jafar21

Co posadzić w tunelach foliowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus  C-360
jafar21    1

Witam, mam 40 tuneli foliowych. Przez 10 lat miałem  pomidory a przez kolejne 10 lat mieliśmy ogorki.. Uprawa jest nieopłacalna, walczymy z przędziorkiem i niestety nie jest do zwalczenia.. problem jest również że zbytem. Co myślicie o uprawie fasolki szparagowej w tunelach ? Może macie jakieś pomysły na wykorzystanie tych tuneli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

wszystko można i fasolkę , bób ,truskawki ,maliny ,kukurydzę cukrową , i co tylko chcesz nawet żyto:D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jafar21    1

Może ktoś ma podobne doświadczenia i chętnie wypowie się na ten temat ;) przy ogórku jest masa pracy i inwestycji zanim zaczną owocować a z tego co wiem to przy fasoli nie ma dużo pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
jafar a próbowaliście metody biologiczne, robakiem w przędziorka? ogórki dobre bo długo są a na bob musisz osłonę zdjąć bo za gorąco będzie to samo fasolka czy kukurydza, napisz więcej coś jakie te tunele masz ? duże niskie masz tam ogrzewanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jafar21    1

W  tym roku folie były dezynfekowane i wypalane siarka  przed sezonem ..Próbowaliśmy z dobroczybkiem szklarniowym i niestety nie poradził sobie z przędziorkiem. Folie są o wym 7mx30m wys 2,40 w szczycie  bez ogrzewania

Edytowano przez jafar21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tylko co nie zasadzisz z tych roślin to ugotujesz je kolego do pewnego momentu a potem trzeba zdjąć folię, a weź zdejmuj 12m folię! szkoda przede wszystkim foli wlasnie. dziwne a spintor nie daje rady w nim? a tablice na przedziorka miałeś, próbowałeś Magnusem kolego go walnąć? ja mam 10 tuneli jak ty i plus trzy po 12m x 30m i nie ściągam foli a robię kwiaty kolego może na takie coś postaw róże lub inne ale tu pasuje jakie kolwiek przeszkolenie. ogórki na macie robiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jafar21    1

Sąsiad miał kwiaty w szklarni i niestety w kujawsko pomorskim nie było zejścia a jeśli już to za psie pieniądze więc musiał z tym skończyć .. ogórek jest na matach, spintor działał słabo a Magnus ma dość długi okres karencji- sprzedaję ogórki do hurtowni i lubią robic tam badania pod kątem zawartości środków ochrony roślin..

Edytowano przez jafar21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jafar21    1

Poczytam o uprawie tej borówki;) znajomy mówił że w tym roku bardzo ładnie zarobili Ci co mieli czosnek w tunelach. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
tylko że znowu dochodzi problem ściągania foli po pewnym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubakrz12    0

Uprawa fasolki jest dosyć prosta, pod tunel z rosady polecam odmianę sonesta w tamtym roku zbierałem 7 razy plon w dosyc dobrze zadbanej fasolce waha sie od 250-350 kg , nie ma duzo oprysków na choroby i szkodniki . Trzeba uwazac na mróz i gdy jest ryzyko jego wystapienia jeszcze dodatkowo okryc włókliną. Jeżeli zasadzi sie odpowiednio wcześnie i uda sie ze mróż jej nie złapie to na sam początek mozna uzyskac cene okolo 20 zł/kg wiadomo pierwsze zbiory nie sa to jakeis duze ilosci ale wtedy oplaca sie zawiezc nawet 30 kg, ogólnie w tamtym roku sprzedawałem fasole spod foli w sezonie średnio 7/8 zł. Zbiór jest jednak pracochłonny i monotonny dziennie osoba która ma juz jakaś wprawe mozę zebrać 120 -150 kg. Co do zbytu ja woze na plac rybitwy do krakowa i z warzyw to fasolka i bób ida w sezonie praktycznie od ręki maks stoje z nia 2-3 h . ogolnie to polecam te uprawe oraz jezeli ktos chce sobie troszke "dorobic" polecam uprawe polowa mniejsza cena 2,5-5 zł ale plon wiekszy i mniej pracy z polowych odmian  polecam unidor :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MlodyKK    0

Z fasolką też może być problem ze zbytem, wszystko też zależy od lokalizacji wiadomo, u nas z fasoli właśnie na pomidory się przerzucił sąsiad, mówi że lepiej interes idzie ale też nie wiem czy to nie zasługa tego że się bardziej przyłożył do tych upraw. Fajną sprawę ma z nawadnianiem, ma rozłożony system zraszaczy w technologii mgły wodnej, system firmy 3int.pl Nie tylko oszczędność ma na tym bo zwyczajnie mniej zużywa wody do nawadniania co udaje się mu utrzymać prawidłowy poziom wilgotności a co za tym idzie rośliny rosną szybciej. Poczytajcie sobie o tym bo rozumiem, że to dużo instalacja nie kosztuje a serio różnica jest. 

 

Edytowano przez MlodyKK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xol3j    0

Mam kawałek słabej ziemi klasy 5 czy gdybym dal obornik nawozy wodę to urosłyby mi pomidory i ogórki w tunelach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AndrzejGm
      Witam .Mam pytanie co było by lepiej postawić.Szklarnie-belgijkę   czy też  namiot foliowy.Bo kupiliśmy z kolegą szyby o wymiarach -szyby zespolone nadajace się do szklarni lub inspektów. 92x95 cm --23 sztuki 82x85 cm --30 sztuk 310cmx72cm--13 sztuk ..Ale ze ojciec kolegi nie pozwala stawiać  ze szkła  takiej szklarenki na jego ogrodzie  więc kupiliśmy dwie  konstrukcje namiotu 6x30metrow tanio po 1900zl.Szyby chcemy sprzedać za 600zł za wszystkie.Chcemy produkować rozsady na swoje potrzeby.Moze podam  adres mój 1lusia@gazeta.pl dla lepszego kontaktu.Moze ktoś jeszcze doradzi czy warto  folie na ten namiot  kupić za 400 zł niebieska oraz linie przez całą folie  z kogucikami nawadniającymi ..Mieszkamy w okolicach Inowrocławia.Pozdrawiam miło i serdecznie .
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.
       
      Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?
    • Przez Danielson21
      Witam interesuje mnie nabycie wentylowanych worków typu big-bag o maksymalnej ładowności 1,5t. Około 100-120 szt. Oczywiście worki tylko używane i maksymalnej cenie 8 zł 
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
    • Przez agrofoto
      Ten wątek poświęcony jest tematom związanym z produkcją i opłacalnością uprawy warzyw. Jakie warzywa uprawiacie? Które z nich przynoszą Wam konkretne zyski, a które straty? 
      Zapraszamy do dyskusji 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj