Skocz do zawartości
MafiaRuszkowo

Pocięta słoma + facelia czy obornik ?

Polecane posty

Jak myślicie co będzie lepsze na przyoranie na zime ? Słoma rozdrobniona i stalerzowana i na to posiana facelia czy sam obornik. Na wiosne prawdopodobnie będzie tam siany jęczmień.

matisz    33

Najlepiej wszystko. Teraz talerzuj i siej facelie a jesienia daj obornik i dopiero orka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kubaw1
      Witam, 
      Uprawiam sobie dla rozrywki ok 1.5 ha zboża. Mam traktor 85km. Co roku wynajmowane jakiegoś gościa żeby mi przygotował i zasial pole. Ale z racji tego że u nas wszyscy porezygnowali z rolnictwa to za bardzo nie ma kogo wynająć. I teraz moje pytanie ziemię mam ciężkie (mieszkam w Beskidzie) a chce kupić agregat. Czy lepszym rozwiązaniem będą ciężkie brony czy np brona wahliwa amazone? Dodam że nie chce wydawać majątku na ten sprzęt (1 ha upraw) a taki sprzęt byłby w moim zasięgu. A może ktoś z was ma coś takiego do sprzedania? 
    • Przez Zefir
      Witam stoję przed wyborem prasy i zastanawiam się czy kupić warfame z dosyć niskim przebiegiem w cenie 30 tysięcy zł z 2011 roku czy może starszą welgerke również za taką kwotę .
      W warfamie przemawia do mnie niska cena części i ich dostępność oraz przebieg tylko 950 bel ( prasa jest u znajomego od nowości i robił tylko + /- 100 beli rocznie ) z kolei  welger zaczeli polecać mi inni rolnicy i teraz zastanawiam się co wybrać ,  prasa by prasowała najwięcej słomy i sianokiszonki . Jak by ktoś mógł również napisać jaka jest dostępność części do welger oraz opinie o niej byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Hools
      Witam, 
      Stoję przed trudnym wyborem. Mam okazję przejąć gospodarstwo ok 20ha znajdujące się na Lubelszczyźnie przy samej granicy z Ukrainą, głównie 1 klasa gleby. Aktualnie właścicielem jest mój wujek, jakbym się zdecydował on mnie wszystkiego nauczy i w trakcie poszedłbym na studia na kierunek rolnictwo (zaocznie). Całe gospodarstwo zaczyna się już rozpadać, są na nim podstawowe maszyny plus dwa ciągniki (ursus i zetor) ale są już w bardzo słabym stanie. Całe dzieciństwo spędziłem na tej wsi i jak tego nie przejmę to pójdzie na sprzedaż a szkoda to tak poprostu sprzedać. Tu zaczyna się mój dylemat ponieważ czytając niektóre komentarze to rolnictwo się już nie opłaca i ciężko wiązać koniec z końcem szczególnie przy takich hektarach. Jakieś oponie?
    • Przez tomek14
      Witam mam pytanie jaka jest różnica między broną wirnikową a aktywną ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.