Doman21

Krone variopack zrywający się łańcuch

Polecane posty

Doman21    0

Witam. Posiadam prasę KRONE variopack 1500, i problem polega na tym że zrywa mi się tylni łańcuch uwijający średnio co jakieś 150 balotów 😏 prasę kupiłem rok temu łańcuch był nowy jeden i drugi ten przedni wygląda jak nówka a tylni już zmarnowany i cały czas się zrywa. Pomocy bo już w żniwa szału dostawałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avanttura    6
9 godzin temu, MF675ursus napisał:

Może się zrywać przez zużyte zębatki

dobrze kolega  napisał  ,   łańcuchy kupujesz oryginały czy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

smarowanie łańcucha działą?

bo to bardzo istotna kwestia

 JAk podnosisz klape do góry, zeby wypuścic balota, to łańcuch staje?

Powinien, bo jak nie i nawet przy otwartej klapie pracuje to sie wyraźnie szybciej zuzywa.

 

NA jakim ciśnieniu prasujesz?

 

JAk łańcch jest juz w takim stanie, ze zawleczki same sie obcinaja (głównie przez to, ze sworzonki łańcucha sie na tym zaciśniętym poluźniaja i zaczynają obracac), to juz, jak nie chcesz miec nerwów i ciaglej niepewnosci, ze coś sie zaraz zerwie, nalezy go wymienic na nowy.

 

A jak chcesz jeszcze jakos na nim dokonczyc sezon, to co kilkadziesiat bali nalezy wyjsc z traktora, otworzyc i zabezpieczyc klape i pouzupełniac brakujace/pozrywane zawleczki.

Uciążliwe, ale skuteczne.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

nunu85 poczym poznać że łańcuch zwijający w wario pack 1500 jest do wymiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
Napisano (edytowany)

kupiłes świezo prase czy masz ja od dłuzszego czasu?

JAk kupiłes to policz bekli w łańcuchach.

Powinno byc z przodu 28 a z tyłu bodajze 44.

JAk tyle masz, to juz poł sukcesu.

JAk mniej, tzn, ze ktos łancuch juz skracał przed toba i nie ma on długiego zycia przed sobą.

 

W skrócie im łancuch bardziej zuzyty, tym czesciej zrywaja sie w nim zawleczki i obracają sworzonki w pojedynczych spinkach po czym sie rozłącza i zrywa.

JAk takie cos Ci sie dzieje, tzn ze juz lepiej nigdy nie bedzie i trzeba wymieniac.

JAk nic takiego sie nie dzieje, to jeżdzisz (chyba ze łancuchy zrobia sie za długie- wówczas wyciagasz po jednej belce i jeździsz dalej).

Tylko dla własnego dobra przynajmniej raz na dzien warto zajrzec do komory i sprawdzic, czy wszystkie zawleczki siedza na miejscu.

 

ponadto jeszcze mozesz łąńcuch dokładnie obejrzec i poobserwowac.

dobrze sprawdza sie metoda z wkładaniem palca wskazującego (w zależnosci jakie masz grube dłonie) pomiedzy rolki łańcucha. Jeżeli wszędzie palec bedzie wchodził równie ciasno, tzn, ze łancuch jest jeszcze w dobrym stanie.

Jeśłi natomiast czesc odstepów bedzie wyraźnie szersza niz pozostałe (najczesciej takie rozwleczone sa na wysokosci belki), tzn, ze łańcuch sie kończy.

I wówczas możesz go tak dorzynac, dopóki nie zacznie zrywac zawleczek, ale kosztem szybszego zużycia zębatek.

Jeśli natomiast jesteś perfekcjonistą, to takie rozciągniecia powinny Cie juz skłonic do wymiany łańcucha.

 

Ja swoją prase jak kupiłem (też nie byłem świadomy co i jak sprawdzic), to w przednim łańcuchu brakowało 1 belki, a w tylnym chyba 5, tak mocno juz sie rozciągnał i był skracany. I jeszcze jakos jeździła, ale musiałem kilka razy dziennie sprawdzac zawleczki i dokładac brakujące, bo jak nie, to łancuch sie zrywał i była masakra. Nie wspominam tego dobrze.

Po sezonie łańcuch wymieniłem (musiałem dokupić ze spalonej prasy te brakujące 5 belek, bo okazął sie za krótki)  i teraz robie bez stresu.

I czego jeszcze pewnie nie jesteś świadomy- wymiana łańcucha to nie taka prosta robota, bo ze starego musisz wyjąc belki i przełożyc do nowego, ktory kupujesz w odcinkach po 3 ogniwka i w pojedynczych spinkach.

Jak nabierzesz wprawy i dopasujesz odpowiednie narzedzia, to wymiana łańcucha, to jest dobry dzien pracy dla dwóch ludzi.

 

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Prase kupiłem w 2018 r berdzo ładnie pracuje mamwario pack1500 tylni łańcuch chyba ktoś wymieniał ale przedni moim zdaniem się kończy ponieważ jak złapie łańcuch dłońmi gdy jest w pozycji spoczynku wyczuwalne są luzy na bolczykach w ogniwkach . wymontowałem kawałek łańcucha tzn od belki do belki i okazało się że te tulejki w które wchodzą swożonka są popenkane nie wszystkie ale się trawia dlatego pojawiłsię luz na ogniwkach i to mnie martwi ! dzięki że odpisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

nunu85 jest 28 belek palec wchodzi różnie ciasno i lużno po prawej stronie wymieniłem dwa najgorsze ogniwka razem ze spinkami czy po lewej stronie tez musze wymienić żeby było równo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak masz 28 belek to ten łancuch jeszcze nie jest tragiczny. Sprawdź tylko czy nie jest za długi (po naciągnieciu ale z pustą komora czy z przodu juz nie stoi prawie ze pionowo). Jesli tak, to skróc o jedną belke i reszte zostaw.

O ile jeszcze na nim sa napisy Rex Germany to bym sie wstrzymał z wymianą, bo to oryginał i bedzie trwalszy niz jakiekolwiek zamienniki. Mozesz powymieniac tylko te najbardziej porozciągane pojedyncze łancuszki. Tylko staraj sie tak robic, zeby łancuchy były równie długie z obu stron (bedziesz widział po napompowaniu ciśnienia do prasy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Dzięki ci za podpowiedzi zrobie tak jak mówisz powymieniam najgorsze jak napne łańcych na sucho to jeszcze napinacz nie stoi w pionie lekko pochylony ku tyłowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj