unipasz

prasa deutz fahr w połowie beli ucina sznurek

Polecane posty

unipasz    2

siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli

Edytowano przez unipasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 Samo od siebie w każdej prasie nie odetnie,Może być że sznurek znajdzie po drodze jakąś przeszkodę typu wystająca śruba i .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jak kolega wyżej . Gdzieś jest jakaś zadra bądź przeszkoda . Czasami sznurek się nie zerwie , a czasami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 To ciekawe,bo w moich było jak był ucięty to   wyglądało jak urwany [naciskał na nuż i zaczynał strzępić].Może  sznurek uv widział. Lub gdzieś przycina,za wiele zakrętów po drodze. Powinien wychodzić wyciągając go z małym oporem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u mnie tak sie działo, jak prowadnica sznurka była wytarta i w pewnym momencie pod naporem po prostu rwało sznurek. Naspawane migomatem, obrobione i ma latac. Nawet w piątek przez to nie skończyłem belowac :P Raz na kilka tys. beli musze to obrobic i spokój :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 Ostatnie ,,twarde'' miejsce gdzie znajduje się sznurek przed belą  [nie licząc ograniczników szerokości owijania].Po chłopsku to co rozciąga sznurek na beli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

o to to :D Taki "trójkącik" który rozprowadza sznurek po beli. Przed wiązaniem jest na środku prasy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

 Na to by wyglądało,rozprowadzając sznurek robi pół cyklu [od połowy beli]w jedną stronę,wraca przez całą długość beli,i na zad, pod środek i przechodzi obok noża a z tego ustrojstwa sznurek trafia na nóż. No już chyba  prościej nie można wytłumaczyć.  A czy na pewno sznurek przez całą swoją trasę jest dobrze puszczony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Matko . Tyle czasu taki dupny problem . Skoro nie widzisz nigdzie zadry , ani ostrych krawędzi (o ile sprawdzałeś ) to weź załóż sznurek 1600 metrów i mogę się założyć że owinie całą belę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2197

B| Weż ojca ,litra,i kogoś kto   byle jaką prasą od lat kręci. Oni będą mieć zajęcie a przy okazji znajdą powód [nie wiem czy awarii,czy wychlania],ale skupmy się na tym pierwszym. Przy okazji niezbędną wiedzę o prasach uzyskasz za free:tw_yum:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unipasz    2

dzisiaj pojechał na łąkę prasowacz siano i napawałem te prowadnice  i następny problem zrobiłem 3 bele i cegiełko od noża niehce wracać na swoje miejsce Tylko zablokowuje się  właśnie na tym ww.thumb.png.ea582e1fb04cd713a63ef0517dd9a533.png i trzeba wyjść i  zephnac  z tego

Edytowano przez unipasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82

jak obcina sznurek na nożu to trzeba posmarować po prawej stronie mechanizm zapadki ( jesli nóż nie wraca z powrotem ) a jak wraca i w czasie obwiązywania spadają podajniki to należy posmarować zapadke blokującą spust lub wymienić sprężyne na zapadce. w tej prasie nie ma problemów jeśli sie smaruje czyści no chyba że sa do napawania elemęty po których idzie sznurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unipasz    2

czyszczę  i smaruję co wyjazd z domu  tak myślałem żeby na tal zapadkę elektro dal  kropkę zrobić żeby nie zaskakiwało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez domel27
      witajcie
      w mojej john deere 592 problem z owijniem sznurkiem a mianowicie boki owija ok ale srodek to moze 2-3 sznurki sa..... regulujac na komputerze to zmienia sie po bokach ilosc sznurka a srodek wogole bez zmian ... jest jeszcze kwestia tego ze na komputerze te dwa slupki kresek to jeden mam caly czas w jednym miejscu na dole nie reaguje na podawanie masy do komory  czy tam sa jakies czujniki od czego to zalezy  jaka pzyczyna moze byc ? 
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez kudlaty22
      witam.  tesc kupil sobie prase metal fach z 562 z 2009r z aparatem do siatki.
      z grubsza wiem jak dziala belarka ze sznurkiem. zalozylismy dzisiaj siatke,nawet chyba prawidlowo.
      ale czy ktos moze mi wytlumaczyc w jaki sposob siatka zostaje odcieta po owinieciu beli. czy jest to robione przez ten sam noz co przecina sznurek czy jakos inaczej.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj