Alchemik

Różnice JUMZ AM/AL a JUMZ KM/KL

Polecane posty

Alchemik    441

Czy części od JUMZa 6 AM/AL (starsza wersja -mała kabina)  pasują od JUMZa 6 KM/KL (duża kabina - zależnie od kraju itp chyba od 1988roku). Pomijając silnik gdzie w starszej wersji można trafić wersję bez wtrysku bezpośredniego, przekładni kierowniczej, czy są jeszcze jakieś różnice? Głównie interesuje mnie skrzynia biegów(Czy np. otwory pod przekładnię kierowniczą  różnią się? Cała pokrywa skrzyni?), ale informacja o innych podzespołach również będzie cenna.

W skrócie: Jak bardzo starsza wersja JUMZa nadaje się na dawcę części dla nowszej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2222    0

Witam mam identyczne pytanie chciałbym wykorzystać kilka części z nowszej wersji zastanawiam się czy skrzynia będzie pasowała mam oba ciągniki w domu i na oko wszystko wygląda identycznie ale nowsza wersja jest szybsza ma wyższe obroty maksymalne silnika w papierach stoi jako białoruś mtz50 ale nie przypomina mtz tylko jumza w dużej kabinie rok 86 mtz podobno ma 55koni a jumz 65 przekładając skrzynie nie chciałbym stracić na mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

MTZ 550 ma w papierach 65 koni. Ty widocznie masz dokumenty od MTZ 50 a nie od JUMZA . Szybkość nowszego może wynika tylko z wyższych obrotów. Tego nie wiem.

 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2222    0

w dowodzie jest mtz 50 Białoruś dziwna sprawa bo to chyba dwa różne ciągniki od niedawna mam ten sprzęt i jestem laikiem jeśli chodzi o radzieckie konstrukcje co do prędkosci i obrotów to może masz rację rozmawiałem ostatnio z facetem który jumza posiada dłużej niż ja i powiedział dokładnie to samo u mnie starszy 78r kręci się tylko do 1750obr  (nowszy86r znacznie wyżej może to kwestia ustawienia pompy) stąd mój jak widać błędny wniosek że "ten starszy typ tak ma". Wracając do głównego wątku czy te konstrukcje mają jakieś znaczące różnice? hamulce są na pewno inne a czy można je zamienić jumz 86r to koparka kupiłem w cenie złomu mam trochę roboty koło domu pózniej skończy na złomie działa normalnie ale ma naprawiany blok i olej wychodzi spod pierwszego cylindra reszta części jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2222    0

wydaje mi się że podobieństwo jest tylko powierzchowne nawet dzwięk silnika jest zupełnie inny coś jak c4011 i c360 na pewno nie jest to kwestia samego wydechu (sprawdzałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwc18    6

Flaczki te same a z zauważonych różnic to inna konstrukcja dźwigni sprzęgła, inne obudowy hamulców jak i same wałki do nich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2222    0

Po przełożeniu wałków da się zmienić hamulce? te z nowszej wersji u mnie dużo lepiej działają. Nie chcę być dziecinny ale jeśli to jedno i to samo to skąd ta różnica w odgłosie pracy silnika co do sprzęgła to też spróbuje cały mechanizm przełożyć i może lewarek od biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2222    0

Walczę z tymi przekładkami niby wszystko pasuje ale jest to mocno czasochłonne głównie dlatego że przełożenie jednego elementu ciągnie za sobą przełożenie kolejnego lub jakieś przeróbki. Myślę teraz o dzwigni sprzęgła jest trochę cięcia i spawania ale najgorszy jest mechanizm drugiego stopnia sprzęgła nie do końca wiem jak to ma działać w internecie nie ma za dużo informacji na temat tych ciągników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciastko
      Witam otóż zastanawiałem się czym różnią się modele Zetorów 5211 robionymi na eksport i tymi krajowymi. Nie mam na myśli różnice w wyposażeniu czy wspomaganiu bo tyle wiem. Chodzi mi o jakieś większe udogodnienia związane z mechaniką (silnik, skrzynia biegów).
      P.S. Czy w ciągnikach eksportowych była różnica mocy? Jeśli taki temat istnieje to ja go nie znalazłem.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez Matikrzew24
      Witam wszystkich bardzo serdecznie.
      Posiadam w swoim gospodarstwie ciągnik IMT 577 z mocno uszkodzonym układem napędowym. Posiada on za to sprawny silnik Perkins s 44a po remoncie. Przez co zastanawia mnie kwestia przełożenia tego silnika do jakiegoś Massey Ferguson-a z nieopłacalnym do naprawy silnikiem Perkins A4.248. Konstrukcje są bardzo podobne, ale czy takie same ? Gdzie napotkam problemy ?
    • Przez Alchemik
      W czasie pracy ładowarką, gdy pociągniemy za dźwignię, żeby podnieść  ramię, lub ładowarkę na "łapach" w pierwszym momencie zamiast unoszenia to mamy gwałtowne opadanie kilka cm w dół  ( z 1000kg w łyżce podejrzewam że obecnie mogłaby się ładowarka przewrócić przy maksymalnym wysięgu, a przy ładowaniu normalnych ładunków przedni lemiesz odrywa się na moment od ziemi.... )
      ładowarka jak kolegi zwc18 z forum:

      schemat hydrauliki na 95% jak tu:
      schemat
      Problem się nasila z biegiem czasu, mimo, że pracuje sporadycznie.  Ramiona same nie opadają - 500kg można za zgaszonym silniku zostawić na kilka godzin, minimalnie opadnie, ruchy ramion przy pracy są dosyć szybkie, czasami silnik nawet pracuje na za niskich obrotach ze względu na szybkie ruchy ramion.
      Gdzie szukać przyczyny?
      - zatrzaski hydrauliczne przy siłownikach?
      - rozdzielacz (który?)
      - zawory przelewowe, bezpieczeństwa w rozdzielaczach?
      - zawór łączący pompy zasilające przy rozdzielaczu?
       
    • Przez WojtaS141095
      Witam. Piszę do Was jako osoba niezwiązana w stu procentach z mechaniką. Kilka dni temu zakupiłem koparko-spych Bialorusa JUMZ 6 AM w wersji budowlanej, głównie do własnych celów budowlanych. 
      W maszynie poki co muszę wymienić płyny, oleje. Do wymiany mam też dwa przewody hydrauliczne. Gdzie znajdę filtry paliwa,oleju silnika ? 
      Może macie jakieś porady, dzięki którym uda mi się jak najlepiej przygotować do pracy ?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj