Polecane posty

Jakub6755    0

Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).

Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Świece słabe, w zboże chyba nawet nie przejdzie. Jak chcesz to zrobić porządnie to trzeba dać quickphos wcześniej przykryć folią zboże i okolice. Trochę będzie śmierdziało, ale nie ma przeciwskazań do skarmiania. Tylko środek jest niebezpieczny i powinien byś stosowany przez osoby z uprawnieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub6755    0

Tylko czy ja sam mógłbym gdzieś kupić te tabletki bez żadnych uprawnień bo na tak małą ilość zboża to się nie opłaca wynajmować specjalistów i chyba lepiej zrobić to samemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Chcący znajdzie bez problemu ;). Tylko nie radze się zaciągać tym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
7 minut temu, grego napisał:

Chcący znajdzie bez problemu ;). Tylko nie radze się zaciągać tym :D

A czemu nie toż to towar pierwsza klasa :ph34r::25_money_mouth:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub6755    0

A jeszcze pytanie czy te tabletki to tak luzem wystarczy położyć na wierzchu zboża i przykryć czy to może w jakimś woreczku wepchnąć głębiej? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Luzem je powpychaj w różnych miejscach, zresztą przy takiej małej ilości to nie ma znaczenia, grunt to dobrze przykryć folią i przycisnąć brzegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Koledzy a ja mam takie pytanko odnośnie tego środka , jak go zastosować gdy mam magazyny puste , zboże przechowuję w stodole obok słoma drewniane ściany to chyba nie przykrywać no bo jak inaczej


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

To jest gaz, jak w miare nie uszczelnisz pomieszczenia to lipa, jak masz puste pomieszczenie, to wysprzątać i spryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Pryskałem ale ta cholera włazi we wszystkie szczeliny i pryskając to tylko zmniejszam populację ale całkowicie nie udaje się wytępić 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub6755    0
59 minut temu, Jakub6755 napisał:

Ok, zauważyłem teraz że oprócz wołków chodzą też takie białe gąsienice takie dłuższe niż ziarno. To są larwy tego wołka czy jeszcze jakieś inne dziadostwo? 

Tutaj zdj

https://imgur.com/a/VMUovUg

Wie ktoś? 

Już znalazlem ta są chyba larwy trojszyka i podobno takie ziarno już się nie nadaje nawet na pasze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub6755    0

Przeczytalem etykietę tego quick phosa i tam pisze ze po otwarciu trzeba wszystkie zużyć jednego dnia więc nie bardzo mi się opłaca kupować opakowania 1kg na tak małą ilość zboża. Nie znalazlem mniejszych opakowań. Czy może się tym nie przejmować używał ktoś tych tabletek i otwierał kilka razy opakowanie? Nic się nie działo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie ma z tym problemu, weźmiesz ile Ci trzeba i zakrecasz, nic się nie dzieje. U mnie rok, dwa leżały otwierane i nic, najlepiej jakbys sobie od kogos załatwił bo tobie faktycznie dużo nie trzeba. Mniejszych opakowań nie ma

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19benny91    0

Pomoże ktoś mam podobny problem mam zboże w Big bagach 

5 big bagów i zaobserwowałem kilka osobników które chodzą w pomieszczeniu w którym trzymam zboże kilka zabiłem ręką ale i tak  po kilku godzinach jakiś się znajdzie więc do zboża też pewnie weszły. Doradzi ktoś co robić? Te quickphosy trochę szkoda mi do nowego zboża ale też nie wiem czy mogę wgl dać je bo big bag nie jest szczelny tzn przepuszcza powietrze. Zboże trzymam w pokoju w takim starym drewnianym domu po dziadkach. widziałem takie plastikowe pułapki z wabikiem co o tym sądzicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Jeśli masz quikphos, wyłóż tabletki i przykryj szczelnie folią i co żywe będzie martwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19benny91    0

Czy środkiem actellic 500ec mogę opryskac zboże w którym mam wołki? Po jakim czasie mogę to zboże przeznaczyć na paszę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rokok    0

Po jakim okresie od zastosowania środka  actellic 500ec  mogę przeznaczyć zboże na paszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez szylu12
      Witam serdecznie, poszukuje pomocy w zwalczeniu wołka zbożowego. Nie jestem rolnikiem, jednak wśród was profesjonalistów mam nadzieję znaleźć odpowiedź.
      Przeszukałem fora i ludzie doświadczeni polecają skuteczne środki chemiczne. W moim przypadku wołek zbożowy zalągł się w domu, a konkretniej mówiąc w piwnicy domu dwurodzinnego. Nie są to pomieszczenia szczelne. Najgorszy jest fakt, że wołek przedostaje się do mojego mieszkania na parterze. Kupując mieszkanie nie miałem o tym pojęcia. Proszę doradźcie co może pomóc. Dodam, że sąsiadka miała kury i zapewne ziarno trzymała w piwnicy, możliwe, że dalej te ziarno tam jest. Czy jeśli usunę całe ziarno, tym samym odcinając wołkowi dostęp do pokarmu to populacja wyginie? Lub czy są skuteczne specyfiki przeznaczone do domu? Jeszcze się nie wprowadziliśmy i możemy zagazować czymś piwnicę i mieszkanie. Martwię się bo spodziewamy się dzieciątka, dla którego chcemy jak najlepiej. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Paweł.
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj