Michalq66

Ustawienie CX6080

Polecane posty

Michalq66    121

Posiadacze i operatorzy CX6080/90 mam pytanie.. jak macie ustawione wiatry/sita na rzepak ? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

Wstępnie  ustaw  tak jak   tabela   każe i potem małe korekty w polu .  Zmniejsz   prędkość  separatora   i jeśli masz odrzutnik plew  to  odsuń  go od  sit. Jak coś to pisz na PW postaram się pomóc.


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

z doświadczenia powiem tyle że on nie wyczyści Ci rzepaku i zboża tak jak Twój poprzedni kombajn (TC). A to dlatego że nawet po całkowitym zamknięciu sita zostają na nim spore otwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 9.07.2018 o 16:32, pawlo694 napisał:

z doświadczenia powiem tyle że on nie wyczyści Ci rzepaku i zboża tak jak Twój poprzedni kombajn (TC). A to dlatego że nawet po całkowitym zamknięciu sita zostają na nim spore otwory

Głupoty gadasz, osobiście koszę TC i drugi operator CX na tym samym polu, i sypiąc na jedną przyczepę nie ma opcji żeby poznać które jest z którego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalq66    121
20 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Głupoty gadasz, osobiście koszę TC i drugi operator CX na tym samym polu, i sypiąc na jedną przyczepę nie ma opcji żeby poznać które jest z którego. 

Kolego a mógłbyś spytać operatora tego CXa jak ma ustawione sito wstępne, górne i dolne oraz wiatry na rzepak? 

Edytowano przez Michalq66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@Michalq66 Wiatry widziałem że na 740, ale to wszystko jest ciągle korygowane, jak rzepak czysty i suchy to się przymyka dolne sito bo brudy lecą, jak zachwaszczony to tak samo. Czasem zaś trzeba zmniejszyć obroty młocarni aby nie mieliła niepotrzebnie, wtedy nie ma takiej sieki i duże zanieczyszczenia oddzielą sita, albo opuścić klepisko, ja w TC mam np. kiepsko na max opuszczone. Nie ma jednej recepty. Wystarczy usiąść i zrozumieć zasadę działania i funkcje każdego elementu i samemu na polu się ustawia w 5 sekund, tym bardziej że macie wstępne ustawienia na kompie i wszystko regulowane z kabiny bez latania za kombajn.

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Szukałem na forum i nie znalazłem, ale sam doszedłem jak ustawić tc 5.70 do rzepaku, dodam że ustawienia w instrukcji mijają się z jakąkolwiek rzeczywistością, no i w instrukcji nie ma nic o sicie wstępnym i wnioskuje że przezto sito wstępne musi być wiatr konkret.

wstępne sito na oko 1-3mm

górne 4mm

kłoskowe o 1ząbek- 2 ząbki więcej otwarte od górnego, zależy jaki rzepak i ile wraca na niedomłoty

dolne 1-2mm raczej 1mm

wiatr 610-760 zależy co do zbiornika leci i na niedomłoty i straty

młocarnia 450 obrotów

szczelina klepiska 48mm zostawiam kilka mm aby odetkać młocarnie

czujniki strat zależnie od rzepaku, ale od 30-50% czułości

 

Zaczynałem kosić i strasznie duże straty pokazywał czujnik przy 60% czułośc, a okazało się że nic nie leci z sit tylko pewnie końcówki łuszczyn pokazywały że są straty i zmniejszyłem czułość i jest git, jadę na połowę skali czujnika i gdzie niegdzie poleci ziarko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oli007
      Witam jak w temacie, silnik 4cyl pompa rzędowa. Po odkręceniu pomp od hydrauliki widać koło zębate pompy wtryskowej. Jest przykręcone do pompy wtryskowej na jedna śrubę centralna na osi jest klin. Na kole nie widzę żadnych znaków albo jestem ślepy;) niestety ojciec zdejmując najpierw odkręcił pompę potem jak widział ze nie zejdzie bez odkręcenia koła złożył spowrotem i wtedy zrobił znak ale prawdopodobnie przeskoczył już o ząbek. Gdzieś znalazłem ze są jakieś znaki w zależności od ilości cyl ale to chyba dla tego silnika z pompami rotacyjnym...
    • Przez bizonsuperzo56
      witam jak ustawic na znakach rozrzad. wymienialem wal i glownie chodzi o kolo stykajace sie z kolem od walu bo na wale jest oznaczenie C. a na kole stykajacym sie z nim sa nabite dwa przy sobie C i pytanie do was czy ten znak z kola od walu. ma sie z grac pomiedzy tymi dwoma znakami z kolem stykajacym sie z nim
    • Przez mrbarti44
      Witam. Posiadam siewnik famarol 2,7 metra.  Chciałbym zwiększyć międzyrzędzia  i wyłączyć co drugi lejek, albo usunąć kilka. Czy ktoś już tak kiedyś zrobił i czy się udało?  Jak zrobić ścieżki technologiczne takim siewnikiem na 12 metrów? 
    • Przez MichaPolskafarma
      Tak jak w tytule, prosiłbym bym o ustawienie sit, klepiska, prędkości bębna mniej więcej do poszczególnych zbóż.
      przeszukałem forum i nic na ten temat nie znalazłem.
      Przy okazji, wie ktoś może czy można gdzieś kupić linkę obrotów bębna młocarni? bo nic nie mogę znaleźć a może od innego modelu/kombajnu by pasował ? z góry dzięki   
       
    • Przez MatiTM
      Witam!
      Potrzebuję instrukcji w ustawieniu początku wtrysku w ursusie 912. Dałem pompę do regeneracji gdzie przeszła kapitalny remont jak i również wszystkie wtryski. Założyłem tak jak była. Wydaje mi się ze ciągnik nie ma mocy, słabo wkręca się na obroty przy czym jest tak jakby metaliczny dźwięk. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj