Zaloguj się, aby obserwować  
PatrykGY

Sipma Farma II do kiszonki

Polecane posty

PatrykGY    4

U mnie to ja z Tatą będziemy walczyć z nimi


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelwlosty    6

A ty ile masz lat ? :lol:

Zawija się gdy się szybciej śmignie przez pokos a pręty lubią zblokować a walec ma jednakową odległoś os osłony o kręci się wokół własnej osi to nie zblokuje. Jaśniej kolego? Czy muszę wszystko pisać szczegółowo- kolor prasy itp? :lol:

Ja tam mam łańcuchowa i mi tam sie nic zawija i blokuje.Jak już tak bardzo wnikasz to i w walcowej potrafi sie trawa zawinąć na walec i nawet znieść sam widziałem to była jakaś df chyba


Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

My mamy sipme farmę i bardzo dobrze radzi sobie z kiszonką więc myśle, że farma II da radę :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Żyto skosiliśmy teraz tylko czekać aż przeschnie.Ale sipmą nie zrobimy bo się ugadaliśmy z tym co nam kosił tylko nie wiem jaką ma prasę ale sipmy nie ma na pewno


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Przeżyłem już pare wiosen ale pierwsze słysze o owijaniu się żyta chiba że na motowidłach w bizonie podczas żniw.Jak koledzy słusznie napisali co ma prasa,typ czy model do pleśnieni no chiba że się słabo zbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wystarczy odrobina delikatności i więcej folii B) i po problemie. Nawet najbardziej rozlazłe baloty można zakisić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leo    0

Do prasowania żyta dobrze by było zamówić prasę z nożami. Koszt większy, ale później mniej pracy przy rozdawaniu. Zwierzęta lepiej wyjadają pociętą kiszonkę i nie wciągają jej na legowiska.

Jaro30 różne rzeczy się zdarzają. Widziałem warfamę, która nawciągała zielonki pod osłony wyginając je, sipmę z powyginanymi prętami i owiniętym żytem w podbieraczu. Jak kierowca myśli o niebieskich migdałach to później wychodzą takie kwiatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dziękuję koledze @Leo za zrozumienie zagadnienia owijania się materiału. I chyba każdy kto sie spotkał się z tym faktem potwierdzi że o wiele lepiej jest mieć z przodu te 3 walce (chyba trzy) w komorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Panowie sprasowaliśmy wczoraj JD 580 bez rotora.Teraz czekamy jak wyjdzie.A pan który nam owijał mówił że jak zrobił Sipmą to nie był zbity środek i w nim było powietrze i wyszła pleśń.


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1007    0

Witam : tak c zytam tde wasze opinie i trochę mi się śmiać chce miałem sipme farme II można powiedzieć że prasa przyzwoita- ale zapotrzebowanie mocy to mi nimum 100km ja tobiłem farmtrac 80km to umierał w tej maszynie ,pod koniec jej życia robiłem agrotronem k610 to jest 127km i przy prędkości w sianokiszonce 10km/h miał co robić ? ale przez 4 lata nigdy się nie zapchała belki naprawdę super siatką po drobnych udoskonaleniach też przyzwoicie obwiązywała .ale chłopaki ta prasa nie jest dol ciągnika 50km ta jak i żadna inna zwijająca co wy chcecię okrągłe kostki robić nię dziwne że potem plesniją poprostu się nie da takiej beli za foliować dokładnie a przecież wyciśnięcie powietrza z deli podczas foliowania to podstawa żeby była kiszonka nie bela pleśni marka ani rodzaj komory nie ma wpływu na jakość beli poprostu moc ciągnika oraz operator z ciężką nogą i dokładne zafoliowanie a kiszonkę z żyta to można dawać bykom nie krowom krowa powinna zjadać dobrej jakości nie zamokrą kiszonkę oczywiście z łąk polnych do tego suchego siana z kukurydzy najważniejsze jest ziarno reszta to na wypchanie żełądka więc lepsza jest na ziarno i dodawać jako składnik dotreściwej paszy a pozatym trzedba mieć krowy pod kontrolą iwtedy wiadomo co której krowie za minerały porzebne ale nie żyto.wracając do sipmy moja zrobiła 30000kulek i sprzedałem kupiłem krone pasówkę oczywiście nową tak zachwalali szału nie było jak moky materiał do zbioru to na wchodziło pod te pasy że głowa mała belki niby zwijała od początku ale w mokrej masie szału nie było do słomy super moc zapotrzedowania minimum jak pracowała z nożami 120km sprzedałem po 2sezonach teraz mam już dwa sezony Unia Famarol 1,8VD chodzi w niej agrotron 127km 6cylindrowy i ja nie wiem co to są awarie albo maszyna trafiła tka dobra albo poprostu one takie są maszyna normalnie super komora walcowo łańcuchowa belki jak na polski sprzęt przyzwoite kształt 125 to jest125 z każdej strony w maszynie zgniot jest ustawiany z kabiny zresztą jak i większość innych funkcji .polecam w ytej maszynie 70 km wystarczy w słomie maszyna z pełny wyposarzeniem siatka ,sznurek ,noże , rotor , haki w tylnej klapie , sterowanie wszystkiego elektronicznie . to tylko 88000zł warto za tą maszynę dać tyle .Za krone dałem prawie 200000zł fakt była na zwrot ale nie bła warta tych pieniędzy.maszyna ma tylko jedną wadę ciężko jest założć samemu siatkę .NO i to by było na tyle więc suma sumarum każda maszyna jest dobra ale trzeba zacząć od kupna ciągnika 100km i zakodować sobie w głowie że maszyna ma pracować noga na pedał gazu i beleczki z każdej ładne wyskakują w prasie sipma czy warfama oraz metalfach usi bć słychać płacz ciągnika 100km a tam c360 to można w tych czasach jechać zobaczyć jak zboże rośnie , ziemiaczki wyredlić itd . pozdrawiam .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

Święta racja bartek1007 :) Tylko wiesz. Nie każdego stać na taki ciągnik. posiadam sipme farme II i ciągnę ją case jx 60. Jestem z niej bardzo zadowolony. Mam już ją 7 lat no i poważnych rzeczy typu wymiana lożyska jeszcze nie była. To normalne że czasami się śruby zerwą ale to już normalne. Dobrze że stawiłem na tą bo bym dziś musiał inaczej jeździć starą krone która ma pół mojego podbieraka i celować na polu. :) Co do nowej to się narazie nie przymierzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj