Bartekh

Rozrusznik w Deutz Fahr M1080

Polecane posty

Bartekh    0

Mam problem z rozrusznikiem w m1080, a mianowicie bendix nie zawsze chce wskoczyć w wieniec, który jest na kole zamachowym, tzn. dochodzi do wieńca i się opiera o zęby. Przy przekręceniu kluczyka słychać takie stuknięcie kiedy właśnie bendix uderza w zęby wieńca. Czasami silnik uda się uruchomić po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka, wtedy rozrusznik się zazębi, a czasami nie, wtedy musze przekręcić wał silnika żeby zęby zmieniły położenie. Co może byc przyczyną? Silnik w m1080 to pięciocylindrowy deutz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

w jakiej kondycji masz akumulator? Doładuj i zobacz czy pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

Nie przypuszczałbym że to może być przyczyną. Jesli chodzi o stan akumulatora to jak już rozrusznik się zazębi to odpala bez problemu, lecz nie mam żadnego miernika żeby go sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Może na wieńcu zębatym koła zamachowego lub na rozruszniku są zadry i są problemy z zazębieniem. Kolega tak miał w c330 to wyjął rozrusznik, podpiłował pilnikiem zęby i skończyły się problemy z paleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laval    11

Sprawdź napięcie na KL50 więc musisz mieć miernik. Jak OK to elektromagnes do wymiany jak nie to instalacja do przejrzenia.Kostka stacyjki zwłaszcza.

Edytowano przez Laval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

Jeśli to może coś wnieść do sprawy to wczoraj zauważyłem że zasilanie do rozrusznika dochodzi przez przekaźnik, który nie jest fabryczny. @Laval mógłbyś powiedzieć co to KL50 bo pierwszy raz o tym słyszę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Ja miałem podobnie z rewersem, a tam też jest rozrusznik i okazało się że oś po której porusza się koło zębate rozrusznika była już trochę podrdzewiała i elektromagnes nie miał siły wyrzucić go do końca. Trochę WD chwila czasu i teraz śmiga jak nowy.

A i jeszcze pytanie, kiedy bendix uderza o koło zamachowe to czy słychać że się obraca? Czy tylko wyrzuca?

Edytowano przez Bzyk333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

Bendix nie obraca się gdy dochodzi do koła. Słychać tylko stukanie bez zgrzytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

A jak trochę po stukasz w rozrusznik?

Ja na Twoim miejscu zobaczyl bym co się stanie gdy weźmiesz kable i spróbujesz odpalić go na krótko. Jak będzie to samo to trzeba go wyjąć i przejrzeć. Może mieć luzy na tulejkach, ew. Coś z zębami lub szczotki

Edytowano przez Bzyk333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57
Mam tak samo w M900. Zdarza się tak raz na mniej więcej 30 odpaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzyk333    25

Miałem tak w 1224, ale nie pamiętam co pomogło, chyba wymiana elektromagnesu, bo skoro wyrzuca, a nie kręci to tak jakby nie było przepływu prądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakn
      Jaki ciągnik  wybrać john deere 6610 czy deutz fahr agrotron 120 chce wiedzieć jak jest z elektroniką czy drogie część  jak jest z skrzynią biegów ,  czy spalanie 
    • Przez Kacpeer123
      Witam. Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem ciągnika deutz fahr agrotron 6.05 i chciałbym wiedzieć jakie są opinie na jego temat,  co psuje się najczęściej i jak jest z częściami. Z góry dziękuję za odpowiedź. 
       
    • Przez Michał6180
      Witam zastawiam się na zakupem kosiarki dyskowej deutz fahr na centralnym zawieszeniu powyżej 2010 roku mam już jedną na oku i chciałbym się zapytać czym się różnią dyski tnące na 3 nozyki od tych na 2 wady i zalety za wszelkie odp bardzo szokuje 
    • Przez DamianDF
      Witam. Może ktoś spotkał się z podobno sytuacja i jest w stanie coś podpowiedzieć.
      Mianowicie, posiadam deutza fahra 5110G z adblue, którego zabrakło kilometr od domu. Po uzupełnieniu adblue w domu cały czas świeci się trójkąt (żółte ostrzeżenie z wykrzyknikiem) i dioda od adblue, w żaden sposób nie mogę tego wyłączyć, nie kasuje się to też kiedy odlacze prąd. Ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć? Czy wgl można z tym jeździć, czy można jeździć bez adblue. Pozdrawiam 
    • Przez sebo92
      Witam. Chciałem się dowiedzieć opinii użytkowników na temat tego ciągnika. Konkretnie interesuje mnie roczniki 1990-1993 ze skrzynią 18x6 z jednym polbiegiem. O silniku wiem, najbardziej interesuje mnie skrzynia i hydraulika. Naprawiał ktoś taką skrzynie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj