News
unipasz

prasa deutz fahr w połowie beli ucina sznurek

Polecane posty

unipasz    0

siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli

Edytowano przez unipasz

kizak    109

Samo od siebie w każdej prasie nie odetnie,Może być że sznurek znajdzie po drodze jakąś przeszkodę typu wystająca śruba i .....

Wiadomość z agroFakt.pl

zetorki12    5775

Tak jak kolega wyżej . Gdzieś jest jakaś zadra bądź przeszkoda . Czasami sznurek się nie zerwie , a czasami ...

ZETOR TEAM

kizak    109

To ciekawe,bo w moich było jak był ucięty to   wyglądało jak urwany [naciskał na nuż i zaczynał strzępić].Może  sznurek uv widział. Lub gdzieś przycina,za wiele zakrętów po drodze. Powinien wychodzić wyciągając go z małym oporem.

rafal4610    69

u mnie tak sie działo, jak prowadnica sznurka była wytarta i w pewnym momencie pod naporem po prostu rwało sznurek. Naspawane migomatem, obrobione i ma latac. Nawet w piątek przez to nie skończyłem belowac :P Raz na kilka tys. beli musze to obrobic i spokój :) 

kizak    109

Ostatnie ,,twarde'' miejsce gdzie znajduje się sznurek przed belą  [nie licząc ograniczników szerokości owijania].Po chłopsku to co rozciąga sznurek na beli:)

kizak    109

Na to by wyglądało,rozprowadzając sznurek robi pół cyklu [od połowy beli]w jedną stronę,wraca przez całą długość beli,i na zad, pod środek i przechodzi obok noża a z tego ustrojstwa sznurek trafia na nóż. No już chyba  prościej nie można wytłumaczyć.  A czy na pewno sznurek przez całą swoją trasę jest dobrze puszczony ?

zetorki12    5775

Matko . Tyle czasu taki dupny problem . Skoro nie widzisz nigdzie zadry , ani ostrych krawędzi (o ile sprawdzałeś ) to weź załóż sznurek 1600 metrów i mogę się założyć że owinie całą belę .

• Like 1

ZETOR TEAM

kizak    109

B| Weż ojca ,litra,i kogoś kto   byle jaką prasą od lat kręci. Oni będą mieć zajęcie a przy okazji znajdą powód [nie wiem czy awarii,czy wychlania],ale skupmy się na tym pierwszym. Przy okazji niezbędną wiedzę o prasach uzyskasz za free:tw_yum:

unipasz    0

dzisiaj pojechał na łąkę prasowacz siano i napawałem te prowadnice  i następny problem zrobiłem 3 bele i cegiełko od noża niehce wracać na swoje miejsce Tylko zablokowuje się  właśnie na tym ww.thumb.png.ea582e1fb04cd713a63ef0517dd9a533.png i trzeba wyjść i  zephnac  z tego

Edytowano przez unipasz

Piteriiv    11

jak obcina sznurek na nożu to trzeba posmarować po prawej stronie mechanizm zapadki ( jesli nóż nie wraca z powrotem ) a jak wraca i w czasie obwiązywania spadają podajniki to należy posmarować zapadke blokującą spust lub wymienić sprężyne na zapadce. w tej prasie nie ma problemów jeśli sie smaruje czyści no chyba że sa do napawania elemęty po których idzie sznurek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Przez dawid9721
      Witam chciałbym się dowiedzieć coś na tema prasy Hesston 5630. Przede wszystkim czy ursus c360 poradzi sobie z nią oraz opinie posiadaczy takiego modelu lub innego z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez masa777
      Witam.
      Zakładam temat na prośbę mojego sąsiada, który nie zna się zbytnio na komputerach.
      Ma ciągnik Deutz Fahr DX90 5 cylindrów chłodzony powietrzem. Problem, jest taki, że jak silnik jest zimny to odpala od strzała, ma moc i wszystko gra. Natomiast jak się rozgrzeje to można kręcić go pół godziny a i tak nie odpali. Trzeba odczekać aż ostygnie i wtedy odpala bez zająknięcia. Jest u nas w okolicy taki mechanik, który miał takiego DF i mówił że niby jakiś czujnik jest ale nie chciał powiedzieć co i jak, przywieźć ciągnik i on zrobi. W ostateczności tak się zrobi ale może własnymi siłami coś uda się naprawić. Macie pomysły co może być przyczyną tego problemu ?
    • Przez Rad81
      Witam wymienilem w deutz dx 4.70 orbitrol i pompe na wyjsciu z rozdzielacza jest 180 bar . Ladowacz zasilanie jest podlaczony przez rozdzielacz z tylu ale jest slaby jak wbije lezke w piach to nie da rady podniesc. Wspomaganie na wolnych obrotach po wymianie orbitrola jakos nie chodzi rewelacyjnej.  Podobno wina moze byc rozdzielaczy co dzieli cisnienienie na orbitrol i hydraulike wie ktos gdzie onzie znajduje i jak wyglada? Druga sprawa mam opony przednie 14.9 r 24 tylne 540 55 r 38  tylne chyba maja za niski profil  taki byly jak kupilem powinien byc duzo wyzszy profil z tego co sie orietuje dopiero przy skreconych kolach przednich z napedem przy uzywaniu ladowacza wydaje sie jak by cos nie tak sie zgrywalo

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.