Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adam0122    25

W świetle obowiązujących przepisów to nie. Budynki przeznaczone do stałego utrzymania zwierząt to budynki inwentarskie, budowa budynków inwentarskich wymaga przeprowadzenia pełnej procedury uzyskania pozwolenia na budowę. Oczywiście mając np. hektarowy "wybieg" dla bydła można wybudować wiatę na zgłoszenie do 50 m2, ale służyć ona będzie np. jako zadaszenie stołu paszowego, a zwierzęta wówczas w świetle przepisów są utrzymywane cało rocznie na pastwisku, okólniku jak zwał tak zwał. Zgłosić możesz, wybudować i utrzymywać pod nią bydło, ale jak się trafi upierdliwy sąsiad i powiadomi Powiatowego Inspektora Budowlanego to może on nałożyć na Ciebie mandat i nakazać zaprzestanie utrzymania pod wiatą zwierząt, ponieważ wiata jest wykorzystywana niezgodnie z sposobem użytkowania, pod wiatą gospodarczą można magazynować maszyny i płody rolne.   

Edytowano przez adam0122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9

a jest gdzieś to zdefiniowane w jakimś przepisie prawa co można trzymać pod wiatą?Dodam jeszcze ,że w świetle obowiązujących przepisów wiatą to przecież nie budynek lecz budowla.

 

Edytowano przez sawyer23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9

tylko na tym filmiku jest duża wiata powyżej 50m2 na którą pewnie ktoś załatwiał plan, ja tymczasem o planie nie mam co marzyć bo od 1,5 czekam na same warunki zabudowy, a jak juz je dostane to sąsiadka obiecała że będzie sie odwoływać ile sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
a co to działka sasiadki i ci mówi co masz gdzie stawiać jeśli takie problemy robi to będzie je robić jak byki wstawisz do srodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24
tak jak mi to ze trzy sztuki wystarczą. Kredytu nie warto brać na duży budynek bo czasy nie pewne bardzo. Pracuję więc hodowla to takie hobby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
21 godzin temu, sawyer23 napisał:

tylko na tym filmiku jest duża wiata powyżej 50m2 na którą pewnie ktoś załatwiał plan, ja tymczasem o planie nie mam co marzyć bo od 1,5 czekam na same warunki zabudowy, a jak juz je dostane to sąsiadka obiecała że będzie sie odwoływać ile sie da.

Często inwestorzy dzielą swoją działke na której mają prowadzić budowę ( deweloperzy w miastach tak robili, przynajmniej do niedawna). Czyli od sąsiadki zrób sobie działke z innym nr geodezyjnym, tam gdzie wiata to na innym nr działki. i juz powinno się udac. Bo wszelkie informacje są wysyłane do sąsiadów działki. A skoro ona bedzie dalej mieszkac to juz nie powinna nić wiedziec. 
Zaptaj geodety lub jakiegoś projektanta budowlanego jak to przeprowadzić i czy w obecnych przepisach można tak zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
rozgraniczenie będzie kosztowało więcej niż zrobić pozwolenie na budowę a sąsiadce co do tego 3 metry od granicy stawiasz budynek od granicy bez okna od jej strony i co nic nie może powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

A ile wychodzą koszty przy pozwoleniu? Jak dzielilem u siebie działkę,  to geodeta wziął 1200zl. Dzielilem dwie działki to stowe spuścił i w tej kasie na innej działce mi słupki poznajdywal. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawyer23    9

Ostatnio nawet w top agrar był taki temat  https://www.top    agrar.pl//zdjecia_rolnicze/bydlo/dla-chcacego-nic-trudnego-wiata-dla-opasow/?page=8#lead ktoś może czytał?(musiałem rozłączyć link bo inaczej zmienia nazwe na agrofoto)

Edytowano przez sawyer23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bocianlask
      Witam,
      Mam do Was pytanie odnośnie adaptacji budynku na oborę na bydło opasowe.
      Chciałbym się poradzić Was jakie wymiary powinny mieć stanowiska (długość, szerokość). Jaki system uwięzi najlepiej zastosować. Trzymam głównie jałówki.
      Jak według Was najlepiej wykorzystać dostępne miejsce?
      Wymiary budynku podane na zdjęciu.
      Musi być różnica poziomów między stanowiskiem a stołem paszowym czy wystarczy murek, żeby nie wciągały pod siebie paszy? 
      Jak wysoki/szeroki powinien być murek?
      Do tej pory użytkuje oborę starego typu z korytami, stąd moje pytania.
      Wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.
      Pozdrawiam

    • Przez szymek
      sprzedam byki w wadze około 400kg przewaga HF ale sa też MM w ilości 11 sztuk cena 30000zł , powód sprzedaży likwidacja hodowli. małopolska 
    • Przez krisz98
      Witam, chciałbym się doradzić w sprawie założenia małego gospodarstwa. Chcą hodować bydło rasy hereford. Mam 5 ha łąki, chce zrobić wiatę, łąkę ogrodzić siatką, siano i kiszonkę będę robił sam z łąk brata, który ich nie użytkuje. Chce kupić dwie krowy z cielakami, czy powie mi ktoś jak jest z dopłatami nigdy wcześniej nie korzystałem z żadnych środków. Te krowy to będzie tylko taki dodatek, ponieważ pracuję.  
    • Przez Rzodkiewka
      Witajcie ,
      szukam łąki z wiatą, na wynajem,dla dwóch koni, najlepiej w kujawsko-pomorskim.
      Wysokość comiesięcznej opłaty do uzgodnienia.
      Z góry bardzo dziękuję za propozycje !
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Mam pytania odnośnie wiaty.Na słupy sa dane słupy energetyczne i mam kilka pytań:
      1.Jaki dać spad dachu żeby to jakoś funkcjonowało czy 10 na metrze czy więcej (szerokość wynosi  6.5 metra)
      2.Jaki materiał dać na murłaty (od słupa do słupa jest około 3,5 metra tylko w jednym miejscu 6.5 metra i jaki dać materiał żeby wytrzymał czy wystaczy kratownica?)
      3.Czy  na kozły dać też kratownice bo raczej kozły drewniane na szerokości 6,5 metra mogłyby nie dać rady
       
      Jeśli chodzi o wymiary ogólne wiaty to 13,5x6,5 metra ale raczej to zbędna informacja 
      Dziekuje za odpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj