Polecane posty

ACoCieTo    99

Witam, ostatnio planuję wymiane agregatu ścierniskowego 5 łap 2,2m ponieważ nie spełnia on moich oczekiwań w najmniejszym stopniu. Przeglądałem ogłoszenia i zaciekawiły mnie maszyny kongskilde model vibro flex z 13ma łapami. Pytanie do właścicieli, czy ktoś użytkuje taką maszynę? Posiadam zetora 81km i pytanie czy da sobie w nim rade w ściernisku. Jak miesza resztki, nie zapycha sie? jak ta maszyna sie sprawuje? Mam tylko 10ha ornego a cena kusi. Znalazłem 2 wersje, lepsze są z małymi ścinaczami czy bez? Klasy mam 3cie i 4te. Myślałem żeby na ściernisko zasiać poplon a potem nim to wymieszać, przejechać wałem i tak zostawić.

Np takie coś https://www.olx.pl/oferta/agregat-scierniskowy-gruber-kongskilde-vibro-flex-CID757-IDuiVBP.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Na af jest zdjęcie jak nh 70km to ciąga.

 

Wydaje mi sie że jest szerszy to zawsze mozna odkręcić 2 boczne i będzie 11 łap, pytanie czy w ogóle da rade podciągnąć, pytam bo nie wiem, jakbym wiedział to bym nie pytał...

Edytowano przez ACoCieTo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
czytalem gdzies na forum ze 90 km pociagnie 4.5 m ale płytko bo ten typ na glebsze uprawy nie nadaje sie a tak to robi ładna robotę

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek4040    115

Ja mam 3,5m szerokosci i ciagam 215 konna valtra. Jak glebiej wejdzie to ma co robic. Ogolnie srednio jestem zadowolony z tego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

A co, kiepsko miesza czy płytko robi.

Szukam jakiejś maszyny do uprawy ścierniska ale widze że do zetorka na rynku nie ma nic ciekawego. Tylko ten typ zwrócił moją uwage, ale chyba potrzeba mocniejszego konia. Klasyczne agregaty na 5 łap odpadają... Chyba trzeba będzie uzbierać na nowego tolmeta simply 2.7 na 10ha... A o używanej talerzówce nie ma mowy bo nikt nie sprzedaje... Ehh...

Edytowano przez ACoCieTo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Bronować pod orke?

Uwierz mi, na pewno nie będzie zostawiał większych bruzd niż mój 5 łap.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalek4040    115

Ja w swoim myslalem zeby dolozyc jakis wal rurowy za tymi gwiazdami bo one malo co rownaja te bruzdy ale kupilem brony 7 metrowe i teraz po miesiacu od tego jak zrobie agregatem bronuje i mam ladne czyste pole bo zniszcze chwasty i zrost

https://youtu.be/Hjnb79JUPgI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

ACoCieTo napisał:

A co, kiepsko miesza czy płytko robi.

Szukam jakiejś maszyny do uprawy ścierniska ale widze że do zetorka na rynku nie ma nic ciekawego. Tylko ten typ zwrócił moją uwage, ale chyba potrzeba mocniejszego konia. Klasyczne agregaty na 5 łap odpadają... Chyba trzeba będzie uzbierać na nowego tolmeta simply 2.7 na 10ha... A o używanej talerzówce nie ma mowy bo nikt nie sprzedaje... Ehh...

malo masz talerzowek w ogloszeniach


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

@Up No akurat tak, ani jednej używanej na olx nie wdziałem. Więc chyba raczej mało...

Brony ciężkie dobra rzecz, u mnie jeden też nimi robi. No właśnie nie wiem co z tym agregatem, wacham sie ale chyba zrezygnuję, albo na przyszły rok na spokojnie przemyśle, nie wiem jak to wyjdzie z uciągiem bo po odjęciu tych łap powinno wyjść ok 2,8 a ja myśle o talerzówce max 2,7 a agregat przecież stawia większy opór więc chyba nic z tego nie będzie...

Mi tam o równe pole nie chodzi bo po moim to bruzdy jak po radłach, a potem i tak bym to wałował jakby miało być na poplon a o bezorkowej nie myśle.

Edytowano przez ACoCieTo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358
co masz za scierniskowca ze ci takie bruzdu zostawia

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

No mówie zwykłego 5 łap. Mam do wyboru robić bez talerzy ale nie przemieszane albo z talerzami i wymieszane ale one idą w bruzdach po łapach i zamiast zagarniać to jeszcze większe kopce usypują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GregorP    0
Dnia 8.07.2018 o 12:51, ACoCieTo napisał:

Na af jest zdjęcie jak nh 70km to ciąga.

 

Wydaje mi sie że jest szerszy to zawsze mozna odkręcić 2 boczne i będzie 11 łap, pytanie czy w ogóle da rade podciągnąć, pytam bo nie wiem, jakbym wiedział to bym nie pytał...

Jaki to jest model VibroFlex

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rk1
      Witam,
      Chciałbym dowiedzięć się jak będzie sprawował się ten agregat na ściernisku po kukurydzy na ziarno? Czy ilość 13 łap na 3m szerokości nie będzie powodował się zapychania tego agregatu. Co prawda jest na wysokiej ramie, ale ta ilość łap mnie trochę nipokoii. A stoję teraz przed wyborem tego agregatu, albo grubera uni który ma 6 łap i 2,6m szerokości. Co polecacie? I co lepiej będzie pracowało ?
    • Przez kamcio15
      Tak jak w temacie jaki siewnik byście polecili do c-360 ? Tak do 7k rok nie starszy niż '95 3m w zamian za konny liczę na wasze wypowiedzi być może niedługo coś zawita :rolleyes:
    • Przez ziutek92
      Witam potrzebuje pomocy jak zrobic zaby widziec kiedy dana sekcja w seinbiku nie sieje dodam ze sekcja jest napedzana lancuchem i ma zabezpiecznia w postaci 4 kolkow plastikowych jezeli kolki zostana zsciecte lanchu przestaje sie krecic i wtedy aby sygnalizowało ze dana zekcja z siewnika nie sieje aq druga opcja to zasyp ziarna aby wiedziec kiedy juz sie konczy ziarno rozmawiałem z gosciem ze mozna zastosowac czujnik do ktorych podam linki http://allegro.pl/czujnik-fotoelektryczny-g18-3a10pc-fvat-wroclaw-i4122635677.html http://allegro.pl/czujnik-pojemnosciowy-cm30-3015pc-fvat-wroclaw-i4122635712.html prosiłbym o fachowa pomoc i roziwaznie problemu z gory dziekuje i pozdrawiam
    • Przez smokus1234
      Witam jak w temacie, stoje przed trudnym wyborem nowego siewnika 3m talerzowego z komputerem, ścieżkami technologicznymi, rolkami dogniatającymi, znacznikami przedwschodowymi, podestem załadowczym. Jeśli macie któryś z siewników lub dokonywaliście ostatnio takiego wyboru proszę o jakieś rady.
       
    • Przez PiotrMurgrabia
      Siemka.
      Mam pytanka odnośnie pługu i siewnika. Przymierzam sie do zakupu pługu Akpil km 80 3+1 i nie wiem czy wybrać kołek czy dopłacić do resora. A może coś innego polecicie?
      I to samo dotyczy sie siewnika Agromaszu 3m redlica stopkowa ściezki elektryczne i znaczniki hydrauliczne lub Kongskilde w tym samym wyposażeniu wiadomo, że troche droższe, ale czy warto doplacic. Do siewnika planuje dobrac agregat uprawowo- siewny z wałem packera przedstawiciel poleca firme Rolex, jaka opinia o tej firmie.
      Jak sie kształtuja ceny w waszym rejonie tych maszyn?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj