gardener94

Co uprawiać? Gleba V,VI klasa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gardener94    0

witam,

Co polecacie na glebę V, VI klasy? jest tego 10 ha.  Czy serio jedyna rozsądna opcja to las? 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Kukurydza w sprzyjajacym roku też będzie nie najgorsza, tylko ziemia musi być zadbana. Odpowiednie ph oraz nawożenie obornikiem, uprawa ograniczona do minimum, i przede wszystkim modlić się o deszcz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jacek472
      Jak w tytule nurtuje mnie co to jest bonitacyjna klasa ziemi? Wiem ,że są klasy od I do VI i im niższa tym lepsza, ale co to w ogóle oznacza na jakiej zasadzie i kto ją oceniał chodzi o zasobność składników czy skład granulometryczny czy zdolności sorpcyjne?
    • Przez MichalUrbaniak
      Jak w temacie zasiałem marchew i pietruszkę i mam zamiar potraktować glebę Afalonem Dyspersyjnym. Niestety słońce i wiatr robi swoje. Na etykiecie pisze że stosować na wilgotną ziemie. I tu pytanie jak to ugryźć. Pryskać teraz czy czekać na deszczyk, a może wilgoć z porannej rosy jest wystarczająca. Najgorsze że trzeba zastosować 3 dni po siewie, albo czekać do odpowiedniej fazy wzrostu.
    • Przez Vether
      Witam,
      Dokładnie 22 marca zasiałem owies. Problem polega na tym, że gdzies okolo 3-4 dni po zasiewie zaczal padac deszcz i owy deszcz dosyć zbił glebe, ubił ją w takim sensie ze teraz na wierzchu utrzymuje sie takie jakby błotko, w niektórych miejscach gleba az połyskuje od tego. Mineło 10 dni od zasiewu, na ziemi powoli sie pojawiaja jakies kiełki gdzieniegdzie. Czy taki stan gleby spowoduje zepsucie zasiewu w sensie takiem ze nic nie urośnie ?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam!Jaki jest najlepszy płodozmian zbożowy?
    • Przez RubenDesiewicz
      Witam, posiadam około 1 ha ziemi piaszczystej, mocno piaszczystej. I oto moje pytanie. Co mogę uprawiać na takiej glebie, aby dawało to dobre plony? Oczywiście bez nawadniania się nie obejdzie na takiej glebie, więc nawadnianie na 100% by było.
       
      Czy truskawki nadawały by się na typowo piaszczystą glebę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj