Bob27

mały ciągnik do obsługi stajni

Polecane posty

Bob27    0

Witam,

Rozważam kupno małego ciągnika do obsługi niewielkiej stajni (6 koni) i 3 ha gruntu przy stajni. Grunt jest obsiany trawą. Ciągnik musi mieć ładowacz czołowy, do transportu bel siana/słomy, poza tym będzie używany do koszenia pastwiska, brony, talerzówka, w zimie odśnieżanie dojazdu do domu (100 m). Najlepiej jakby miał napęd 4x4. Budżet jak najniższy ale w granicach rozsądku w stosunku do jakości, nie wiem za jakie pieniądze można kupić coś sensownego. Mam dostęp do MTZ-82 ale do moich celów jest za duży i nieporęczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Mały ,z napędem i ładowaczem to tanio się chyba nie da, bez napędu to już jest więcej możliwości.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob27    0

ostatecznie mógłby być bez napędu, bo pewnie małych ciągników z napędem tak wiele nie ma. Ładowacz musi być (widły+ewentualnie łyżka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

chyba najtaniej c330 z turem będzie. Po ogłoszeniach, widziałem fergusony 4x4 , ale drogie i problem zimą odpalić

pełno zachodnich traktorków po ogłośeniach, tylko potem pół Polski za częściami jezdzić, to też problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471
zetor 5245 lub 6245 jakis same z 60km ewentualnie najtaniej wyjdzie LTZ to taki maly MTZ 60KM z napedem

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Zetora 5211 tanio nie kupi a co dopiero 5245 ,ltz jest ciekawą alternatywą ,ewentualnie mf235 chyba ,że bardzo tanio to mf135 widziałem nieraz w granicach 10 tys a nawet poniżej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
sam mam 4512 to ciężko miał z paleniem jak akumulator był do niczego tak to pidponpowac i po tygodniu stania w zimę musi idpalic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5586
Mieliśmy kiedyś kombajn na silniku perkinsa ,mimo ,że silnik był starszej konstrukcji palił bez problemu w każdych warunkach ,czego nie można było powiedzieć o silniku polskiej konstrukcji w drugim kombajnie...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
kolego patrz na iseki albo Kubota starsze, yanmar coś z Japończyka, małe wąskie niskie z przodkiem silnik od 20km do 40 małe spalanie a bardzo twarde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob27    0
13 godzin temu, przemekuliski napisał:

a ile to tanio wdg kolegi? bo mały z napędem na 4 są różne sadownicze w granicach 40 tysi

40 tys to nie tak mało :) a jaki na przykład?

3 godziny temu, zetorlublin7341 napisał:

kolego patrz na iseki albo Kubota starsze, yanmar coś z Japończyka, małe wąskie niskie z przodkiem silnik od 20km do 40 małe spalanie a bardzo twarde :)

A dadzą bez problemu radę z belami siana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Miejsce by pochwalić sie swoim szkrabem... Kubotka L1-275... mysle,ze taki bądź podobny będzie idealny do Twoich potrzeb... 

Jeśli chodzi o male japonczyki to zapraszam na http://www.malytraktor.pl/forum/

P2270411.jpg

 

Edytowano przez Narko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob27    0

Coś takiego gabarytami by pasowało. Jak to się sprawdza przy przenoszeniu bel? Nie jest za mały taki traktorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez mario89
      Witam,
      Poszukuję instrukcji obsługi do MF 387 w wersji pdf (dowolny język). Proszę o pomoc.
      Proszę również o opinie nt. ciągnika
      Pozdrawiam
    • Przez agros99
      Witam. Chciałbym podpytac Forumowiczów, Jaki ciągnik wg. waszej opini najlepszy(najmniej awaryjny) o mocy 130-160 KM, w kwocie do 65000zł. Traktor potrzebny do orki, uprawy 60 ha. Wiem że w tej kwocie to w grę wchodzą Renault, Massey, Zetor 16245 oraz nasz ursus.
    • Przez nimar1999
      Witam. Kupię ciągnik Fendt Favorit 510 lub 509 z turem lub bez. Może ktoś wie, że ktoś ma na sprzedaż lub kto zajmuje się sprowadzaniem takich ciągników to proszę o info. Ps. olx jest mi znany😉
    • Przez zetor6211
      Witam ,
      Chciałbym się zapytać o opinie i poradę jaki traktor wybrać.
      Traktor chciałbym z turem gdyż mamy trochę warzyw i chciałbym sypać do big bagów.
      mam 20 ha ziemi i traktor będzie w połowie do transportu przyczep jak i uprawa.
      którą Renówkę bardziej polecacie 103.54 , 106.54 czy 110.54
      jak ze spalaniem tych traktorów i prędkością ??
      szukam tak do 40-60 tysięcy i Najważniejsze na co zwracać uwagę jak będę oglądał te egzemplarza bardzo to mi pomoże !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj