pokorny

Deutz-Fahr M980 -Zestaw naprawczy hamulca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pokorny    5

Witam, w M980 przyblokawał się lewy hamulec i mocno go rozgrzało. Po ostygnięciu cieknie z cylinderka, może ktoś wie gdzie kupić komplet naprawczy ewentualnie jaki jest to nr katalogowy. Wydaje mi się, że bezie taki sam jak w bliźniaczych modelach M900, M922, M1002, M1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Hamulce sterowane hydraulicznie posiadają modele M980 i M1080, poprzednie miały mechaniczne.

Nr. zestawu naprawczego: 06272742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Dzięki kolego za informację, jeśli ktoś wie gdzie to można kupić byłbym wdzięczny. Boję się rozbierać zanim dostanę części, bo sprzęt potrzebny do roboty.
edytka: Obdzwoniłem i po różnych składach i nic nie znalazłem, chyba pozostaje rozebrać i spróbować dobrać uszczelnienie od czegoś innego.

Edytowano przez pokorny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Takie coś mi wyskakuje:

https://sklep.mizar.com.pl/zestaw-naprawczy-zacisku-hamulcowego-same-deutz-fahr-fendt-p-15243.html

https://www.nowe-hamulce.pl/zestaw,uszczelek,zacisku,hamulca-fte-rks5415/p,0,54,rks5415,767583/

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3215171518181-rks5415-zestaw-naprawczy-zacisku-hamulcowego.html 

Intercars to hurtownia która w większości zaopatruje sklepy motoryzacyjne więc może od tego zacznij lub Mizar 

Zamiennik wg. intercars to:

https://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1518131313151-D4_120-zestaw-naprawczy-zacisku-hamulcowego,scr_dItems.html

Wychodzi na to że od m.in. Audi A3, VW Bora, Seat Toledo, średnica tłoczka 54 mm.

Myślę, że spokojnie dopasujesz tylko musisz mieć na wzór.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Zamówiłe w sklepie agropomoc.pl, nie mieli na stanie, ale sprowadzą w ciągu dwóch dni. Cena z przesyłką ma być około 130zł, jak przyjdzie to zobaczę czy pasuje. Jeszcze raz dzięki, bo bez nr katalogowego nie bardzo wiedzieli o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Przyszło, koszt 124zł z wysyłką. Wygląda na to samo co dałeś w linkach, tylko jest jeszcze  dwie małe  dodatkowe  uszczelki, których nie ma na zdjęciach zestawu samochodowego.  Mam nadzieję, że będzie pasować.

 

DSC03960.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Pasuje, te małe uszczelnienia nie były mi potrzebne. Pewnie przydają się przy rozpoławianiu zacisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papina    1

@pokorny 124 zł razem z wysyłką to całkiem niska cena. Dobrali Ci to bez numeru katalogowego ? Nie było wątpliwości ze strony sprzedającego, że mogą nie pasować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tak ciężko przeczytać chociaż całą jedną stronę tematu?

124 zł za troszkę gumy to mało? Dałem mu link do sklepu za 30 parę zł tylko bał się, że mogą nie pasować ( oczywiście niesłusznie ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Witam

Również mam podobny problem z jednym hamulcem (M35.80).  Po naciśnięciu hamulca szczęki w jakims stopniu nadal trzymają i sie nagrzewają. Co ciekawe pomaga odkręcenie odpowietrznika co by sugerowało, że problem nie leży w zapieczonych tłoczkach. Tylko właśnie gdzie? Przy okazji jak odpowietrzać tan układ? Tam są po trzy odpowietrzniki na stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Przeważnie takie objawy powoduje skorodowany/zabrudzony tłok zacisku, ewentualnie prowadnice klocków ( w tym modelu są raczej klocki ). Może być jeszcze zanieczyszczony i dawno nie wymieniany płyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Owszem jest na klockach, też byłem pewien, że wina jest tłoczków, ale gdyby one trzymały same z siebie to raczej nie puściły by po odkręceniu odpowietrznika. Według mnie coś nie pozwala zwolnić ciśnienia w układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Może być winna pompka hamulcowa lub jakieś zanieczyszczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Jednak tłoczki były zapieczone przez uszkodzone mieszki, te komplety podane wyżej za 37zł faktycznie pasują (także do modelu M35.80). Nawiasem mówiąc ten sam komplet w serwisie kosztuje 400zł...🤣.  Problem było wyciągnąć przyrdzewiałe tłoczki, ale sposobem poszło i po wyczyszczeniu i nasmarowaniu ładnie pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wenicjusz
      Witam
      Czy ktoś spotkał się wcześniej z wersją C-385 lub Zetora 8011 z dodatkowymi bębnowymi hamulcami?
      To ponoć wersja transportowa, a na pewno exportowa.
      Zwolnica ma te same wymiary , przełożenie tylko jest na niej nadlewka do której przykręcone są hamulce dodatkowe.
      Proszę o info jak ktoś jakieś ma



    • Gość
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez Galancik
      Czesc Panowie nie dawno nabylem cignik john deere 6310 tylko jeszcze duzo o nim nw wiem mam pytanie w sprawie pedalu Hamulca jak wciskam hamulem jest on twardy i wypycha mi go i chodzi na dodatek pompa hydraliczna i chcialbym jakas te pompe wylaczyc ale nw jak mieliscie podobne przypadki? z gory dzieki za odpowiedz
    • Przez Lesiu123
      Witam zastanawia mnie to jak mam rozłączyć hamulce na dane koło w Ursusie c4011 jak jest tylko jeden pedał ? Z góry dziękuję za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj