Rolnik551

Pronar 82a

Polecane posty

Rolnik551    2

Da radę rozjechac ciągnik od tyłu muszę doiść do skrzyni a nie chce reduktora i wszystkiego rozbierać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

mtz 82 się da to i tego pewnie też , ale w którym miejscu reduktor -skrzynia , czy skrzynia -most . W obu idzie tylko przy pierwszym przypadku lepiej bo reduktor jest na tulejkę to wałki nie złączone , tylko od wom nie pamiętam czy na tulejce czy wałek w wałek wchodzi ale da się . A przy rozjeżdzaniu przed mostem to wałek ataku od napędu tylko a wom to jakoś też wałek wychodzi mi tylko się rozłączył i nie było a to wystarczyło wajchę załączyć potem od wom pod siedzeniem zależny czy niezależny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

 

A ja myślałem że reduktor ze skrzynią jest złączony i trzeba sekwencyjnie silnik-reduktor i dopiero skrzynia warto wiedzieć będzie łatwiej dzięki 

Dobrze ze pada to żniw nie ma to porobię go bo mi prawdopodobnie łożysko poszło w walku od biegu wstecznego bo coś chrobocze na wstecznym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

starego mtz właśnie tak rozjeżdzałem reduktor z silnikiem pojechał a została skrzynia z mostem , tylko nie pamiętam jak tam wom ale się rozjechało spokojnie tylko z pajęczyną hydrauliki trochę roboty , a jak zdejmiesz pokrywę z wajchą reduktora to będziesz wszystko widział 

Co do wstecznego mnie nie poszedł nigdy może mało używany , tylko wszystkie łożyska w skrzyni  , jakbyś zdjął na skrzyni z lewego boku pokrywę to tam gdzieś jest wałek wstecznego z kołem oraz jedynka/dwójka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

A no widzisz ja tura założyłem i po dwóch latach awaria bo się więcej używa do reduktora też będę musiał się dostać bo z zająca wyskakuje trzeba trzymać żeby działał 

Jak zaglądałem do skrzyni to większość trybów już zajechana no zobaczę co będzie pewnie tydzień roboty bo pierwszy raz tam zaglądam

Myślę że się wysunie jak mówisz mtz ta sama skrzynia musi tak być 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297
Wyskakuje z zająca bo poszło łożysko pośrednie, będzie stukało na wstecznym i będzie ogólnie skrzynia głośniejsza. Sprawdź przy okazji nakrętkę ataku. Ściągacz tylko dźwignie hydrauliki razem z podstawą i możesz wyjechać wszystkim spod kabiny. Tylko pamiętaj że trzeba koniecznie podeprzeć z tyłu pod dolny zaczep.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Aha no dobra zaraz wszystko się wyjaśni też myślałem właśnie o łożysku od razu wszystko się wymieni co trzeba 

@zbyszekbrzuze możliwe że przez łożysko blokowało biegi co jakiś czas? Kulki i sprężyny są dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik551    2

Pany może powiem co się stało może komuś pomogę 

Nakrętka od strony tylnego mostu na górnym wale gdzie jest tryb atakujący odkreciła się zabezpieczenie znikło nie znalazłem nawet w oleju przy podkręcaniu się zapietała się potem i cały górny wał wypchało w stronę silnika i przez to 7 trybów na złom łożysko jedno rozsypane i jedno wypchnięte rozwaliło tryb od reduktora no kilka stów ale już jeździ skrzynia łatwa do remontu jednak zabezpieczenia blaszkowe są bardzo trudne do ściągnięcia ponieważ nie są jak w polskich z kółkami dziek8 których się podwaza lecz są ostre końce ale się się radę ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć ile ma przenieść obciążenia zaczep górny transportowy np. obciążony jednoosiową przyczepą ,jest to pronar 82A 2005 prod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krystian2152
      Witam.Owijam bele owijarka Pronar i wychodzi mi z rolki foli 750 28bel. Dlaczego tylko tyle???
    • Przez Arni007
      Witam mam problem z podnośnikiem otóż od pewnego czasu pronar ( to jeszce stary MTZ) nie chce podosić do końca gdy olej się rozgrzeje , a chodzi o to że podnosi tylko za nisko aby zapiąć hak blokujący ramiona.Oprócz tego pojawia się również problem z opuszczaniem otóż po przesunięciu dżwigni obok siedzenia na sam dół ramiona opadają tylko do połowy dopiero po pewnej hwili opadają bardzo szybko na sam dól ( oczywiście jak jest coś na nich zawieszone) . Mógłby ktoś pomóc ?Posiada on hydraulikę jak stare Mtz tz. 2 rozdzielacze jeden pod kierownicą drugi pod siedzeniem.
    • Przez dawid35123
      Witam
      Mam pytanie czy element przedniego napędu zaznaczony na zdjęciu na niebiesko powinien się wysunąć czy trzeba zdejmować cały korpus o góry (czyli jedna z śrub zaznaczona czerwonym kółkiem) ? Jak widać na zdjęciu trochę się wysunął ale dalej jakoś nie chce iść. Rozbierany z powodu dużego przecieku oleju.
      Pozdrawiam.

    • Przez szwagier84
      https://www.olx.pl/oferta/pronar-1025ail-tur-mtz-belarus-CID757-IDxsBLm.html
    • Przez Mrozik137
      Witam mam problem wymieniłem alterantor bo myślałem że od tego nie pala sie nawet nie zapalaja sie na włacznikach te lamki co to by mogło być prosze o pomoc 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj