Zaloguj się, aby obserwować  
PatrykGY

Sipma Farma II do kiszonki

Polecane posty

PatrykGY    4

Otóż czy Sipma Farma nadaje się do zbioru żyta na sianokiszonkę?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

mi chodzi o sipme farmę błęda w temacie zrobiłem


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

A jest między nimi jakaś różnica? Do sianokiszonki to chyba najlepsza była by jakaś walcówka.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Nie wiem czym się różnią tylko chyba wielkością komory zwijania.A claas roland 255 to walcówka czy jaka?

Bo pasówką to nie za bardzo?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Tak, Claas Rolland 255 to walcówka. Prasa pasowa zwija od samego początku, więc bela ma dobrze ściśnięty środek. Sąsiad robi JD580 i bele są dobrze zbite ale nie mają takiego kształtu jak po walcówce.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4
Napisano (edytowany)

Sorki że post pod postem ale edit mi nie działa

A czy sianokiszonka będzie dobra z tej prasy?Chodzi mi o sipme farmę bo my mamy dobre układy z tym facetem a tata nie che daleko ze świata brać

 

A nasz sąsiad mówi że się nie da bo się zawija a drugi sąsiad mówi że u jego kuzyna to JD nie dawał rady w świeżym życie bo się zawija

Edytowano przez PatrykGY

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Nigdy nie pracowałem tą prasą, ale jak u mnie kiedyś robił Sipmą to potem trochę pleśniały bele, nie dużo ale troszkę było zapleśniałe, a jak teraz robię walcówką to nie ma nic zapleśniałego.


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam posiadam "farme II" i powiem że aż taka zła to ona nie jest (jak to o niej piszą :) ). Wujek posiada "farme" i targa ja pronarkiem 82tsa i mówi, ze jak dla niego to w sam raz (ma 12ha łąk).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Emilio a ty welgerem robisz?Bo u mnie jeden gość posiada claasa rolanda walcową więc jak psay łańcuchy czy walce?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Tak ja robię Welgerem rp12s. Ja bym robił walcówką, ale to tylko moje zdanie :)


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Jeżeli do kiszonki to są marki Sipma walcowo łańcuchowe i one byłyby najodpowiedniejsze. Jak jest sama łańcuchowa to lubi się coś zawinąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Bo mnie nie chodzi o markę tylko o to żeby była dobra sianokiszonka dla krówek


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Ja mam takie pytanie. Co ma prasa walcowa czy łańcuchowa do pleśnienia sianokiszonki? Mi się wydawało że jak coś pleśnieje to z powodu dostępu powietrza a nie jaką prasą było zbierane. Marka i rocznik ciągnika też ma w tym znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

tak sobie czytam ten temat i nasuwa mi sie tylko jedno pytanie . po ile wy macie lat? jak słusznie zauważył danielhaker co ma pleśnienie do marki i typu prasy?. jeśli chodzi o sipmy i żyto to u mnie nigdy nic się nie zawijało i robiłem to 3512 oraz zetorem 7211. osobiście jednak uważam że sianokiszonka z żyta to kiepska pasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Wojtas a dlaczego przecież to nie jest główna pasza a tylko jej składnik.A temat założyłem bo robimy sianokiszonkę pierwszy raz i nie chcemy że się nie udała i kasa poszła w błoto


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To po prostu rób tak żeby ciągnik naprawdę "czuł" tą prasę i będzie ok.,poruszaj się "wężykiem" i też będzie lepiej (osobiście polecam pół litra bo po piwie ręce są zbyt sztywne biggrin.gif ),u mnie 80 KM umiera w belarce a innemu w takiej samej 47 (oby biggrin.gif ) ponoć nie ma co robić (zgadnij kto ma lepsze bele biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

No pewnie że ty

Ja nie będę prasować tylko nasz znajomy.Tą prasę ciąga farmer 105 km


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

tak sobie czytam ten temat i nasuwa mi sie tylko jedno pytanie . po ile wy macie lat? jak słusznie zauważył danielhaker co ma pleśnienie do marki i typu prasy?. jeśli chodzi o sipmy i żyto to u mnie nigdy nic się nie zawijało i robiłem to 3512 oraz zetorem 7211. osobiście jednak uważam że sianokiszonka z żyta to kiepska pasza.

A ty ile masz lat ? :)

Zawija się gdy się szybciej śmignie przez pokos a pręty lubią zblokować a walec ma jednakową odległoś os osłony o kręci się wokół własnej osi to nie zblokuje. Jaśniej kolego? Czy muszę wszystko pisać szczegółowo- kolor prasy itp? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

12 już skończyłem. możesz trochę jaśniej? to pręty na łańcuchach nie kręcą się wokół własnej osi? ciekawe.no i jeszcze wpływ koloru prasy na jakość kiszonki to podstawa. a zapomniałbym "niedostosowanie prędkości do panujących warunków" ten tekst to chyba już w swoim życiu kilka razy słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Panowie spokojnie.Wiem o tym że kolor prasy nie ma znaczenia mi chodzi o rodzaj komory zwijania.A ile waży balot sianokichy z żyta 120x120?


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

12 już skończyłem. możesz trochę jaśniej? to pręty na łańcuchach nie kręcą się wokół własnej osi? ciekawe.no i jeszcze wpływ koloru prasy na jakość kiszonki to podstawa. a zapomniałbym "niedostosowanie prędkości do panujących warunków" ten tekst to chyba już w swoim życiu kilka razy słyszałem

Pręty "chodzą" wzdłuż całej komory za pomocą łańcucha :) a walce są na osi i jak koledzy zauważyli kręcą się na tej osi więc wiemy w czym rzecz.

Wypowiedź kolegi @endrju00711 na AF

Zależy po czym, i zalerzy czym zwina, bo np. bela po sipmie jak waży 150 kg to jest szał, ale jak zbije np. claas variant 280 rc 300 kg normalną belke słomy, to się wcale nie ździwie. Bela sianokiszonki również jak po sipmie waży 400 kg, to znaczy, że materiał był strasznie mokry, koń porządny, a kierowca bez serca. Z kolei jak tym claas-em zbije belke 500 - 600 kg materiału suchego jak na sianokiszonke przystało, to się również nie ździwie. Więc bela a bela, niby żadna różnica, a jednak wieeeeelka Więc jednoznacznej odpowiedzi nie ma, choć są granice w zalerzności od warunków, prasy, i ciągnika Takie podstawy, to tak bela słomy 120 kg - 300 kg , bela sianokiszonki 250 - 800 kg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Aha dzięki tomi382 myślałem że będzie cięższy ale dobrze że są lżejsze :lol:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie kiszonka 120x150 dochodzi do tony z surowej trawy po kosiarce ( taki teren mokry ) ale owijarka działa jeszcze więc jest ok :lol: jak jesteś sam to lepiej pozostać przy małych bo z dużymi to całą rodziną walczymy hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj