Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mx_racer    127
Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-moc    41
nvm ale mi sie wydaje ze to wyschnięciu chwastow mozna za 3 tygodnie ale niech się wypowie ten kto jest pewny na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilekb9    1

Generalnie nie zaleca się stosowania wapna i obornika w tym samym czasie a dopiero w kolejnym roku jednak jeśli już musisz tak zrobić to zastosuj wapno kredowe czyli ten atrigran dobrze wymieszaj z glebą i poczekaj min. 6 tygodni dopiero wtedy daj obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

Witam posiałem wczoraj trawe 24. 04, na zimę była orka teraz talerzowałem, pobronowałem, posiałem trawę, zabronowałem i przejechalem walcem płaskim ziemia była sucha, moje pytanie ile może trawa leżeć bez deszczu? bo straszy deszczem a nic z tego, nie chce polać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 25.04.2020 o 17:12, Mateusz320 napisał:

Witam posiałem wczoraj trawe 24. 04, na zimę była orka teraz talerzowałem, pobronowałem, posiałem trawę, zabronowałem i przejechalem walcem płaskim ziemia była sucha, moje pytanie ile może trawa leżeć bez deszczu? bo straszy deszczem a nic z tego, nie chce polać 

jeśli nie skiełkuje to może cały czas czekać na lepszy czas i na wilgoć, gorzej jak dostała odrobinę wody i nasiono zaczęło pęcznieć i wypuszczać kiełki w ziemii, gdy wyjdzie (o ile nie jest za głęboko zasiane) i nie będzie długo deszczu, to wtedy taka skiełkowana trawa najprawdopodobniej uschnie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5
10 godzin temu, Barenbrug napisał:

jeśli nie skiełkuje to może cały czas czekać na lepszy czas i na wilgoć, gorzej jak dostała odrobinę wody i nasiono zaczęło pęcznieć i wypuszczać kiełki w ziemii, gdy wyjdzie (o ile nie jest za głęboko zasiane) i nie będzie długo deszczu, to wtedy taka skiełkowana trawa najprawdopodobniej uschnie

Jutro ma lać to może moja praca nie pójdzie na marne, dzięki za odpowiedź pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

A czy można posiac nawóz na mokrą trawę? Bo podobno nie dobrze na mokrą bo że ja spali? Tylko przed deszczem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
23 godziny temu, Mateusz320 napisał:

A czy można posiac nawóz na mokrą trawę? Bo podobno nie dobrze na mokrą bo że ja spali? Tylko przed deszczem 

dziś wreszcie zaczęło padać, więc raczej niech roślina dostanie prawdziwego paliwa jakim jest woda, a w następnym tygodniu lepiej byłoby zastosować odżywkę dolistna (np. mieszanka siarczanu magnezu, mocznika i mikroelementów) niż nawóz granulowany - większa szansa że pierwszy pokos będzie szybciej (bo są łaki, stanowiska "zimne", gdzie łąki nawet dobrze nie ruszyły), a pod drugi pokos lepiej potas z azotem (saletra)  rzucić pod korzeń

W razie pytań proszę dzwonić - 662-271-234, w kwestii zasiewów, nawożenia czy doboru mieszanki prościej będzie coś wyjaśnić telefonicznie 😉 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
    • Przez martin0000
      Miał ktoś styczność z trawą z tej firmy? Co można o niej powiedzieć bo cena dość atrakcyjna.
    • Przez Xerkses
      Panowie za głęboko posiałem pszenicę i pszenżyto około 7-8 cm. Czy wałowanie coś da teraz boję się że dobrze nie pokrzewią mi się. Pszenica w galerii siana 11 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj