gruszon18

Claas rollant 44 nie chce owijać siatką

Polecane posty

gruszon18    0

Witam. Zakupiliśmy na gospodarkę używaną prasę Claas Rollant 44.  Ta wersja ma zdemontowany podajnik na sznurek i zamocowany podajnik do siatki, więc owija jedynie siatką. I mamy problem właśnie że tej siatki nie chce podawać gdy komora się dopełni. Sezon już praktycznie ku końcowi a my w czarnej d , całe szczęście dużo do sprasowania nie ma, ale mimo wszystko trzeba. 

Mógłby ktoś objaśnić zasadę działania tej prasy? BO brat pracował na modelu chyba Rollant 46 i osobiście nie pasuje mi to co on mówi ..  Różne rzeczy wyczytałem w internecie. Że przy zapełnieniu komory siatka ma się automatycznie podać, potem zapala się lampka i dopiero wtedy uruchamiamy hydraulikę aby otworzyć komorę i wyrzucić belkę.  Dodam że demontowaliśmy silniczek który ma zbijać tą zapadkę od noża, ponieważ wcale się nie uruchamiał.  Prasa owijać owinie, ale jak się poda ręcznie siatkę. 

Rafi1010    3

Mam taki model i żeby podać siatkę musisz dac na krótką chwilę ciśnienie, powinna zaswiecić sie druga lampa  i siatka powinna zacząć owijać, podać odpowiednią ilość siatki i zwolnić nóż. Potem znowu dajesz ciśnienie żeby otworzyć klapę. Docisk siatki też nie może być bardzo docisniety bo nie będzie miało siły wyrwać siatki.  A ten przełącznik masz dobrze ustawiony na siatkę? I zawór na przewodzie co idzie do silownika do załaczania siatki jest otwarty? Jak chcesz to moge Ci jutro wysłać zdjęcia jak jest u mnie wszystko ustawione.

Edytowano przez Rafi1010

Wiadomość z agroFakt.pl

gruszon18    0

Z tą prasą była taka bajka że uszkodzony był sterownik. I oprócz podnoszenia klapy nie działało nic. Kupiliśmy drugi. To zaczął działać i nóż. Później odkręcil brat ten silniczek od zabijania zapadki noża.. I być może że teraz właśnie ta rolka jest źle ustawiona i zbija nóż może nie w tym momencie. Kolejna sprawa to taka że nie świeci mi się, patrząc na prasę lewa kontrolka, a prawa zapali się tylko jak włączę światła ale i tak zaraz gaśnie. Żarówki nowe. Musiałbym sprawdzić połączenie..  I dodatkowo zastanawiam się, czy w momencie gdy nabiera się słomy o komory, to nóż jest doparty do przeciwnoza i trzyma siatkę czy może właśnie nie? 

Rafi1010    3

Ta pierwsza lampa powinna się ci zaswiecić przy ciśnieniu do którego chcesz dobijać bele, jest specjalne pokrętło to tego, może masz je źle wyregulowane, ja mam na 200 i dopiero przy tym ciśnieniu się zapala. U mnie nóż cofa się po zamknięciu klapy. A siatkę przeprowadziłeś zgodnie ze schematem? 

gruszon18    0

Z problemów zaistniałych..  Ktoś albo specjalnie, albo nie umiejętnie, nie ważne, ktoś źle założył łańcuch od aparatu siatki. W sensie zła ścieżka była...  Kolejna sprawa to taka że wczoraj jak już doszliśmy do tego, to się w MTZcie ukręcił WOM ;/ I póki co, z rezulatatu, to jedna belka owinięta , jedna nie, i chyba na którymś wałku w prasie łożysko staje ;// 

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez PatrykReich
      Witam, Chciałbym uzyskać informacje na temat ładowarek teleskopowych, konkretnie porównanie Merlo TF 387 a claas scorpion 7030 a JCB 536-60. Chodzi mi dokładnie o żywotność, funkcjonalność, zwrotność, pracę podzespołów, itp. Pod względem gabarytów najbardziej odpowiada Nam Merlo, gdyż ma szerokość 2,3m i posiada napęd hydrostatyczny, dwubiegowy. Możecie napisać jak ten napęd się sprawuje ? która z tych ładowarek jest najmniej awaryjna ? Proszę o opinie 
    • Przez kola89
      Witam, dzisiaj podczas jazdy przelanczalem z 2b na 4b i nagle traktor tak jakby przestal jechac. Od tej pory nie jedzie na zadnym biegu. Sprzeglo raczej wykluczam gdyz biegi wchodza normalnie i slychac ze w skrzyni cos pracuje (ale zadnych zgrzytow, po prostu slychac prace przy puszczonym sprzegle , a przy wcisnietym nie). Atak z tylu sie nie kreci, wiec obstawiam, ze awarii uleglo cos w skrzyni. Moze macie jakies pomysly. Mf 3060 z 1987 roku, skrzynia AB 16/16 bez polbiegu.
    • Przez grzegorz1988
      Witam.mam pytanie czy zna ktos firme zeuspackaging oferuja siatki do bel.jakies opinie?
    • Przez agi
      Witam,
      możecie coś wyjaśnić z punktu widzenia  mechanika VS  warsztat etc DLACZEGO tak proste nawet konstrukcje agregatów uprawowych (stosowane do ursusa c 330 czy 360) na zasadzie aby tylko podnieść siewnik typu poznaniak z 2 metrowy co waży ponad 300 kg, NIE są budowane na tej mega prostej konstrukcji podnoszenia wbudowanej w ciągnik..

https://www.youtube.com/watch?v=z2CXvr5e8KY

przecież zasada dźwigni jest uniwersalna i dlaczego nie wykoszystać tego podnoszenia na końcu tej dźwigni aby podnieść chociaż trochę ten siewnik od ziemi na kolejnym 3 stopniowym czaczepie

pewnie łącznik musiałby być podłączony na wysokości łącznika ciągnika..

Dlaczego ludzie wolą bardziej skomplikowane rzeczy do tego, w tym rodzaju..? https://i.ytimg.com/vi/gV6-JwnGDMo/hqdefault.jpg

oczywiście przy konstrukcji "uproszczonej" podniesienie agregatu to także podniesienie siewnika, ale tak wygląda ta praca.. 

coś takiego  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_ESjUGtDyo5WXcXP1aZUVS88qfqZncfYd.jpg

???
    • Przez grazia80
      Witam wszystkich
      Mam problem z podnośnikiem w moim zetorze 5211,mianowicie po podniesieniu belki bez cięższej maszyny i ustawieniu dźwigni na opuszczanie belka samoczynnie nie opada,musi ktoś na nią stanąć aby opadła.I drugi problem : po podniesieniu  jakiegoś sprzętu na maksymalną wysokość w krótkim czasie opuszcza trochę i dźwignia cofie się trochę pomimo że pracuje dosyć ciasno .Macie jakieś pomysły jaka może być przyczyna takich objawów?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.