cyl-i1184251024.html

i tu moje pytanie: czy jest jakaś różnica miedzy tym na orbitrol a tym z silownikiem z orbitrolem co kupiłem jakis czas temu ( http://www.farmexpert.pl/wspomaganie_ukladu_kierowniczego_zetor_3_cylindrowy_kompletne_produkt8097.aspx ) ?

Czy warto dołozyc parę złotych i efekt moze być jakiś inny / lepszy ?

dodam, że nie wiem jak inaczej moze takie wspomaganie chodzić, więc musze sie was poradzić :huh:

proszę o szybką odpowiedź, gdyż sąsiad chce dokonać zakupu na początku tygodnia

maks    82

Ten drugi co podales jest bez orbitrola, sterowany jest drugim drążkiem. Ja w swoim 7211 oryginalnie mam wlasnie taki jak ten drugi i nie narzekam bo dobrze sie kreci mimo uplywu lat. Jak siegne pamiecia to nic nie bylo w nim naprawiane.

A roznice hmm...dla kierowcy niewielkie, jedynie jak Ci padnie hydraulika od wspomagania to na orbitrolu stoisz a na tym drugim pojedziesz bo drążek ktory masz zostaje :blink:

corarolnika    0

prosze bardzo wszystkich o pomoc !

Mojemu tacie podczas uprawy pola agregatem zepsuło sie wspomaganie układu hydraulicznego w Zetorze 5211 czy ktos wie jaka moze byc tego przyczyna?

chaner123    5

Ulu przyczyn może być wiele: wyciek oleju, uszkodzona pompa, rozdzielacz. Napisz coś więcej co się dzieje jak tata próbuje skręcić kierownica chodzi lekko ciężko siłownik od wspomagania się rusza czy nie???

corarolnika    0

wspmaganie teraz działa jenak czasem zacina sie przy skrecaniu w prawo , jaka moze byc przyczyna?????? czy ktos moze wie Bradzo prosze o pomoc !!!!!!!!!

jacus    100

ze tez moim corkom nie chcesie tu pisac,tylko sam musze :)

trzeba popuscic objemke na tloku wspomagania i minimalnie wkrecic na gwincie-na zgaszonym silniku lub na chodzie tyle ze rolcegami, az do tego punktu ze bedzie rowno skrecal

Damiano604    0

Witam, chicłabym zrobic do mojego zetora 5211 wspomaganie, bo bardzo ciezko sie kieruje. Rozgladalem sie troche za tym ale nie wiem co wybrać, najbardziej podoba mi sie wspomaganie na orbitrol z silownikiem przymocowanym do przedniej osi, silownik wysuwa sie w dwie strony, dokladnie nie wiem jak to wszystko jest, jesli ktos z was ma takie wspomaganie móglby to opisac lub jakis fotki porobić.

Damiano604    0

wlamaj1    34

Jak masz "miękki przód" to to co Ci najbardziej podoba się do tego nie nadaje.

gienek1312    0

-- połączono --

Witam!

Proszę was o pomoc bo chodzi o wspomaganie w zetorku a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie chodzi o taką sprawę:

Rok temu uruchomiliśmy zetora po dość długim urlopie (stał jakieś 3 lata bez ruchu bo obróciło mu panewkę), przeszedł remont kapitalny i po uruchomieniu okazało sie że nie działa wspomaganie w ogóle, ale jakoś do końca sezonu dojeździliśmy bez tego. W zimie zetorek otrzymał nową pompę i na wiosnę po odpaleniu koła samoistnie zwiały w lewo a kierownicą nie dało sie ruszyć w inną stronę no to zetor znowu poszedł w odsiadkę (służy jako ciągnik pomocniczy). Teraz zabrałem sie za niego bo mam więcej czasu, wymieniłem uszczelnienie na tłoku ale nic nie pomogło ani regulacja na nim, pompa daje ciśnienie a tłok zachowuje sie tak jak by dostała olej w jedną strone bo koła od razu po uruchomieniu same skręcają... :blink: Nie wiem normalnie za co sie już łapać... :( Może mi ktoś pomóc sie z tym uporać? Ma ktoś jakieś rady? :mellow:

z góry dzięki :)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

gienek1312    0

Nie, mam na ten głupi siłownik pomocniczy :/ a gdzie to serwo jest albo jak to sie regeneruje? da rade samemu to zrobić??

krol9    3

Kolego trzeba to wyregulować, odkręcasz taką obejmę na końcu tłoczyska a następnie wkręcasz lub wykręcasz odpowiednio tłoczysko {teraz już nie pamiętam w którą stronę bo dawno tego nie robiłem)

tomekzet    38

U mnie w 5011 był podobny problem i pomogła regulacja siłownika, sam nie wiem co to może być, może się jakiś zaworek zaciął i pompa daje cały olej na tłoka, dlatego nie możesz skręcić :blink:

gienek1312    0

no własnie tak to wygląda jak by cały olej szedł na tłoka bo nawet jak sie dobrze zaprze kierownicą nie przekręci :blink: spróbuje jeszcze pokrecić tłokiem ale wontpie czy to pomoże <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?
    • Przez olo1104
      Witam, pomuzcie!doslownie kapie z tej rurki między filtrami oleju,w zetorku 5245,cięzko nie pracuje,z początku nie moglem ustawic tych kubków olejowych bo pod nimi pojawial się olej teraz z tego odpowietrznika ,nie radze,co jest?
    • Przez emtecc
      witam
      Jak myślicie, światła przeciwmgielne będą dawały dobre światło przy pracy w polu umiejscowione przy światłach na kabinie w zetorze 7745
      takie: http://sklep.wesem.pl/4/6687/halogeny_samochodowe_przeciwmgielne_przeciwmg_owe_drogowe_typu_ho4
      na forach off-roadowych polecali takie lampy zamiennie jako robocze na dach. Na wykresie widać, że ładnie to świeci. Ciekawe jak będzie gdy zamontować je na wysokości około 2 metrów.
      Spotkał się ktoś z czymś takim?

Jakie lampy polecicie na kabinę do zetora na przód?
      Te: http://sklep.wesem.pl/5/6704/lampy_robocze_typu_lor4 na wykresie wydają się dobrze świecić

• Przez Autofan
      Co sądzicie o dwóch nowych modelach Zetora Utilix i Hortus które miały premierę na targach Agritechnica w Hannowerze:
      http://www.zetor.cz/zetor-utilix
      http://www.zetor.cz/zetor-hortus
      Jak się podoba wam Major w nowej stylistyce?
      http://www.zetornewshape.com/cs/