Halun125

DF Agrotron k420 - problem z hydrauliką

Polecane posty

Halun125    5

Witam. Jak w temacie mam problem z hydrauliką ciągnika. Objawy to słabe podnoszenie na rozgrzanym oleju maszyn na tylnym bądź przednim TUZ, bądź też słabe kiprowanie przyczepy np z gnojem. Po prostu trzeba go wkręcać na 1300-1400 obr/min żeby np. kosiarkę która waży 600 kg jako tako podniósł. Jak olej jest zimny wszystko jest ok a problem pojawia się po rozgrzaniu. Błędów nie ma, jak coś podniesie to nie opuszcza więc rozdzielacz chyba sprawny. Po spuszczeniu oleju z hydrauliki (wersja B więc ma oddzielny zbiornik) na dnie kasterki znajdowały się opiłki chyba miedziane bo magnes ich nie przyciągał, a że olej muszę często spuszczać bo zbiornik się rozwarstwia tak ostatnim razem pierwszy raz natknąłem się na te opiłki. 

Czy jest to być może wina pompy? Ciągnik jest z 2012 r i ma 2800 z hakiem przejechane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berrol    10
Sprawdź ciśnienie jakimś zegarem na wyjściu hydraulicznym jak będzie słabe to raczej pompa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5

Sprawdzać na rozgrzanym oleju czy nie koniecznie?

I ile powinno wynosić ciśnienie oraz jak to sprawdzić? Podpinam przewód z manometrem, daję przepływ oleju, następnie ustawiam dźwignię od hydrauliki w pozycji neutralnej i patrzę czy występuje jakiś spadek ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wsadź manometr w złącze rozdzielacza i je aktywuj ma być minimum 190bar


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130
znalazłeś rozwiązanie? u mnie szarpie ale siłę ma nawet na wolnych obrotach. w pierwszym kroku wymieniłem olej i filtry, później zregerowalem pompę, teraz szukam problemu w cewce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5
Dnia 7.08.2018 o 23:44, lukaschels napisał:

znalazłeś rozwiązanie? u mnie szarpie ale siłę ma nawet na wolnych obrotach. w pierwszym kroku wymieniłem olej i filtry, później zregerowalem pompę, teraz szukam problemu w cewce

 

Filtry czyste, nawet te metalowe które są w zbiorniku oleju hydraulicznego ( wersja B ), ciśnienie jest ok. Zastanawiam się czy może to być wina tego elektro-zaworu które znajdują się na rozdzielaczu od podnośnika bo mam taki ciekawy przypadek że jak używam samej hydrauliki podczas prasowania słomy a podnośnik jest zablokowany to ramiona się powoli ale  podnoszą do góry. Czyli tak jak by ten elektro-zawór albo górny albo dolny nie zamykał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie elektrozawór a zawór wewnątrz rozdzielacza ale miał by wpływ tylko na podnośnik tylny a nie na tuz przedni i wyjścia hydrauliczne jak opisywales

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5

Hmm, to dlaczego te ramiona same idą do góry mimo że podnośnik jest zablokowany?

Na zapowietrzony układ to mi nie wygląda, pompa daje ciśnienie. W oleju ostatnim razem były opiłki gdzie nigdy wcześniej ich nie było, a pojawiły wtedy kiedy zacząłem używać tych elektro-zaworów. Pierwszy raz od kąd go kupiłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytaj ze zrozumieniem napisałem ci że zawór wewnątrz może coś takiego powodować jak używasz hydrauliki że ci ramiona podnosi i że powoli podnosi i opuszcza ale on nie ma nic w drugą stronę nie zaburzy pracy innych rzeczy
aha jeszcze jedno masz wersję LS??

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5

LS ? Z Load Seising ? Jeśli tak to nie.

Agrotron K był w wersji A,B, Profi Line o ile kojarzę. 

Edytowano przez Halun125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie ma LS to znaczy że zawór ci się zacina wewnątrz rozdzielacza albo jakoś paproch podszedł

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5
11 godzin temu, piotrbm_211320 napisał:

jak nie ma LS to znaczy że zawór ci się zacina wewnątrz rozdzielacza albo jakoś paproch podszedł

Miałeś kiedyś podobny, przypadek?

Jak się dostać do tego zaworu w rozdzielaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak rozbierasz cały rozdzielacz odkręcasz blokady wykrecasz zawór i tyle i oczywiście jak masz maszynę do ustawienia ciśnień i przelewów to wymieniasz uszkodzony element i skręcasz :)

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halun125    5
21 minut temu, piotrbm_211320 napisał:

jak rozbierasz cały rozdzielacz odkręcasz blokady wykrecasz zawór i tyle i oczywiście jak masz maszynę do ustawienia ciśnień i przelewów to wymieniasz uszkodzony element i skręcasz :)

Czyli bez serwisu się raczej nie obejdzie. Chodzi o zawór przelewowy? A co masz na myśli " jak rozbierasz cały rozdzielacz odkręcasz blokady " ? Jakie blokady bo wnioskuję że miałeś z takim przypadkiem do czynienia i dla Ciebie to wszystko proste jak i oczywiste  :)

Edytowano przez Halun125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie jak chcesz to wymontuj i wyslij

niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zetor7352
      Witam.mam problem z zalaczeniem mlocarni w jd 2058 hillmaster.zalacza wtedy tylko kiedy np.trzyma sie podnoszenie hederu i zalacza zawor przelewowy.cisnienia na pompach ok pomierzone.cisnienie na zaworze redukcyjnym tez ok.jaka moze byc przyczyna? Ktos cos.z gory dzieki
       
    • Przez sznajdik
      Zagadka dla wtajemniczonych bardziej niż ja, cały czas wysiada mi jedna sekcja pompy od hydrauliki coś jest nie halo skoro tak się dzieje tylko co i gdzie tego szukać? Dodam że do oleju zastrzeżeń mieć nie mogę bo go przejrzałem zarówno dno skrzyni pod kątem czystości obejrzane a wspomaganie osłabło po 10 miesiącach od założenia pompy (w tym zimą ciągnik prawie nie używany stał) hydraulika zewnętrzna bez zarzutu. Pompa wyjęta pojedzie do reklamacji żeby poznać opinię zakładu, gdzie szukać przyczyny? co męczy tak tę pompę że ta sekcja zdycha?
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


    • Przez Rattarow
      Witam 
      Jestem posiadaczem ciągnika DEUTZ-FAHR AGROTRON MK3 135. Po naprawie płyty sterującej hydrauliką wystąpił problem (wymienione zostały uszczelki). Podczas podnoszenia tuzów występuje bardzo głośny pisk. Wyświetla się także komunikat na desce rozdzielczej "zbyt niskie zasilanie sprężonym powietrzem". Nie wiem, czego to może być przyczyna. 
      Bardzo proszę o pomoc. 
      Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj