Gość BaszaPasza11

Bizon Z056 łupię/gniecie ziarno

Polecane posty

Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Witam. Od 25 lat posiadam Bizona i zawsze tak go ustawiałem że ziarno leciało czyste, i całe. W tym roku jak i tamtym po prostu łupie ale bardziej gniecie ziarno. 2 lata temu wymieniliśmy w nim 2 koła pasowe od obrotów młocarni i obroty są podkręcone na maxa (pas na samym wierzchu talerza) ale jednak na zegarze pokazuje około 800. Klepisko jest dobre, szczeline zmieniałem na różne sposoby ale tak jak zawsze to i tak łupie. Sita dolne, górne tak samo. Podajniki napięte nie za mocno. Tyle mam lat doświadczenia i przez te 2 lata taka głupota się dzieje. Czy może obroty na młocarni są duże? Zmienić je? Ale mówię pokazuje mi 800. Być może prądniczka głupieje? Nie mam pojęcia proszę o porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leonardo111    116

Zapytam w tym temacie aby nie zakładać nowego :przenośnikiem kłosowym wraca mi pełno czystego ziarna na młocarnie ?  dziury w zbiorniku nie ma, dolne sito otwarłem na maksa i dalej to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyrapaq    9
Zobacz w jakim stanie są cepy na młocarni. Jeśli są sfatygowane to może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11
9 godzin temu, Mich9 napisał:

Zależy co kosisz na tych 800 obrotach.

W tym roku zaczęliśmy od pszenzyta. Ale mówię w tamtym roku kosilimy wszystko pszenice jęczmień owies 

A może obroty są za duże bo mowie pas jest na samym wierzchu a pokazuje mi 800 a źle pokazuje? 

4 minuty temu, chyrapaq napisał:

Zobacz w jakim stanie są cepy na młocarni. Jeśli są sfatygowane to może być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1010    6

U nas była podobna sytuacja tez bardzo niszczyło się ziarno. Okazało się, że blachy w podajniku ziarnowym byly  wytarte i tam tłukło ziarno. Wymieniliśmy oba podajniki i od razu lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11
1 minutę temu, Rafi1010 napisał:

U nas była podobna sytuacja tez bardzo niszczyło się ziarno. Okazało się, że blachy w podajniku ziarnowym byly  wytarte i tam tłukło ziarno. Wymieniliśmy oba podajniki i od razu lepiej.

Które blachy? Łańcuch może gniesc? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafi1010    6

Te w środku podajnika na którym chodzi łańcuch. U nas się porobiły się takie jakby wżery i ziarno się tam zatrzymywało i łańcuch gniótł. 

I te zamknięcia od dołu też były wytarte  

20180724_082707.jpg

Edytowano przez Rafi1010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11
49 minut temu, Rafi1010 napisał:

Te w środku podajnika na którym chodzi łańcuch. U nas się porobiły się takie jakby wżery i ziarno się tam zatrzymywało i łańcuch gniótł. 

I te zamknięcia od dołu też były wytarte  

20180724_082707.jpg

Nie to nie to bo patrzyłem przed chwila i są gladziutkie. Ale dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520
Proponował bym klepisko upuscic, i obr na młocarni podnieść do 1100, o ile jeśli chodzi o zboże i problem powinien zniknąć, a jeśli nie to do kontroli jak jak pisali łańcuchy elewatora i wszystkie ślimaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

Jeżeli pas jest na wierzchu i koła są nowe to tam jest przynajmniej 1000 obrotów. Prądniczka do wymiany i ustaw na 800-850 i przestanie łupać ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BaszaPasza11   
Gość BaszaPasza11

Uwaga zamykam temat! Przyczyna znaleziona obroty były za wysokie na młocarni. Przed wymiana prądniczki było 800 obrotów. Po było 1000 wiec skręciłem na korbie i ustawiłem na 900 i jest elegancko. Dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj