simpleNICKpl

Ceny Wozów Asenizacyjnych

Polecane posty

tay29    184

to juz najwieksze jakie mozna bylo wsadzic. kazda beczka ma juz przygotowane wejscie do ramienia a ile same ramie kosztuje nie pytałem. adrol wiśniewo handluje tym, zreszta caly prow u nich biore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla mnie za małe koła więc odpada. Meprozet ma trochę większe bo 750/60 30,5 z podobnym wyposażeniem co podałeś za 80 netto. Fliegl 150 netto ( tyle że tu handlowiec nie był skory do rozmowy tylko tak rzucił cenę ), garant ( katalogowo 170 netto) później zszedł na 135 netto, na oferty pichona i joskina czekam (  wszystkie beczki na kole 30,5 r32,, na torfy powinny być wystarczające) wszystkie beczki o pojemności 11-12 tyś.  . Jak narazie dobrze cenowo też wyszedł conor 12 tyś , węże wleczone, koło 30,5 r32, 3 podpięcia, resorowany dyszel w granicach 100 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za podanie ceny. Zapomniałem dodać że w conorze jeszcze ramię załadunkowe było wliczone ale widze że i tak można coś jeszcze urwać. Oglądałeś tą beczkę z bliska? Oferowali Ci ją w ocynku czy w podwójnym malowaniu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

widzialem z bliska fajna ale nie mieli wszystkich maszyn ktore bralem na prow. ocynk tylko mnie interesowal. za 100 tys z ramieniem? to chyba cena ok bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi tylko beczka potrzebna bo to z OSNu idzie. W roltomie oglądałeś? W jakiej miejscowości bo chyba 3 punkty mają jak się nie mylę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
15 godzin temu, matik123 napisał:

Dla mnie za małe koła więc odpada. Meprozet ma trochę większe bo 750/60 30,5 z podobnym wyposażeniem co podałeś za 80 netto. Fliegl 150 netto ( tyle że tu handlowiec nie był skory do rozmowy tylko tak rzucił cenę ), garant ( katalogowo 170 netto) później zszedł na 135 netto, na oferty pichona i joskina czekam (  wszystkie beczki na kole 30,5 r32,, na torfy powinny być wystarczające) wszystkie beczki o pojemności 11-12 tyś.  . Jak narazie dobrze cenowo też wyszedł conor 12 tyś , węże wleczone, koło 30,5 r32, 3 podpięcia, resorowany dyszel w granicach 100 netto 

Daj znać na ile Ci wycenią Joskina i Pichona i w jakim wyposażeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oglądałem tego conora dziś i w porównaniu do pichona to słabo wygląda. Ocynk jakiś dziwny, na dość nowej beczce widać naloty rdzy miejscami. Dwie nie za duże sprężyny pełnią funkcję resoru dyszla. Pichon zależnie od dealera w jednym miejscu 140 innym 130 netto.  Koła 30,5 r32, resorowany dyszel, węże wleczone , zwykłe ramię do napełniania. Czekam jeszcze na joskina i jeszcze jedną wycenę pichona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 9.01.2020 o 12:56, martin0000 napisał:

Daj znać na ile Ci wycenią Joskina i Pichona i w jakim wyposażeniu

Na joskina się nie doczekałem więc zamówiony pichon. Pichon 11350, zbiornik z blachy 7 mm, spód 12 mm, największe ogumienie 800/65 r32, wzdłużnie resorowany dyszel, światła led, przygotowanie pod mieszadło,  odolejacz, wskaźnik napełnienia rurowy, pompa 11 tyś, 3 pobory gnojowicy, szybkozłącze, WOM szerokokątny, oryginalne przygotowanie pod aplikator, stopka hydrauliczna, wąż 4 m + 1 m rury ocynkowanej, końcówka zaczepowa fi 50, końcówka do rozlewania kauczukowa odwrócona ( dla mniejszych strat azotu), standardowe węże wleczone 3 m ( na sztukę) za 96 netto. Znalazłem beczkę na placu więc już na mnie czeka. Nowa dostępna na przełomie maja/czerwca i w cenie 100 tyś netto. Coś by pewnie jeszcze z tego urwał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Na pierwszy rzut oka cena wydaje się spoko w porównaniu do wyposażenia. Nie myślałeś nad ramieniem do pompowania? Jakim ciągnikiem będziesz ja ciągął że zdecydowałeś się na 1 os? Ja też nie mogę się doczekać na ofertę z joskina a miała być jeszcze w tamtym roku. Ale rozmawiałem z dilerem to mówił że jako firma planują zamówić ok 30 beczek w tym roku i Jeszce negocjuj cenę z joskinem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@martin0000Myślałem ale cena 18 -20 tyś a szykują się jeszcze inne zakupy. Zawsze będę mógł dołożyć w przyszłości jak nie będzie co z kasą robić. Do tej pory wywoziłem ponad 200 beczek i dawałem spokojnie rade więc jak teraz będzie 100 to nie powinno być problemu. Ciągnik mam 100 km i dlatego jedna oś i jak największe koło bo na tandemie bym nie uciągnął po mokrym. Już kilku znajomych ma rozrzutniki na jednej osi i dużym kole i mniejszymi traktorami ciągają bez problemu a ci co maja na tandemie narzekają że ciężko idzie. Nawet w TA był test jednej osi i tandemu to tandem lżej się prowadził tylko na asfalcie. W każdym innym przypadku wygrywała jedna oś. Na jaką beczkę bierzesz wycenę i wyposażenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

W joskinie to za taki bajer to 26tys. Ja też mam ciągnik 100km ale jakoś bardziej widzi mi się na tandemie bo na jednej osi to już musi być mega dociazony przód tak mi się bynajmniej wydaje. Jaki nr TA? może znajdę u siebie i poczytam. Ja raczej na 99% będę brał joskina 12tys z tym ramieniem na tandemie, amortyzacja hydrauliczna zawieszenia, skretna os, największe kola 750 chyba tyle z tych najważniejszych dodatków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzieś miałem na 12 tyś wycenione beczki z joskina tylko że w tamtym roku. Jak znajdę to podrzucę. Nacisk na zaczep dolny  nie może być większy niż 3 tony. Nie spotkałem się jeszcze żeby nacisk przewyższał tą wartość. Widziałem już jak takie traktory śmigają z takimi sprzętami i nic się nie dzieje. Tylko trzeba zaczepić na pitona a najlepiej jak ktoś ma kule. Na listwie to wiadoma sprawa że się urwie. Np w garancie beczka jest zaczepiana na górę i nacisk jest 2 tony a można przełożyć dyszel na dół i nacisk wzrasta do 3 ton. We wrześniowym wydaniu był chyba ten test . Jak masz twarde łąki to z tandemem nie będzie problemu u mnie niestety jest wilgotno i tylko jedna oś na dużym kole się sprawdza. Lekko sie toczy 

Znalazłem 12 tyś, pompa 8 tyś, zawieszenie tandem, tylna oś skrętna, ogumienie 710/50 r26,5 , zaczep resorowany, aplikator węże wleczone za 130 netto. 

Edytowano przez matik123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
4 godziny temu, matik123 napisał:

Gdzieś miałem na 12 tyś wycenione beczki z joskina tylko że w tamtym roku. Jak znajdę to podrzucę. Nacisk na zaczep dolny  nie może być większy niż 3 tony. Nie spotkałem się jeszcze żeby nacisk przewyższał tą wartość. Widziałem już jak takie traktory śmigają z takimi sprzętami i nic się nie dzieje. Tylko trzeba zaczepić na pitona a najlepiej jak ktoś ma kule. Na listwie to wiadoma sprawa że się urwie. Np w garancie beczka jest zaczepiana na górę i nacisk jest 2 tony a można przełożyć dyszel na dół i nacisk wzrasta do 3 ton. We wrześniowym wydaniu był chyba ten test . Jak masz twarde łąki to z tandemem nie będzie problemu u mnie niestety jest wilgotno i tylko jedna oś na dużym kole się sprawdza. Lekko sie toczy 

Znalazłem 12 tyś, pompa 8 tyś, zawieszenie tandem, tylna oś skrętna, ogumienie 710/50 r26,5 , zaczep resorowany, aplikator węże wleczone za 130 netto. 

To chyba drogo ci wycenili, ja mam ofertę na 126 tys ale z ramieniem jumbo jeszcze. Ja podmoklych łąk tak nie mam gorzej z moimi górkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To była tylko oferta do wniosku więc i cenę dał pewnie katalogową. Ogólnie ciężko było się z tym dealerem dogadać. Głównie wybór był pomiędzy pichonem a joskinem. Wybór padł na pichona ze względu na solidniejszą beczkę i lepszy kontakt z dealerem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Bo w joskinie jest tak że oni sami robią oferty, mój przedstawiciel musiał bezpośrednio do nich dzwonić i czekać aż oni zrobią i wtedy mu wyślą bo mówił że joskin jest akurat dość skomplikowany w tych beczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciekawe. Jakbyś mógł to zapytaj o beczkę 11 lub 12 tyś z takim wyposażeniem jak podałem. jestem ciekaw różnicy na czyją korzyść będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simpleNICKpl    218
martin0000 napisał:

W joskinie to za taki bajer to 26tys. Ja też mam ciągnik 100km ale jakoś bardziej widzi mi się na tandemie bo na jednej osi to już musi być mega dociazony przód tak mi się bynajmniej wydaje. Jaki nr TA? może znajdę u siebie i poczytam. Ja raczej na 99% będę brał joskina 12tys z tym ramieniem na tandemie, amortyzacja hydrauliczna zawieszenia, skretna os, największe kola 750 chyba tyle z tych najważniejszych dodatków. 

750/60R30.5? Do beczki 12 tysięcy? Ja takie koła biore do bauera 19100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Wiem wiem trochę za duże ale po dolkach może być u mnie mokro, ale jak coś są pierwsze do odstrzału że względu na dużą dopłatę do nich. Albo ty za małe do 19tki bierzesz 😉

Edytowano przez martin0000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro146
      JOSKIN MODULO 2
       
       
       
       
      1 Oś
      2500 l = 28167 zł
      4000 l = 34400 z
      5000 l = 37884 zł
      6000 l = 46863 zł
      7000 l = 48585 zł
      8400 l = 59532 zł
      10000 l=79212 zł
       
      2 Oś
       
      8400 l = 72816 zł
      10000 l = 92496 zł
      12000 l = 97662 zł
      14000 l = 130257 zł
      16000 l = 152 643 zł
       
       
      MARCO-POLO
       
      1 OŚ
       
      5000 l = 28905 zł
      6000 l = 33825 zł
      8000 l = 42435 zł
      9000 l = 44649 zł
      10000 l = 48093 zł
       
      2 OŚ
       
      8000 l = 54120 zł
      9000 l = 57072 zł
      10000 l = 61746 zł
      12000 l = 67773 zł
      14000 l = 70725 zł
      16000 l = 80565 zł
      18000 l = 89175 zł
      20000 l =100860 zł
       
      TANDEM + OŚ SKRĘTNA
       
      9000 l = 61500 zł
      10000 l = 66297 zł
       
       
      WIELTON
       
      1 OŚ 7000 l = 44895 zł
      2 OŚ 10000 l = 72570 zł
       
      PICHON
       
      oferta promocyjna
       
      1 OŚ
       
      7150 l = 52582 zł
      8100 l = 59409 zł
      10400 l = 75645 zł
       
      2 OŚ 10000 l = 74415 zł
      2 OŚ + OŚ SKRĘTNA 10 000 l = 81795 zł
       
      FLIEGL
       
      1 OŚ
       
      8600 l = 72570 zł
      10600 l = 82410 zł
       
       
      2 OŚ
       
      8600 l = 73800 zł
      10600 l = 84255 zł
       
      JEANTIL
       
      1 OŚ
       
      6500 l = 65805 zł
      8500 l = 70233 zł
      10500 l = 73554 zł
       
      MEPROZET
       
      1 OŚ
       
      2300 l = 18000 zł
      3000 l = 21800 zł
      4300 l = 23300 zł
      5000 l = 26800 zł
      6000 l = 31300 zł
      7000 l = 34600 zł
      8000 l = 45200 zł
      9000 l = 51000 zł
      10000 l = 52500 zł
       
      POMOT
       
      1 OŚ
       
      10000 l = od 59655 zł
      8000 l = od 47355 zł
      6700 l = od 43788 zł
       
      2 OŚ
       
      10000 l = od 65190 zł
      8000 l = od 60270 zł
       
       
      ANNABURGER
       
      2 OŚ
       
      10 000 l = 37.010,00 EUR netto + 23% VAT
      12 000 l = 39.270,00 EUR netto + 23% VAT
       
      to wszystkie cenniki co miałem
       
      dziwi mnie wysoka cena wyrobów firmy ANNABURGER
       
      TO SĄ CENNIKI MASZYN W PODSTAWIE , I można je negocjowac
       
       
      piszcie ceny innych , firm
       
      do pełnej gamy brakuje cenników firm
       
      1 PEECON - holenderska firma
      2 ZUNHAMMER - niemiecka
      3 BAUER
      4 BENKEN
      5 GARANT-KOTTE
      6 SAMSON
       
      I polskiej myśli technicznej czyli URSUS i SIPMA
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
      \
    • Przez agrofoto
      Poniżej zamieszczony jest zapis czatu podczas którego gościliśmy eksperta z firmy Blattin. Tym razem rozmawialiśmy o wozach paszowych. Zachęcamy do zapoznania się z tematem oraz dalszej dyskusji.
       
      Blattin(P)
      Witamy wszystkich na czacie. Dzisiaj będziemy rozmawiać o odpowiednim doborze wozów paszowych. Zapraszamy do zadawania pytań.
       
      agrofoto(P)
      Witamy na czacie z ekspertem Blattin, dziś rozmawiamy o wozach paszowych, zapraszamy do zadawania pytań
       
      lukas0997(Q)
      Jakie są przewidziana promocje dla młodych rolników zaczynających hodowle bydła mięsnego lub krów mlecznych ??
      agrofoto(A)
      Pytanie nie jest związane z dzisiejszą dyskusją, zapraszamy na forum
       
      pawlo5525(Q)
      witam wszystkich
      yacenty(A)
      witamy i czekamy na pytania
       
      Lamborghinithebest(Q)
      Witam. Jakie 3 główne cechy sprawiają że Państwa paszowozy są według Państwa lepsze i wypadają lepiej na tle konkurencji ?
      Blattin(A)
      Pasują do każdego rodzaju kiszonek, przede wszystkim radzą sobie doskonale z balotami. Potrafią jak mało które wozy paszowe mieszać małe ilości tmr-u nawet 200 kg, bardzo szybko kręcą tmr przy małym poborze mocy a co za tym idzie są oszczędne w zapotrzebowaniu na paliwo do traktora.
       
      pawlo5525(Q)
      wiec pionowy czy poziomy ??
      Blattin(A)
      Wszystko zależy jakiej długości masz przygotowane kiszonki w gospodarstwie.
       
      lukas0997(Q)
      Od ilu koni mechanicznych jest zapotrzebowanie na najmniejszy paszowóz
      Blattin(A)
      Nawet "pełnoletnia" sześćdziesiątka jest w stanie zakręcić 7 metrowym wozem paszowym poziomym.
       
