msnirk

Fendt 209 S -Dymi na biało przy odpaleniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
msnirk    0

Witam wszystkich na tym forum pisze tu pierwszy raz wiec wybaczcie za błędy. Mam ciagnik fendt  farmer 209S 2007r mechaniczna skrzynia biegowt  mam go rok i od zakupu jest z nim  problem dymi przy zapalaniu na biało czasem bardziej szary dym. Dym  ukazuje się  przy zapalaniu  cieplego silnika. Gdy ciagnik stoi cała noc ,rano go zapale bez żadnych dymów. Podczas pracy i największych obciążeń silnik nie kopci. Filtr oleju i olej silnikowy był wymieniony.  Były  wymieniane końcówki wtryskowe gdyż laly i regulowane luzy zaworowe na dwóch prawie nie było luzow. Silnik o oznaczeniu silnika BF4L914. Dodam jeszcze że czasami tak jak by nie było czuć  mocy  w nim.  Podczas użytkowania  go przez okres roku zdarzyły  mi się z cztery sytuacje że  po zgaszeniu gdy pracował  kilkanaście godzin  nie moglem go zapalić rozrusznik kręcił ale tak jak by nie było  paliwa po odczekaniu z 15 minut da rade go już  zapalić  nie wiem czy to jest  powiązane z poprzednim problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Sprawdz i wymien lub wyczysc filt odpowietrzania skrzyni korbowej tzw odmy. Na bank jest zapchany. Mi po 4 latach w nowym ciagniku sie zapchala i wytwarzalo sie cisnienie pod tlokami ktore sa wychamowane co powoduje spadek mocy przy wyzszym spalaniu paliwa. Skutki zapchanej odmy moga powodowac uszkodzenia kazdego podzespolu silnika. Olej nie odparowuje, wszystko sie grzeje. Kazdy 4sów ma odme inaczej zdechł by na gwarancji jezdzac tylko do kosciola.

Imny powod to uszczelka lub glowica. Czy podnkorkiem widac biala maź? Ubywa lub przybywa plynu lub oleju? Bialy dym moze wystepowac przy chrzczonym paliwie (jak ostatnio u mnie w okolicy) krotkich orzejazdach (nie zdazy odparowac wilgoc z oleju)


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msnirk    0

Silnik jest chłodzony  powietrzem więc to nie płyn. Paliwo jest dobre. Z odmy czuć wydostajace się powietrze więc raczej jest nie zatkana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
msnirk    0

Tak silnik deutza  BF4L914. Pompki wtryskowe chodzi ci o pompe wtryskowa . 

 

20171228_185151.jpg

Edytowano przez msnirk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Bialy, siwy, niebieski dym. Czarny to za bogata mieszanka, lub wtryski leja. Biały (ale taki bialy jak mgla/para wodna) oznacza spalana wode. Pierwsze wymienione trzy kolory dymu oznaczaja spalanie oleju.

Silnik ma zawor egr?

Odlacz rure miedzy turbosprezarka a silnikiem (bo intercoolera w danych technicznych nie widzialem) i sprawdz czy jest olej w stanie cieklym. 

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MICH4Ł
      Witam.
      Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje cały EHR do Fendt Farmer 311 turbomatik LSA jeżeli można oczywiście takie coś nabyć ?
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
       
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez misieka
      mam 9 błędów w ciągniku, co one oznaczają? proszę o odpowiedź
      -0.0.20
      -0.1.59
      -0.1.60
      -0.1.62
      -0.1.63
      -0.1.65
      -5.1.01
      -5.1.72
      -4.1.08
    • Przez pkmasta
      Witam
      posiadam fendta 926 pierwszej generacji od dosyć niedawna, jest to mój pierwszy fendt stad tez pytanie
      czy jest ktoś w stanie podzielić się instrukcja do 926 pierwszej generacji?
      prosze również o pomoc w rozszyfrowaniu kodu błędu:
      8.3.15
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj