News
unipasz

prasa deutz fahr w połowie beli ucina sznurek

Polecane posty

unipasz    2

siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli

Edytowano przez unipasz

kizak    145

Samo od siebie w każdej prasie nie odetnie,Może być że sznurek znajdzie po drodze jakąś przeszkodę typu wystająca śruba i .....

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    7727

Tak jak kolega wyżej . Gdzieś jest jakaś zadra bądź przeszkoda . Czasami sznurek się nie zerwie , a czasami ...

ZETOR TEAM

kizak    145

To ciekawe,bo w moich było jak był ucięty to   wyglądało jak urwany [naciskał na nuż i zaczynał strzępić].Może  sznurek uv widział. Lub gdzieś przycina,za wiele zakrętów po drodze. Powinien wychodzić wyciągając go z małym oporem.

rafal4610    75

u mnie tak sie działo, jak prowadnica sznurka była wytarta i w pewnym momencie pod naporem po prostu rwało sznurek. Naspawane migomatem, obrobione i ma latac. Nawet w piątek przez to nie skończyłem belowac :P Raz na kilka tys. beli musze to obrobic i spokój :) 

kizak    145

Ostatnie ,,twarde'' miejsce gdzie znajduje się sznurek przed belą  [nie licząc ograniczników szerokości owijania].Po chłopsku to co rozciąga sznurek na beli:)

rafal4610    75

o to to :D Taki "trójkącik" który rozprowadza sznurek po beli. Przed wiązaniem jest na środku prasy :) 

kizak    145

Na to by wyglądało,rozprowadzając sznurek robi pół cyklu [od połowy beli]w jedną stronę,wraca przez całą długość beli,i na zad, pod środek i przechodzi obok noża a z tego ustrojstwa sznurek trafia na nóż. No już chyba  prościej nie można wytłumaczyć.  A czy na pewno sznurek przez całą swoją trasę jest dobrze puszczony ?

zetorki12    7727

Matko . Tyle czasu taki dupny problem . Skoro nie widzisz nigdzie zadry , ani ostrych krawędzi (o ile sprawdzałeś ) to weź załóż sznurek 1600 metrów i mogę się założyć że owinie całą belę .

• Like 1

ZETOR TEAM

kizak    145

B| Weż ojca ,litra,i kogoś kto   byle jaką prasą od lat kręci. Oni będą mieć zajęcie a przy okazji znajdą powód [nie wiem czy awarii,czy wychlania],ale skupmy się na tym pierwszym. Przy okazji niezbędną wiedzę o prasach uzyskasz za free:tw_yum:

unipasz    2

dzisiaj pojechał na łąkę prasowacz siano i napawałem te prowadnice  i następny problem zrobiłem 3 bele i cegiełko od noża niehce wracać na swoje miejsce Tylko zablokowuje się  właśnie na tym ww.thumb.png.ea582e1fb04cd713a63ef0517dd9a533.png i trzeba wyjść i  zephnac  z tego

Edytowano przez unipasz

Piteriiv    29

jak obcina sznurek na nożu to trzeba posmarować po prawej stronie mechanizm zapadki ( jesli nóż nie wraca z powrotem ) a jak wraca i w czasie obwiązywania spadają podajniki to należy posmarować zapadke blokującą spust lub wymienić sprężyne na zapadce. w tej prasie nie ma problemów jeśli sie smaruje czyści no chyba że sa do napawania elemęty po których idzie sznurek

unipasz    2

czyszczę  i smaruję co wyjazd z domu  tak myślałem żeby na tal zapadkę elektro dal  kropkę zrobić żeby nie zaskakiwało

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.