News
piotrek202127

New Holland BR 6090 vs Unia Famarol 1.8vs vs Case RB344

Polecane posty

Witam,

Chcę kupić prasę z powyższych lecz nie wiem która była by najlepsza. Wiem że Case i NH to prawie  to samo lecz może się czymś różnią. Czy warto kupić prasę zachodnią czy polska też da radę. Dodam że prasa będzie robiła ok 550 bel rocznie. Pracowała by z 82km ciągnikiem. Czy częśći zamienne do tych pras bardzo różnią się ceną? Słyszałem od wielu że Unia to najlepsza polska prasa. Czy waszym zdaniem Unia wystarczy na 550bel rocznie. 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowano przez piotrek202127

Matifryd    0
Posiadam prase New Hollanda jak i ciągnik... Ciągnik ma 106km... Z tego co wiem i jakie mam odczucia to ciągnik do mojej prasy nie jest ani za mały ani za duży... więc nie wiem czy twoje 82km dadzą radę takiej prasie...

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel_rawa    21
kolega ma br6090 i ciągnik 80km to w słomie jest na styk to i twój da sobie rade. Robiąc 500 bel na rok to nie musisz ganiać 15 czy 20km/h i spokojnie poprasujesz

janczar810    297
18 godzin temu, piotrek202127 napisał:

Witam,

Chcę kupić prasę z powyższych lecz nie wiem która była by najlepsza. Wiem że Case i NH to prawie  to samo lecz może się czymś różnią. Czy warto kupić prasę zachodnią czy polska też da radę. Dodam że prasa będzie robiła ok 550 bel rocznie. Pracowała by z 82km ciągnikiem. Czy częśći zamienne do tych pras bardzo różnią się ceną? Słyszałem od wielu że Unia to najlepsza polska prasa. Czy waszym zdaniem Unia wystarczy na 550bel rocznie. 

Z góry dzięki za pomoc

mam case rb344 rotor +noże ciągnik lambo r3.85 i to w moim mniemaniu całkowite minimum z tego co słyszałem unia ok. 80tys a nh i case ok 100tys ceny brutto a wyposażenie nh i case- max ,a uni to nie wiem tyle dał sąsiad i w jakim wyposażeniu

Robie rocznie 2tys bel przydałby się ciagnik mocniejszy. Znajomy ma NH 105km czy to 109km i włąsnie br6090 i w moim odczyciu to idealna para

Różnica miedzy Case i NH jest taka iż jedna jest czerwona a druga Żółta  ot  to cała różnica- jeśli zdecydujesz  sie na case czy nh bierz co taniej wyjdzie. 

ps. 550bel to 2dni pracy 

janczar810    297

Najlepiej jak masz możliwość weź usługę unia i nh-case. Jakie belki będą Ci sie lepiej podobać jak i praca taka maszynę kupisz. Wiadomo duzo zale,y od operatora ale bedziesz miał jakies tam porównanie.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez frotek
      Witam forumowiczów! 
      Przymierzam się do demontażu pompy wtryskowej w zetorze 8145 trzeba ją regenerować. Muszę tylko przy demontażu zrobić znaki na korpusie silnika,pompy i wykręcać śmiało?  
    • Przez roman099
      Witam potrzebuje pomocy w szczególności od znawców tematu zaczełem remont owijarki metal fach z560 a dokładnie wymiane łożysk stołu i chodzi o to że tam są takie do tych dwóch łożysk tak zwane osłona obsady łożyska z plastiku. Stare wyjełem włożyłem dwie nowy łożyska wchodzą wszystkie a dwóch tych plastików nie idzie włożyć bo nie mieszczą się pod stołem jest teraz za mało miejsca można powiedzieć żę opiera się prawie na samych łożyskach. co zrobić jest na to jakiś sposób??
    • Przez agrofoto1
      Rewers mechaniczny, przy wrzuceniu wstecznego jest ok ale potrafi okropnie zgrzytnac przy puszczeniu sprzęgła. Serwis mówi że skrzynia musi wyhamowac, trzeba chwilę odczekać. Niby pomaga ale zdarza się coraz częściej a nie było z tym wcześniej problemu. Ciągnik ma 500 mtg. Czy ktoś miał podobny problem?
    • Przez Hombre
      Witam. Mam problem z hydraulika w  Case mx 135 a mianowicie nie podnosi ładowacza czołowego, tylny podnośnik nie reaguje... wczoraj wszystko działało tylko, że jakby z opóźnieniem...  zanim podniósł maszynę trzeba było odczekać tak z 10 sekund, ładowacz podnosił tylko, że wolno a ,,najlepsze" w tym wszystkim jest to że próbując podnieśc maszyne i jednocześnie tura ( w tym samym czasie ) tur przez tą chwile zaczął działać poprawnie (tak jakby był wiekszy przepływ oleju...Podczas jazdy przerzucając półbiegi też działał z opóźnieniem a nawet był w stanie się zatrzymać...  Dodam że filtr oleju jest wymieniony, poziom jest prawidłowy na wyświetlaczu jest 0.  a było raz 0  a raz 0.   Nie wiem czy winą jest jakiś elektrozawór który blokuje przepływ oleju ?> od czego zacząć ?>  jak sprawdzić ciśnienie i jakie powinny być parametry ?> Z góry dzięki za odp
    • Przez Assasin
      Witam posiadam case 1056 xl jadąc z przyczepą na 4 biegu coś zaczęło piszczeć w skrzyni.Pierwsze myślałem że to coś w przyczepie ale niestety nie  Pierwsze zaczęło piszczeć na 4 szosowej później jak jechałem zredukowałem na 3 i żółwia to myślałem, że ogłuchnę tak zaczęło piszczeć wie ktoś co może być przyczyną. Pierwsze myślałem,że mało oleju ale niestety po dolaniu nie pomogło. Miał ktoś może podobny problem ? 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.