      JohnJelonek(Q)
      Dla ilu krów warto kupić wóz paszowy? Dla ilu samobieżny?
      Blattin(A)
      Myślę, że rozsądnie od 300 krów w górę.
      Blattin(P)
      Wóz paszowy kupuje się przede wszystkim kiedy jest się w stanie stworzyć w gospodarstwie grupy technologiczne krów
       
      lukas0997(Q)
      a np znany nam dobrze ursus c360 dał by sobie rady z takim paszowozem?
      Blattin(A)
      Jak najbardziej jest w stanie zakręcić wozem i poradzić sobie nawet 800 kilogramowym balotem z trawy.
       
      pawlo5525(Q)
      niestety na chwile obecna nie mam w prasie noży wiec struktura jest robiona dopiero w gospodarstwie
      Blattin(A)
      Dlatego polecam Ci wóz poziomy, który dotnie kiszonkę i równo ją wymiesza. Pilnuj dobrze czasu mieszania.
       
      JohnJelonek(Q)
      Który wóz szybciej namiesza TMR? pionowy czy poziomy?
      Blattin(A)
      Bezwzględnie wóz poziomy.
       
      lukas0997(Q)
      a czy dla przypuśćmy skromnej hodowli 50 sztuk warto kupować paszowóz czy jest to nieopłacalne?
      Blattin(A)
      Dla 50 krów można jak najbardziej aby przygotować im PMR i premiować z ręki indywidualnie krowy.
       
      eti1997(Q)
      Jaki państwo polecają wóz paszowy na stado liczące 20 sztuk bydła mlecznego + młodzież ?
      Blattin(A)
      Jeżeli się chcesz zdecydować to mały wóz poziomy aby mógł zrobić mniejsze wagowo TMR-y dla co najmniej 3 grup technologicznych: dojne + zasuszone + młodzież
       
      pawlo5525(Q)
      czyli jak ktoś nie ma grup używanie wozu jest zbędne ??
      Blattin(A)
      Można namieszać niepełny TMR czyli PMR a krowy premiować indywidualnie paszą z ręki. Uzyskasz lepszy efekt
       
      lukas0997(Q)
      a jakiej wysokości jest najniższy wóz paszowy?
      Blattin(A)
      Najniższy wóz paszowy to 2,7 m
       
      lukas0997(Q)
      od jakich cen zaczynają się oferty paszowozów
      Blattin(A)
      Oczywiście tańsze są wozy pionowe, zaczynają się na rynku od około 40 tys. zł Natomiast poziome z racji lepszej technologii od 65 tys. zł Zapraszamy do naszego działu technicznego po szczegóły oferty blattin_technika@blattin.pl
       
      pawlo5525(Q)
      ale z premiowaniem z reki jest ciężko jak krowy sa luzem a na hali typu rybia ość jesteśmy w stanie dokarmić tylko pierwsze sztuki
      Blattin(A)
      Przypuszczam, że dla 20 krów nie masz hali udojowej, bo takiej małej nie ma.
       
      JohnJelonek(Q)
      Wozy paszowe tylko mieszają paszę czy również tną? Które są lepsze? Czy to może zależy od prasy do balotów?
      Blattin(A)
      Jeżeli chcesz aby wóz paszowy dociął w miarę szybko wybierz poziomy z przeciwnożami na ścianie.
       
      arkadiuszt12(Q)
      jaka jest najlepsza pasza dla krów limuse
      Blattin(A)
      Jak najtańsza czyli pastwisko a w zimę sianokiszonka i trochę treściwej z ręki
       
      JohnJelonek(Q)
      Który wóz bardziej pasuje do balotów z sianokiszonką
      Blattin(A)
      Do balotów oczywiście poziomy, który równo tnie
       
      danielhaker(Q)
      Robicie wozy pod indywidualne wymiary obór?
      Blattin(A)
      Tak po wcześniejszych oględzinach i wymierzenie wjazdów dopasujemy każdy wóz
       
      a_polonia(Q)
      na jakich warunkach można w Blattinie kupić wóz paszowy? Czy macie finansowanie "fabryczne" czy współpracujecie z jakimś bankiem, czy rolnik sam załatwia finansowanie?
      Blattin(A)
      Współpracujemy z Europejskim Funduszem Leasingowym w sprzedaży w formie leasingu
       
      JohnJelonek(Q)
      A jak wygląda sprawa frezów? Jest potrzebny w wozie paszowym?
      Blattin(A)
      Frez przyśpiesza mieszanie TMR-u zwalnia jedną osobę z przygotowania paszy, daje większą higieną pobierania kiszonki z silosu ale trzeba uważać ponieważ mocno rozdrabnia kiszonkę
       
      arkadiuszt12(Q)
      jakie krowy są najbardziej mleczne to znaczy które dają dużo mleka
      Blattin(A)
      Te które dostają najlepiej zjeść
       
      a_polonia(Q)
      dziękuję. A czy przed zakupem wozu można wziąć wóz na test?
      Blattin(A)
      Jak najbardziej dajemy na test wóz paszowy. Zapraszam do naszego działu technicznego blattin_technika@blattin.pl
       
      JohnJelonek(Q)
      Ile, średnio trwa przygotowanie paszy? Jak to średnio wygląda na 1. krowę
      Blattin(A)
      Przygotowanie pełnego TMR-u w poziomym wozie paszowym Blattin King to nie dłużej niż pół godziny.
       
      pawlo5525(Q)
      ale chyba w dawaniu TMR-u chodzi o wymieszanie i rozdrobnienie paszy wiec frez jest plusem
      Blattin(A)
      Po frezie TMR może być zbyt mocno rozdrobniony i brakuje nam wtedy struktury fizycznej TMR-u
       
      lukas0997(Q)
      macie jakieś promocja dla stałych klientów
      Blattin(A)
      Bardzo szanujemy stałych klientów a szczególnie takich, którzy są z nami od pierwszego dnia czyli od 17 lat w Polsce.
       
      JohnJelonek(Q)
      ok, dzięki a rozdawanie paszy na stole?
      Blattin(A)
      Każdy wóz z tym sobie doskonale radzi. Oczywiście jest to dodatkowy czas, bo przecież silosy mogą być oddalone od obory.
       
      pawlo5525(Q)
      a jak jak ten czas wyglada z wozem pionowym
      Blattin(A)
      W wozie pionowym generalnie "mniej się dzieje" podczas mieszania bo nie ma dobrego systemu docinania. Więc trzeba dłużej czekać na optymalnie wymieszany TMR
       
      a_polonia(Q)
      dziękuję, czyli doradca z działu technicznego doradzi mi wóz do mojego stada i obory, a potem przywiezie wóz testowy?
      Blattin(A)
      Tak właśnie działamy.
       
      lukas0997(Q)
      a jakie konkretnie promocje?
      Blattin(A)
      Za szybką decyzję upusty procentowe
       
      lukas0997(Q)
      as jak jest z transportem??
      Blattin(A)
      Dowozimy wóz paszowy na miejsce i zabieramy go
       
      pawlo5525(Q)
      a jakiej firmy jest przekładnia i gdzie macie fabrykę/montownie paszowozow
      Blattin(A)
      Fabryka jest z kilkudziesięciu letnią historią we Włoszech u jednego z największych producentów wozów paszowych w tym kraju.
       
      Coolman(Q)
      wspomniał Pan ze wóz zwalnia jedna osobę, po jakim więc czasie zwróci mi sie inwestycja na poziomie 40 czy 60tys?
      Blattin(A)
      Wszystko zależy o jakiej wydajności będziesz miał stado, ale tak naprawdę to po 4-5 latach.
       
      JohnJelonek(Q)
      wybierając wóz, dobierać go idealnie na styk, czy brać większy? z zapasem?
      Blattin(A)
      Lepiej jest wziąć większy wóz do swojego stada, ponieważ będzie on dłużej żywotny.
       
      pawlo5525(Q)
      wiec ile czasu trwa test paszowozu
      Blattin(A)
      Ustalamy to indywidualnie
       
      a_polonia(Q)
      a czy w rozliczeniu można oddać stary wóz paszowy? Czy muszę pozbyć się go we własnym zakresie?
      Blattin(A)
      Na ten czas nie przewidujemy odbioru starych wozów paszowych
       
      lukas0997(Q)
      produkujecie pasze??jakie z jakimi składnikami?
      Blattin(A)
      Produkujemy od premiksów do pasz pełnoporcjowych. Zapraszam na naszą stronę www.blattin.pl
       
      lukasz89k(Q)
      jak często trzeba wymieniać zestaw noży w wozie poziomym w porównaniu z wozem pionowym i jaki jest koszt takiego zestawu?
      Blattin(A)
      Wszystko zależy ile kręcisz codzienni TMR-u i jakie kiszonki masz w gospodarstwie. Nie ma na to reguły czasowej
       
      pawlo5525(Q)
      czyli rozumiem ze wozy które teraz macie w ofercie są juz na rynku tylko teraz występują pod barwami blattin
      Blattin(A)
      Wcześniej nie było w Polsce wozów paszowych tego włoskiego producenta.
       
      lukas0997(Q)
      ale biorą z większy paszowóz narażamy się na większe koszty
      Blattin(A)
      Jest to droższa inwestycja natomiast robiąc w nim nie na 100% pojemności nie potrzebujesz wcale większego ciągnika.
       
      malutki69(Q)
      mam podjąć decyzję o zakupie wozu co wybrać poziomy czy pionowy
      Blattin(A)
      Skontaktuj się z nami przyjedziemy do Twojego gospodarstwa i na podstawie charakterystyki kiszonek dobierzemy odpowiedni wóz paszowy.
       
      quwertas(Q)
      czym się różni Blattin King od Blattin AVM
      Blattin(A)
      Blattin King jest wozem poziomym a Blattin AVM pionowym
       
      malutki69(Q)
      Czy balot o wadze 800 kg można wrzucić do waszego wozu
      Blattin(A)
      Do 7 metrów sześciennych jak najbardziej
       
      a_polonia(Q)
      zastanawiam się nad kupnem wozu paszowego do usługowo mieszania TMR i żywienia krów sąsiadom.. Czym powinnam się kierować się w doborze wozu? Przyjąć średnią liczebność stada?
      Blattin(A)
      Przede wszystkim abyś mógł wjechać do każdej z obór, do której chcesz wjechać
       
      lukas0997(Q)
      tak ale jest zawsze jakieś ryzyko biorąc większy wóz i czasami ciągnik ma za małą mocz
      Blattin(A)
      Jednak na dłuższą metę bardziej opłaca się wziąć większy wóz. Bo jak będziesz chciał zwiększyć stado?
       
      pawlo5525(Q)
      czyli kupno większego paszowozu jest inwestycja w przyszłość ?? ale koszty użytkowania nie są większe chodzi tu np o spalanie ciągnika albo o większa liczbę noży
      Blattin(A)
      Większego spalania przy niepełnym obciążeniu wozu paszowego się nie bój a i noże wytrzymają dłużej przy tym obciążeniu. Po za tym możesz robić bardziej puszyste TMR-y na przykład dla jałowizny bądź krów zasuszonych.
       
      quwertas(Q)
      co to jest homogenny TMR
      Blattin(A)
      Gdy nie widzisz różnicy między wysypanym na początku obory a końcem obory i nie jesteś w stanie rozróżnić i wyodrębnić kiszonek, które są w nim wymieszane.
       
      malutki69(Q)
      czy istnieje w możliwość wymieszania 200-300 kg TMR w 11 metrowym wozie
      Blattin(A)
      W poziomym wozie Blattin King z 4 ślimakami bez problemu
       
      Blattin(A)
      W Blattin Kingu 2 ślimaki tnące bardzo dobrze go rozdrobnią ponieważ pomagają tu przeciwnoże na listwie.
       
      lukas0997(Q)
      to fakt a z jakimi firmami współpracuje blattin ??
      Blattin(A)
      Sprecyzuj proszę pytanie. W jakiej kwestii?
       
      malutki69(Q)
      Czy wóz poradzi sobie z dawką 5-6 Kg słomy / krowę w dawkach dla krów zasuszonych przyjmując że mam ich 25 sztuk
      Blattin(A)
      Spokojnie jeżeli wrzucisz tą słomę pierwszą do wozu paszowego a resztę kiszonek na nią.
       
      malutki69(Q)
      A w pionowym
      Blattin(A)
      Będzie kłopot bo ta słoma będzie wychodziła górą z pionowego wozu.
       
      KARGO(Q)
      kto dla was produkuje te wozy
      Blattin(A)
      Producentem wozów Blattin jest rodzinna firma Zago z Włoch
       
      pawlo5525(Q)
      rynek wozow paszowych jest juz bardzo nasycony wozy polskich producentow sa tajsze od zachodnich zachodnie sa zapewne bardziej jakościowe . wiec jak wy chcecie trafic do polskich klientow
      Blattin(A)
      Od kilkunastu lat mamy jeden z najlepszych serwisów żywieniowych i poprzez naszych doradców chcemy pozyskać klientów dla naszego wozu paszowego.
       
      aktywon(Q)
      jak koszt jest waszego wozu na 20 krów. I czy jest możliwość aby wysyp był z tyłu?
      Blattin(A)
      Aby był wysyp z tyłu jest możliwość w pionowym wozie, ale po szczegóły zapraszam do działu technicznego.
       
      malutki69(Q)
      czy w waszych wozach można dokonywać spisywania danych z wagi - kontrola dawek ?
      Blattin(A)
      Pamięć zewnętrzna jest technologią, która jest już od wielu lat stosowana w wielu wozach paszowych- również w naszych.
       
      lukas0997(Q)
      np czy wszystkie podzespoły cześci itd robicie sami czy jakieś firmy podwykonawcze?
      Blattin(A)
      Odsyłam z tym pytaniem do działu technicznego blattin_technika@blattin.pl tel. 602 643 993
       
      malutki69(Q)
      jak długo czeka się na wóz po zamówieniu
      Blattin(A)
      Po podpisaniu umowy i wpłaceniu zaliczki nie dłużej niż 4 tygodnie
       
      xerion3800(Q)
      Witam. Mam pytanie jakie jest zapotrzebowanie mocy do paszowozu który ma obsługiwać 35 krów i 40 młodzieży? Chodzi mi o PMR czyli samą sianokiszonkę z kukurydzą.
      Blattin(A)
      Wystarczy Ci 60 koni
       
      lukas0997(Q)
      Wiele firm już świadczy tego typu usługi ale mało z nich organizuje pokazy prac tych urządzeń może to był by dobry pomysł
      Blattin(A)
      Też tak myślę. Organizujemy pokazy i testy sprawnościowe.
       
      aktywon(Q)
      W powiecie opoczyńskim nie można dostać waszych produktów.
      Blattin(A)
      Zapraszam do kontaktu z naszym doradcą Jarosławem Kijo z Piotrkowa Trybunalskiego. tel 608 076 831
       
      KARGO(Q)
      Czy można przygotować w tym wozie jakieś pasze nie chodzi mi o TMR np. jak w keenanie siekac ziemniaki buraki i takie tam cuda.
      Blattin(A)
      W naszym może pociąć nawet drewniane palety
       
      malutki69(Q)
      czy można zamówić wóz który będzie zrobiony pod zamówienie - wysokość obory
      Blattin(A)
      Jak najbardziej dopasujemy wóz do Twojej obory
       
      xerion3800(Q)
      A następne pytanie. Czy wasza paszowóz poziomy może mieć wysypy z dwóch stron?
      Blattin(A)
      Tylko lewa bądź prawa
       
      lukas0997(Q)
      a w jakich obszarach polski organizujecie takie pokazy?
      Blattin(A)
      Na terenie całej Polski
       
      pawlo5525(Q)
      a jaka powinna być kolejność wsypywania składników do paszowozu u mnie jest treściwa potem balot i kukurydza czy robie to prawidłowo
      Blattin(A)
      Bardzo prawidłowo
       
      PCTcwaniak(Q)
      Jak można zapisać sie na taki test lub pokaz?
      Blattin(A)
      Zadzwoń jutro pod numer 602643993
       
      a_polonia(Q)
      a na podlasiu też organizujecie pokazy?
      Blattin(A)
      Na Podlasiu przede wszystkim
       
      malutki69(Q)
      czy można zamówić wóz który bedzie zrobiony pod zamówienie - wysokość obory
      Blattin(A)
      Można
       
      xerion3800(Q)
      Paszowozy waszej firmy mają własną hydraulikę czy potrzebna jest z ciągnika?
      Blattin(A)
      Mają własną hydraulikę i jest to zalecane
       
      pawlo5525(Q)
      ale w przypadku taśmy chodzi ona w obu kierunkach
      Blattin(A)
      W poziomym wozie możliwy jest tylko jeden kierunek. W pionowym taśma może wsypywać z tyłu na dwie strony.
       
      malutki69(Q)
      czy frezem można pobierać baloty
      Blattin(A)
      Jest to trudne i czasochłonne. Lepiej udaje się to w wozie samobieżnym z frezem
       
      Krzys123(Q)
      Czy na terenie województw śląskiego/opolskiego można zobaczyć taki paszowóz w pracy w jakimś gospodarstwie?
      Blattin(A)
      Tak. Zgłoś się do nas po więcej informacji blattin_technika@blattin.pl tel. 602 643 993
       
      KARGO(Q)
      Jaki jest tam frez w tym poziomym i ile jest noży w takim 12m3
      Blattin(A)
      Jest kilka rodzajów frezów. Po szczegóły zapraszam do działu technicznego
       
      xerion3800(Q)
      Patrząc na zdjęcia waszych paszowozów według mnie są one podobne do paszowózów SGHARIBOLDI czy jest tu jakieś podobieństwo
      Blattin(A)
      Podobieństwo tylko jeśli chodzi o rodzaj mieszania. Technologicznie dużo się różnią.
       
      czesiek(Q)
      Jaka jest wielkość i zapotrzebowanie na moc najmniejszego oferowanego przez Państwa firmę paszowozu?
      Blattin(A)
      Najmniejszy to 7 kubików zapotrzebowanie na moc 60 KM
       
      malutki69(Q)
      czy posiadacie też wozy samojezne
      Blattin(A)
      Są również w ofercie
       
      Maniek1049(Q)
      Jaki paszowóz dla stada liczącego 25krów (pojemność)
      Blattin(A)
      Czy masz te krowy podzielone na grupy?
       
      KARGO(Q)
      Ale jest on ślimakowy czy na zasadzie keenana czy taki i taki ?? To czym sie niby rózni wasza technologia????
      Blattin(A)
      Nasze wozy poziome to ślimaki tnąco mieszające nie łopaty do mieszania
       
      Maniek1049(Q)
      Jałówki i cielaki w innych pomieszczeniach chodzi o karmienie 25 krów są one jedna obok drugiej
      Blattin(A)
      Weź mały wóz i zrób dla nich PMR dla dojnych jeden dla zasuszonych osobno drugi
       
      lukas0997(Q)
      a jak jest z serwisem lub przeglądami??
      Blattin(A)
      Wozy mają gwarancję, więc serwisujemy je w ramach gwarancji, a po tym czasie mamy serwis fabryczny.
       
      qwedffgdsxdfs(Q)
      dużo macie już wozów pracujących na podlasiu?
      Blattin(A)
      Kilka.
       
      lukas0997(Q)
      a serwis gwarancyjny jest odpłatny??
      Blattin(A)
      W czasie gwarancji nie.
       
      malutki69(Q)
      czy gwarancja obejmuje cały wóz
      Blattin(A)
      Tak oczywiście z pominięciem elementów eksploatacyjnych np. noże, filtry czy olej w hydraulice
       
      qwedffgdsxdfs(Q)
      homologację mają te wozy?
      Blattin(A)
      Są to maszyny rolnicze i mogą swobodnie jeździć po drogach publicznych.
       
      malutki69(Q)
      które wozy sa lepsze poziome czy pionowe i dlaczego
      agrofoto(A)
      odpowiadaliśmy na to pytanie już kilka razy, zobacz jutro do archiwum spotkań z ekspertem
       
      malutki69(Q)
      czy wasze wozy wagowo ( ciężar) zbliżone są do konkurencji czy ważą mniej
      Blattin(A)
      Ważą przede wszystkim więcej więc świadczy to o jakości użytych podzespołow i materiałów. Przede wszystkim grubość i żywotność blach.
       
      xerion3800(Q)
      czyli wy macie 2 ślimaki z nożami które ną po bokach w połowie paszowozu czy na samym dnie
      Blattin(A)
      W Blattin Kingu 2 ślimaki na dnie i dwa po bokach. W Blattin Sabre 2 ślimaki na dnie
       
      yacenty©
      Czat powoli zbliża się do końca, prosimy o zadawanie ostatnich pytań
       
      Maniek1049(Q)
      Gdzie w woj. mazowieckim można zakupić wasze wozy?
      Blattin(A)
      Wozy sprzedajemy w centrali na Opolszczyźnie. Zapraszamy.
       
      lukas0997(Q)
      a jacy klienci się do was zwracają przewaga dużych farm czy mniejszych
      Blattin(A)
      Ci którzy widzą przyszłość w zwiększeniu wydajności poprzez technologię TMR
       
      malutki69©
      dzięki za odpowiedzi
       
      Maniek1049(Q)
      czy produkują państwo niższe wozy do starszych obór?
      Blattin(A)
      Dopasowujemy je indywidualnie
       
      lukas0997(Q)
      czy firma produkuje maszyny które zadawaj zwierzętom tylko w formie balota??
      Blattin(A)
      Wozy paszowe to nasza pierwsza maszyna i jak dotychczas jedyna.
       
      xerion3800(Q)
      Jaka jest zbliżona cena paszowozu o pojemności 8m3 poziomy i wysokości max 2.40m
      Blattin(A)
      Prosimy o kontakt z działem technicznym pomogą dobrać i wycenić maszynę.
       
      Maniek1049(Q)
      czy istnieją wozy które mają małą zapotrzebowanie na moc 40-50km?
      Blattin(A)
      Wszystko zależy jak przygotowane i jakie masz kiszonki w gospodarstwie
       
      lukas0997(Q)
      macie w planach rozbudowa parku oferowanych maszyn
      Blattin(A)
      Mamy bardzo duże plany jeśli chodzi o maszyny biorące udział w technice zadawania pasz w oborze. Póki co zaczęliśmy od wozów paszowych, zobaczymy co czas pokaże…
       
      xerion3800(Q)
      czy oprócz ślimaków w paszowozie poziomym jest jakieś mieszadło
      Blattin(A)
      Przecież cztery ślimaki w zupełności wystarczą na super dokładne wymieszanie TMR
       
      aktywon(Q)
      czy macie kredyt zakładowy czy cos takiego? czy jest możliwość kredytowania?
      Blattin(A)
      Tak w formie leasingu w firmie z którą współpracujemy.
       
      Maniek1049(Q)
      czy te wozy są awaryjne tzw. dużo jest interwencji serwisu, np przez wady fabryczne?
      Blattin(A)
      To wozy sprawdzone od kilkudziesięciu lat na rynku europejskim
       
      lukas0997(Q)
      czy macie jakieś podpisane umowy na eksport maszyn do innych krajów??
      Blattin(A)
      Puki co jesteśmy zainteresowani tylko rynkiem krajowym
       
      agrofoto(P)
      Czat zbliża się do końca, prosimy o 5 ostatnich pytań.
       
      qwedffgdsxdfs(Q)
      a ma jakieś zabezpieczenia jak wpadnie jakiś metal np
      Blattin(A)
      Jest bardzo proste i wymienne zabezpieczenie na ślimakach. Można je również obkręcić w druga stronę.
       
      Patryk3802(Q)
      Jaki jest najmniejszy paszowóz waszej firmy i jakie zapotrzebowanie na moc ma
      agrofoto(A)
      odpowiedz już padła, zapraszamy jutro do archiwum spotkań z ekspertem
       
      aktywon(Q)
      Czy jesli to byłby mój pierwszy wóz paszowy to czy z waszej strony doradztwo przez pierwszy czas użytkowwania jest darmowe?
      Blattin(A)
      Nasze doradztwo dla klientów jest zawsze darmowe
       
      Maniek1049(Q)
      Dużo jest chętnych na te wozy, jakie są to najczęściej małe czy duże?
      Blattin(A)
      Dobrane odpowiednio do charakterystyki i wielkości gospodarstwa
       
      lukas0997(Q)
      Czy wasze produkty są dostępne u dilerów maszyn rolniczych??
      Blattin(A)
      Jest to w planach. Puki co jeszcze nie.
       
      xerion3800(Q)
      Czy balot bardzo zbiry o masie do 850kg może dawać jakieś problemy z wymieszaniem
      Blattin(A)
      W poziomym wozie paszowym Blattin King nie ma z tym najmniejszych problemów
       
      qwedffgdsxdfs(Q)
      macie może jakieś wozy napędzane silnikiem elektrycznym?
      Blattin(A)
      Niestety jeszcze nie
       
      aktywon(Q)
      A czy doradca z Piotrkowa pobierze próbki pasz i ustali dawkę żwieniową? Ale w Opoczyńskim Brak mozłiwości zdobycia waszych produktów
      Blattin(A)
      Dojedzie do Pana pobierze próbkę i doradzi a firma dowiezie towar na miejsce
       
      lukasz89k(Q)
      czy technologia tmr jest w stanie podnieść wydajność stada? o ile?
      Blattin(A)
      Nie ma tutaj reguły i schematów- to zależy od wielu czynników. Stado jest przede wszystkim zdrowsze.
       
      Maniek1049(Q)
      Kiedy i gdzie będziecie na targach?
      Blattin(A)
      Wóz paszowy możemy pokazać Ci indywidualnie.
       
      aktywon(Q)
      Największy Punkt z paszami to Milejów koło Sulejowa. Ale tam też ich nie ma. Zróbcie cos z tym:)
      Blattin(A)
      Zabierzemy się bezzwłocznie za ten problem i jego rozwiązanie.
       
      Maniek1049(Q)
      Czyli jest możliwość testów w gospodarstwie?
      Blattin(A)
      Tak, prosimy o zgłoszenie się do działu technicznego.
       
      Patryk3802(Q)
      czy na dolnym śląsku macie jakieś punkty handlowe?
      Blattin(A)
      Po odpowiedź zapraszam do działu marketingu.
       
      agrofoto(P)
      Dziękujemy za udział w czacie, dziękujemy za dużą ilość pytań, a ekspertowi za interesujące odpowiedzi.
      Blattin(P)
      Dziękujemy za udział w czacie i wszystkie pytania. Dobranoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj