News
zyzek

Temperatura oleju hydraulicznego Celtis

Polecane posty

zyzek    5

Czy to normalne, że po przejechaniu około 8km z dużą szybkością, olej w skrzyni jest już mocno rozgrzany? Da się trzymać przewód ręką, ale jest już gorący.

zyzek    5

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie:

czy na rurce, która zasila przystawkę skrzyni w olej (rewers elektrohydrauliczny) powinny być wyczuwalne drgania?

Po dotknięciu rurki dochodzącej do 13 czuć jakby panowało w niej duże ciśnienie i nie miało łatwej drogi ujścia.

hESnYEw.png

Wiadomość z agroFakt.pl

grzeskw75    9

Panowie ja trochę z innej beczki. Chodzi o to że zauważyłem że podczas podnoszenia bron cieżkich z wałkami na wolnych obrotach jest ok, a gdy dodałem gazu tak ok 1400 obr. słychać było przez chwilę dziwny dźwięk takie jakby "yyyyyyy",  takie dziwne dźwięczenie, tak jakby gdzieś szybciej przepływał olej, to samo zauważyłem raz także podczas podnoszenia w czasie siewu znacznika od siewnika ale to już przy większych obrotach. Wiecie co może być tego przyczyną?

grzeskw75    9

Kolego ogarnijsie jeżeli możesz to powiedz jaki zawór, gdzie on się znajduje i w jakim bloku? Jest to do naprawienia samemu czy trzeba kogoś szukać?

Edytowano przez grzeskw75

zyzek    5

Nie ruszałem tego. W przystawce znajdują się zawory regulujące ciśnienie itp. więc może tak musi być.

grzeskw75    9
Napisano (edytowany)

Pytam bo ja też mam drgania na rurce i chyba nawet też z tego wyjścia i ona idzie z drugiej strony ciągnika i wkręcona jest w jakąś przystawkę bloku silnika pod pompą hydrauliczną. A wogóle ruszałeś coś przy tym rozdzielaczu od strony baku pod kabiną? A nie masz jakiś dziwnych odgłosów jakby dźwięczenie, utrudniony przepływ oleju przy podnoszeniu maszyn na wyższych obrotach, oczywiście przy rozgrzanym oleju. A i jeszcze jak olej się dobrze rozgrzeje to rurka bardziej drga?

grzeskw75    9

Zyzek wrócę do tematu drżącej rurki. Chodzi mi o tą niżej ze zdjęcia, przechodzi ona na drugą stronę ciągnika do rozdzielacza który znajduje się pod kabiną za schodami. Jak ją dotykam czuć na niej drgania, nie wiem czy tak powinno być? Jeszcze dodatkowo te rurki obydwie po paru godzinach pryskania są na kolankach gorące, troszkę dalej już chłodniejsze. Dziś pryskając zauważyłem jeszcze jedno : podczas jazdy na ok 1300 obr. jak pociągnąłem za dźwignię od hydrauliki tą bliżej drzwi to ciągnik troszkę zwolnił, czy to normalne? 

IMG_20190405_185826.jpg

zyzek    5

Ta rurka to zasilanie przystawki skrzyni. Znajduje się w niej zawór ustalający ciśnienie na 20,5 bar. Wydaje mi się, że to on powoduje te drgania i to normalne.

Czy miałes coś podłączone do gniazda hydraulicznego gdy pociągnąłes za dzwignię? Jeśli nie, to normalne, że traktor zwolnił, ponieważ pompa miała ciężko pompować olej, ponieważ nie miał ujścia i musiał iść przez zawór bezpieczeństwa ;) 

grzeskw75    9
Napisano (edytowany)

Nic nie miałem podłączone do gniazda i później myślę, faktycznie olej nie miał ujścia to ciągnik zwolnił. A u Ciebie teź są wyczuwalne drgania na tej rurce? Może zawór przycięty jest?

zyzek    5

Tak, mam tak samo. Zawór chyba nie przycięty bo sprawdzałem  ciśnienie  i jest  dokładnie 20,5 bar.

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Rogal05
      Koledzy pomóżcie w zlokalizowaniu czujnika ciśnienia oleju hydraulicznego w Renault Ares 626. Załącza się kontrolka podczas pracy. W niektórych przypadkach podczas zmiany biegów. Stan oleju OK, podnośnik normalnie pracuje, skrzynia przełącza itd. Chciałbym zacząć od wymiany czujnika ale porównując to co ja uważam za czujnik ciśnienia w skrzyni z tym co jest do kupienia jako czujnik pasujący do tego modelu to głupieje gdzie on jest.
    • Przez kNalk
      Witam zamierzam wymienić filtr odśrodkowy na filtr puszkowy i tu pojawia się pytanie czy ten filtr będzie pasował do tej przystawki bo nie chce mi się bawić w odsyłanie
      http://www.czescidotraktorow.pl/korpus-podstawa-filtr-oleju-silnika-mtz-belarus-p-1785.html
      http://www.czescidotraktorow.pl/filtr-oleju-silnika-wkrecany-puszka-mtz-belarus-p-2270.html
    • Przez mastid
      Witam, może ktoś mi podpowie gdzie znajduje się czujnik ciśnienia oleju hydraulicznego w traktorze Valtra n101 ?? Jak go najlepiej sprawdzić czy działa??
    • Przez Agrotechno
      Witam, mam pytanie do was. Jak odblokować EHR w tym renault ? Ponieważ nie wiem jak 
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.