Polecane posty

rolnikk70    0
Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78
jak na juz to lepiej granulat przed uprawą i w to siew bo wapno sypkie potrzebuje trochę więcej czasu na rozłożenie ( zależne od rodzaju wapna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
granulowane wapno jest wygodniejsze do rozsypabia ale i kosztuje kilka razy więcej niż pyliste. To jak szybko wapno działa zależy od jego pochodzenia (starości złoża) i stopnia rozdrobnienia. Jesli oczekujesz szybkiego zadziałania to rozważ zakup kredy (ewentualnie jak masz ciężkie, zlewni gleby to wapna tlenkowego). Z wapn z magnezem można rozważyć wapna typu "premium", które są zmielone na mąkę. Wapna w luźnej postaci raczej nie rozrzucisz zwykłym rozsiwewaczem. Potrzebujesz coś w rodzaju RCW lub rozrzutnika z przystawka do wapna.
acha - i wapno trzeba dobrze wymieszać z glebą. Najlepiej w całym profilu do 30 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikk70    0
w sumie chodzi mi o to czy wapno sypkie nadaje się przed siewem bezorkowym czy lepej dać granulowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MariuszWakowicz
      Witam mam pytanie przygotowuje pole do siewu i jest na nim wykonana tylko orka zimowa i moje pytanie brzmi jaką maszyną wjechać talerzówką i potem agregatem czy talerzówką, włóką i po kilku dniach agregatem ? 
    • Przez agrofoto1
      Cześć! Jak sobie radzicie w sytuacji kiedy wyjezdzacie z pola na asfalt a maszyna jest oblepiona glina? Ja sam czyszcze z grubsza pług czy co tam jest podczepione ale nie wyobrażam sobie wydlubywania gliny z protektorow na oponach.
    • Przez Keben123
      Witam.Czy można na jednym polu rozsiać wapno i na to obornik ?  jak to wygląda 
    • Przez bandit1945
      Witam.
      Mam kilka pytań odnośnie rzepaku bo dopiero zaczynam przygody z tą uprawa....
      Mam bronę wirową z wałem rurowym i za nią leci siewnik odrazu....
      Pytanie mam czy musi być packer zamiast wału rurowego... Czy nie będzie problemów ze wschodem jak ziemia nie będzie utloczona po wale....
       
      Jak głęboko siejecie rzepak? Tak jak pszenicę czy popuszczacie  docisk Radlice?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj