Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek026    76

  actellic 500ec stosował ktoś ten środek, wyprzątnięta stodoła a wołki dalej wyłażą po słupach i spod desek czy ten środek załatwi sprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas97    0

Panowie mam mały problem, dzisiaj zauważyłem przy spuszczaniu zboża z silosów że trafiają się jakieś małe robaczki. Muszę się ich pozbyć, trochę czytałem i najwięcej ludzi proponuje środek quickphos tablets 56 ge. W jednym silosie jest około 20 ton, wysoko na jakieś 3,5 metra. Mógłby ktoś dokładnie mi wytłumaczyć jak zastosować te tabletki? Wejść od góry do silosa, położyć po prostu na zboże i tyle? Czy próbować je jakoś włożyć głębiej? 

A druga sprawa jest taka, słyszałem że ten gaz który się ulatnia jest bardzo szkodliwy. Silosy mam od domu jakieś 20 metrów. Czy będzie to niebezpieczne przez tak mała odległość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damaxyz    19

Dołączam się do pytania kolegi powyżej - czy ktoś stosował i może doradzić jak dobrze to zrobić.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    127

W silosie na zbożu wykładasz folię jak najszczelniej i tabletki pod folię, gaz cięższy od powietrza. Efekt murowany i zakaz zbliżania  i wąchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez szylu12
      Witam serdecznie, poszukuje pomocy w zwalczeniu wołka zbożowego. Nie jestem rolnikiem, jednak wśród was profesjonalistów mam nadzieję znaleźć odpowiedź.
      Przeszukałem fora i ludzie doświadczeni polecają skuteczne środki chemiczne. W moim przypadku wołek zbożowy zalągł się w domu, a konkretniej mówiąc w piwnicy domu dwurodzinnego. Nie są to pomieszczenia szczelne. Najgorszy jest fakt, że wołek przedostaje się do mojego mieszkania na parterze. Kupując mieszkanie nie miałem o tym pojęcia. Proszę doradźcie co może pomóc. Dodam, że sąsiadka miała kury i zapewne ziarno trzymała w piwnicy, możliwe, że dalej te ziarno tam jest. Czy jeśli usunę całe ziarno, tym samym odcinając wołkowi dostęp do pokarmu to populacja wyginie? Lub czy są skuteczne specyfiki przeznaczone do domu? Jeszcze się nie wprowadziliśmy i możemy zagazować czymś piwnicę i mieszkanie. Martwię się bo spodziewamy się dzieciątka, dla którego chcemy jak najlepiej. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Paweł.
    • Przez livebird
      Witam mam mieszanke jarą (pszenica i jęczmień) do tej pory zdrowa ale zakupiłem środek grzybobójczy Helicur i chcę go zastosować w dwóch dawkach 0,5l/ha teraz wraz ze skracaniem etefonem (aktualnie liść flagowy i podflagowy) i drugi raz kolejne 0.5l/jak się wykłosi. Moze być takie zastosowanie tego środka ?
      Dodam że to skracanie z tym Helicurem chciałbym wykonać już jutro jeśli tylko pogoda pozwoli .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj