Skocz do zawartości
blabert

Sprzedaż ziemi/dzierżawa

Polecane posty

blabert    0

Witam, taką mam sprawę (jeśli temat był to proszę o link ) 
Brat wydzierżawił od rodziców ziemie 24ha na okres 15 lat, minęły już 2 lata 
Rolnik sąsiadujący z nami swoim polem, chciałby odkupić 2ha
No i w sumie tata z bratem mogli by się zgodzić, tylko jak teraz to rozwiązać? 
Ojciec musi wypowiedzieć umowę dla swojego syna i wtedy odsprzedać sąsiadowi?
 Czy agencja ma prawo pierwokupu? 

sebe1033    88

tak agencja ma prawo pierwokupu ale nie ma obowiązku , w praktyce na moim terenie to nie skorzystała jeszcze .

Sprzedawać możecie tylko do prawnika iść może czy w internecie poszukać jakiś aneks do umowy dzierżawy zrobić że za zgodą obupulną wydzierżawiającego i dzierżawcy zmienia się powierzchnię czy coś takiego 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mogilnik
      Witam, mam na sprzedaż grunt rolny w Bukówcu Górnym pow. leszczyński woj. wielkopolskie.

Grunt znajduje się na jednej działce. 

Łączna powierzchnia działki to 7,38 ha w tym: 0,14 ha lasu oraz ok. 0,6 ha zadrzewień.

Klasy od IIIB do VI.

Cena za całość to 350 tys. zł do negocjacji.

KONTAKT: 885-242-365

• Przez DawidWsik
      Witam mam problem otóż chciałbym sprzedać pszenicę do młyna, ale tam tylko odbierają za pomocą tira i nie wiem czy wjedzie do mnie na podwórko ponieważ brama jest szerokości 7 metrów a droga ok 7 m. Mam pytanie czy uda mu się złamać pod kontem prostym. Za bramą stoją budynki między nimi też jest 7m.
    • Przez Jarek1709
      Macie może jakieś info na temat tego młyna??? Sprzedawał im ktoś pszenice????
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp. 
    • Przez marijusz
      Dobrych cen w  2018 roku. Zapraszam do dzielenia sie sprawdzonymi informacjami .

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.