News
MotoMaszyny_pl

Jakie parametry są ważne przy wyborze ciągnika?

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie,

Razem ze wspólnikiem tworzę serwis ogłoszeniowy z maszynami rolniczymi, budowlanymi i ogólnie ciężkim sprzętem.
Chcielibyśmy, aby serwis był przejrzysty i maksymalnie dopasowany do potrzeb użytkowników (czyli Waszych!), dlatego też mam ogromną prośbę...

Bardzo proszę o odwiedzenie kategorii ciągników rolniczych https://motomaszyny.pl/rolnictwo/traktory/traktory-rolnicze/1 i wypisanie swoich spostrzeżeń, uwag, opinii na temat parametrów widocznych w tej kategorii.

Jakie parametry są istotnie przy wyszukiwaniu traktora? Czy czegoś tam przypadkiem nie brakuje? :)

Za zaangażowanie i odpowiedzi oczywiście z góry BARDZO dziękuję!

bratrolnika    3817
Napisano (edytowany)

KOLOR, najważniejszy jest kolor:D najlepiej taki drogi i szybki, żeby sąsiadowi żyłka pękła:D

Edytowano przez bratrolnika

Wiadomość z agroFakt.pl

silnik z zapasem momentu obrotowego, z dużym mN i elastyczny, duża ilość przełożeń i mocna budowa, a kolor i marka drugorzędne znaczenie

jacek1296    140

Cena netto, cena brutto, umowa czy faktura, liczba właścicieli.......

Świetnie, bardzo dziękuję za podpowiedzi - widać że dużo pracy jeszcze przed nami...
Dodałem na chwilę obecną parametr dotyczący Tura (ciągniki z turem, ciągniki bez tura), informację o rozliczeniu, oraz liczbę właścicieli.

Zdaję sobie sprawę, że pozostałe parametry są dla niektóry istotnie i na pewno będziemy to rozwijać, wymaga to jednak przemyślenia i chyba trochę przebudowy tego filtra :)

Jeśli jest coś co jest oczywiste, a nie widać tego na liście parametrów to temat jest jeszcze otwarty! :)

Bardzo dziękuję jeszcze raz i zapraszam do dalszych podpowiedzi.

hm.....

Właśnie nam się otworzyły oczy!!! Faktycznie wygląda jak wał stulecia!!! - tym bardziej że brak kontaktu telefonicznego. 

Napisaliśmy maila - chcemy "dać się nabrać" ciekawe jaki jest interes w wstawianiu tego typu ofert... - macie jakieś doświadczenie?

bratrolnika    3817

Tu czytaj,wysyłasz zaliczke, a potem czekasz i czekasz, a na końcu zgłaszasz wyłudzenie na policji i jesteś pieniądze w plecy

asharot    219

Przydał by się filtr aby numer tel. był obowiązkowy. Takimi ogłoszeniami narobisz sobie problemów bo ludzie potrafią wpłacić nawet całą sumę.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Po "głębszej analizie" wyczyściliśmy kategorię traktorów z podejrzanych ogłoszeń. 
Będziemy zwracać większą uwagę na tego typu ogłoszenia...

Numer telefonu jest wymagany przy wstawianiu ogłoszenia, a w tym przypadku był podany nieistniejący.

Teraz kategoria ciągników wygląda dość skromnie... także zapraszam do wstawiania swoich ogłoszeń jakby co ;) 

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MotoMaszyny_pl
      Cześć,
      Już pisałem w innym wątku, że razem ze wspólnikiem tworzę serwis darmowych ogłoszeń rolniczych. W serwisie widnieją ogłoszenia z różnym ciężkim i drogim sprzętem (m.in. maszyny rolnicze, ciągniki, kombajny i inne).
      W związku z tym, że spotkaliśmy się już z próbami oszustwa chcielibyśmy zagłębić się bardziej w temat bezpieczeństwa transakcji. Chcemy stworzyć i umieścić na stronie treściwe informacje odpowiadające na pytanie: na co uważać przy kontakcie i zakupie (lub sprzedaży) maszyny rolniczej?
      I tutaj przydałaby mi się pomoc... 
      Chciałbym, żebyście napisali czy macie jakieś znane przykłady oszustw. 
      Wiemy, że trzeba uważać na zaliczkę...
      ...co jeszcze?

• Przez Grzeskib
      Witam, od tego roku jestem posiadaczem nowego kombajnu new holland cx5090 elevation z chederem 5,18m. Maszyna została zakupiona jako fabrycznie nowa. Zacząłem już nim kosić jęczmień ozimy i pszenicę (plon między 6-7 ton) ze średnią prędkością 3,5 km/h (spodziewałem się większej prędkości roboczej). Wcześniej kosiłem naszym legendarnym polskim bizonem oraz wypożyczałem claasa tucano 430, ponieważ bizon już nie wyrabiał  Proszę o pomoc innych posiadaczy z jaką Wy wydajnością kosicie, z jaką prędkością i przy jakim plonie oraz jak macie ustawione szczeliny siat górnego, dolnego, jaki wiatr itd. Może ja robię coś źle i wydajność jest mniejsza albo taka wydajność już jest przy akceptowalnych stratach i tyle  Z góry dziękuje za informacje i pomoc z Waszej strony  
    • Przez msnirk
      Witam wszystkich na tym forum pisze tu pierwszy raz wiec wybaczcie za błędy. Mam ciagnik fendt  farmer 209S 2007r mechaniczna skrzynia biegowt  mam go rok i od zakupu jest z nim  problem dymi przy zapalaniu na biało czasem bardziej szary dym. Dym  ukazuje się  przy zapalaniu  cieplego silnika. Gdy ciagnik stoi cała noc ,rano go zapale bez żadnych dymów. Podczas pracy i największych obciążeń silnik nie kopci. Filtr oleju i olej silnikowy był wymieniony.  Były  wymieniane końcówki wtryskowe gdyż laly i regulowane luzy zaworowe na dwóch prawie nie było luzow. Silnik o oznaczeniu silnika BF4L914. Dodam jeszcze że czasami tak jak by nie było czuć  mocy  w nim.  Podczas użytkowania  go przez okres roku zdarzyły  mi się z cztery sytuacje że  po zgaszeniu gdy pracował  kilkanaście godzin  nie moglem go zapalić rozrusznik kręcił ale tak jak by nie było  paliwa po odczekaniu z 15 minut da rade go już  zapalić  nie wiem czy to jest  powiązane z poprzednim problemem.
    • Przez Kombajnista44
      Witam, 
      Jak w temacie. Heder ładnie chodzi gdy motowidly są wyłączone. Jak je zalacze to próba delikatnego opuszczenia kończy się zjazdem hedra na sam dół do oporu. Muszę za każdym razem kontrować podnoszeniem w górę. O co chodzi? Sprzęt to dronningborg d7500
    • Przez seba25
      Witam mam problem z rewersem, wyskakuje tylko podczas zjeżdzania z góry przy podjeździe nie ma takiego problemu proszę o porady.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.