marcin3060

MF 38 Brak sterowania! o co chodzi?

Polecane posty

marcin3060    10

Witam zakupiłem niedawno MF  38 . po 10 ha koszenia mam problem ze sterowaniem hydrauliką .  gdy kombajn jest świerzo odpalony działą wszystko bez  zarzutu podnosi heder, motowidła, rozkłada rure. jednak po pewnym czasie  podczas koszenia  przestaje działać . motowidła nie podnoszą ewentualnie  po przyciśnieciu podnoszenia opadają, heder tak samo po  przyciśnieciu podnoszenia opada  ciśnienie z układu na zegarze  spada. rura sie nie rozkłada .jednak po pewnym czasie zaczyna działać   i jest wszystko normalnie i po 5 min znowu działa  i 5  min znowu  nie działa . i tak cły czas . ewentualnie po zgaszeniu  i odłączeniu prądu na jakieś 10 min. znowu działą jak na początku  po pzekoszeniu troche znowu działą i nie działą . co jest gdzie szukać problemu ? miał ktoś taki problem ? z góry dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16
Sprawdź i wyklucz wszystkie mechaniczne usterki np. naciąg pasków klinowych pompy(nie wiem jak masz rozwiazany napęd pompy), klin na kole pompy itp. Jeśli wszystko ok to sprawdź ciśnienie jakie wytwarza pompa. Objawy wskazują na zużycie pompy, na rozgrzanym oleju nie wytwarza odpowiedniego cisnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dziwne by było jakby to była wina pompy bo jeśli wszystko działa na zimnym to na rozgrzanym działało by może slimaczym tempem ale powinno podnosić napewno nie opadac. Może jest jakiś zawór który się zacina i puszcza olej na przelew. W rozdzielaczu powinny być możliwośći sterowania ręcznego cewek jakimś drutem, wkretakiem wciskasz guzik w środku cewki. Sprawdź jeśli będzie działać to elektryka.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyfendt    5

Jest to typowy obaj uszkodzonego czujnika ciśnienie oleju. Konstruktorzy zabezpieczyli maszynę przed niepowołanym uruchomieni hydraulik na zgaszonym silniku lub aby nikt nie przeciąży  rozrusznika podczas uruchamiania silnika.

Czujnik ciśnienia oleju posiada 2 obwody z których jeden pokazuje ciśnienie w komputerze a drugi jest od kontrolki zaniku ciśnienia smarowania.

Jeśli kontrolka zaniku smarowania silnika cały czas Ci się pali to to jest ten typowy problem.Ewentualnie może być to też problem w instalacji elektrycznej, zwarcie do masy przewodu do przekaźnika zabezpieczającego, problem od przełącznika zabezpieczenia hydrauliki do centrali elektrycznej lub coś podobnego.

Jeśli potrzeba czujnika ciśnienia to dysponuję akurat takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3060    10

Dla kogos kto by mial podobny problem to sprawa miala sie tak : przy rozdzielaczu glowny ( tym przy silniku) sa dwa elektrozawory  na jednym z nich cewka nie byla dokrecona ewentualnie sie poluzowala. Doslownie o 1mm albo i nie . Wystarczylo docisnac cewke i wszystko ok . Dziekuje za wypowiedzi innych uzytkownikow i probe pomocy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj