Polecane posty

zelus132    4

Witam, wiem że takich tematów jest masa, ale każdy przypadek jest nieco inny. Wkrótce składam podanie o młodego rolnika i muszę już mniej więcej wiedzieć jaki ciągnik chce kupić. Ma pracować jako główny przy około 17ha, gleba średnia, miejscami ciężka, ale przede wszystkim mam tu góry na każdym polu. Chciałbym żeby ciągnik uciągnał 4 skiby 4x40 (ponoć pługi kaverland stawiają mniejszy opór, wiec pewnie taki kupie). No w przyszłości pewnie rozrzutnik 6 ton i agregat z siewnikiem, nie wiem jaka szerokość.

Chciałbym żeby ciągnik sie przede wszystkim nie psuł, ponieważ mechanika nie jest moją wybitnie mocną stroną i był tani w uzyciu, chce go oszczedzac zeby był na lata.

Do tej pory uzywalem c-360 bez kabiny gdzie sprzęgła nie idzie wcisnac, skrzynia zgrzyta a biegi wyskakują i mf 255 z zerwaną sprężyną siedzenia, wybitą szybą, bez drzwi itp. i jeśli miałbym opisać te ciągniki, to w zaklądce komfort z jazdy wpisałbym: "nie występuje". Dlatego pod względem komfortu wszystko bedzie dla mnie lepsze niz to co mam teraz, wymagam tylko kabiny i tyle, zeby sie dalo jezdzic na deszsczu.

Doradzi ktoś coś? Z tego co sie rozgladalem to belarus 820 na moscie krzyzakowym dobrze pasuje. Sąsiad ma pronara 82 i daje rade z pługiem czwórką, idzie pod góre aż miło patrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955
nowy za te kasę to tylko Rusek i to nie wiem czy kupi teraz, z zachodnich nic nowego nie znajdziesz w tym budżecie i tym bardziej większej mocy na góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237

przecież dostaniesz 100 tys. ja też złożyłem na ciągnik ale żeby kupić coś trzeba wydać rzędu 120-130 tys. ja wpisałem nowego New Holland t.4.75s . do którego dokupię tur. P.S za 75 to może farmtrack bez kabiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WojtekRolnik    11
ja mogę Ci polecić case jx80 bo takiego użytkuje od 2008 roku pracuje bezproblemowo z plugiem 4skibowym gruberem scierniskowym2.2m co do agregatu z siewnikiem to więcej jak 2.5m raczej będzie ciężko. A ceny jx koło 80-90tyś. Łatwiej byłoby pewnie znaleźć new hollanda z serii td też u mnie w okolicy sporo ich pracuje i dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

Ale pierwszą rate dostane 80 tysiecy i za to musze zrealizowac biznesplan, czyli kupic ciągnik + cos jeszcze, czyli plug.  Czyli chyba musialbym brac kredyt jesli dobrze rozumiem, jesli chcialbym brac cos drozszego.

O ciągnikach case tez slyszalem ze są bezawaryjne, poszukam cos nie cos o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    237
czasem, New Holland to to samo tylko kolor maski i deski rozdzielczej. ale tak jak napisałem za New Holland wycenili mi 129 tyś. brutto i 16tys ładowacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77
jedyne co mi przyszło do głowy to właśnie belarus nic innego w rej cenie nie wytrzasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
jak na 17 ha to Belarus kilkuletni za 50-60 będzie i nie ma co szaleć i zawsze kupisz lepszy pług i na agregat też starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Chyba jednak nie było Ci tak źle w tych starych ciągnikach, że nawet nie poczyniłeś tak wielkich inwestycji jak sprężyna czy szyba, o remoncie skrzyni nawet nie piszę... :$ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

No niestety po roku czasu na gospodarstwie nie na wszystko mam czas i przede wszystkim pieniądzy. Sprężyny nie da rady wymienic bo siedzenie jest cale przerdzewiałe, a koszt nowego to 250-300zl. Szyby nie ma sensu wstawiac bo cala kabina lata, a czemu, bo pol dolu jest przerdzewiala. Wzmocnilem to troche profilem stalowym, ale i tak jest to do wymiany w calosci, a kabina to juz jakies 2 tysiace. Remont skyrzni w 60tce to juz dopiero koszt. Wymienilem te sruby dociskowe, ale to nic nie dalo, dalej wyskakują, a wiec trzeba powymieniac tamte nasadki na wałki, czyli pol skrzyni, tu o kosztach nawet boje sie pomyslec, a sam tego nie zrobie bo mechanika nie jest moją mocna strona.

Z calym szacunkiem, ale mialem duzo pilniejsze wydatki, jak np. takie zeby kupic chociaz troche nawozu i oplacic nawoz z  tamtego roku, oplacic kombajn itp, kombajn do kukurydzy. Czy inne naprawy, jak np. wymiana uszczelki pod glowica w mf255, wymiana tasmy w rozrzutniku, albo nowe lemiesze w plugu. A i po drodze jeszcze pisałem i broniłem swoją prace magisterska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
sprzedaj 60 wyremontuj mf do lekkich prac bedzie ok a kup jakiegos bialorusa lub ursusa nowego ale na Twoim miejscu dodatkowo poszukal bym pracy w zawodzie bo chyba ciezko bedziesz mial z tych 17 ha ewentualnie jakas hodowla

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelus132    4

Tak, mam hodowle krow mlecznych, o pracy w zawodzie tez mysle. ;) 60 sprzedac nie bardzo moge bo ona ma tura. Wiem ze to ciągnik malo zwrotny a tur malo pojemny, do tego łatwo sie utopic jak troche popada, no ale na nic wiekszego narazie mnie nie stać.

Patrzylem te ciagniki case, to niestety ponad budzet, zostają nadal bialoruski, ursusy (ale jakie) i moze te zetory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319
w tej cenie to tylko belarus, ewentualnie różne chińskie "nowosci" (trudno polecic). Nowego ursusa czy zetora do 75 tys. nie kupisz raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Witam. Ja szukam ciągnika do 70 tyś max 80km przede wszystkim do lekkiego transportu max 3.5t. Ze względu na niskie stawki ciągnik ma być bardzo oszczędny w spalaniu. Do tej pory pracowałem ursusem 5314 ale zmienił właściciela i teraz szukam czegoś innego może powyżej 2000r. Co byście mi polecili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

A jak ze spalaniem u takiego? bo poprzednik czyli 5314 nie przekroczył 4 l na mth. A mth u niego była dłuższa niż godzina zegarowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez XkajkopterX17
      Witam, szukam posiadaczy ciągnika John Deere 6110r, czy ciągnik jest wystarczający do prac średnio-ciężkich, chodzi w skrócie o zastąpienie John Deere'a 6420 Premium
      Jaką posiadacie opinię na jego temat jak wyglądają jego rzeczywiste osiągi, spalanie itd.
    • Przez Luki1988
      Witam, panowie można coś kupić w tych pieniądzach? Zależy mi na tym przedziale mocy, może być opcja podstawowa bez bajerów, mechaniczny, jedynie rewers przydałby się. Belarus odpada:)
    • Przez Darek1986
      Witam,posiadam na sprzedaż ciągnik renault 8514.Silnik 4 cyl turbo MWM  + ładowacz czołowy 3 sekcyjny w ostatnim czasie był zmieniony olej i wszystkie filtry.Więcej informacji pod numerem telefonu 502908985 - pokaż numer telefonu - odpowiadam na maile, -POMOGĘ ZORGANIZOWAĆ TRANSPORT ... CENA 31500 TYŚ DO NEGOCJACJI...
       
       
       

    • Przez agros99
      Witam. Chciałbym podpytac Forumowiczów, Jaki ciągnik wg. waszej opini najlepszy(najmniej awaryjny) o mocy 130-160 KM, w kwocie do 65000zł. Traktor potrzebny do orki, uprawy 60 ha. Wiem że w tej kwocie to w grę wchodzą Renault, Massey, Zetor 16245 oraz nasz ursus.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj