MotoMaszyny_pl

Jaki serwis ogłoszeniowy z maszynami rolniczymi?

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie,

Razem ze wspólnikiem jesteśmy w trakcie budowy nowego serwisu ogłoszeniowego, na którym można znaleźć między innymi ciężkie maszyny rolnicze.

Chciałbym prosić Was o pomoc i pewnego rodzaju podpowiedzi dotyczące tego typu serwisów ogłoszeniowych.
Przede wszystkim chciałbym wiedzieć z jakich serwisów ogłoszeniowych korzystacie przy wyszukiwaniu sprzętu rolniczego oraz z jakich serwisów korzystacie (i dlaczego?)  gdy chcecie dodać ogłoszenie?

Co jest według Was najważniejsze w takim serwisie ogłoszeniowym? Jak powinien wyglądać, jakie funkcjonalności powinien posiadać idealny serwis ogłoszeniowy z maszynami rolniczymi? :)

Za odpowiedzi i zaangażowanie w temat z góry BARDZO DZIĘKUJĘ! :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napewno powinien być darmowy, ale wiadomo że utrzymanie strony kosztuje i tak się nie da. Powinien mieć wyszukiwarkę ogłoszeń "w promieniu km" tak jak na olx. Mi osobiście lepiej się przegląda jeśli jest jedna długa lista, niż kilkanaście stron po kilka ogłoszeń. I powinny być tylko podstawowe kategorie. Gdzieś widziałem kategorie prasy i następną balotowanie. i teraz zamieszczając ogłoszenie nie wiem czy balotowanie to prasa rolka czy owijarka. A w drugą stronę szukając maszyny można przegapić fajne oferty, które ktoś zamieścił w podobnym, ale jednak innym dziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esab200    360

Ja kupuję i sprzedaję poprzez olx jest najskuteczniejszy 😊 

Bardzo fajnie że tworzycie nowy serwis ogłoszeniowy powinien być darmowy i przejrzysty. Powinien mieć wyszukiwarkę w promieniu km ponieważ najczęściej szuka się najbliżej, jasne i przejrzyste kategorie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senior    16
Olx jest płatny, moim zdaniem zbyt drogi, moderatorzy wywalają ogłoszenia mimo że wcześniej pobrali opłatę, niby zwracają pieniądze ale tylko wirtualnie bo kasa nie trafia na konto tylko wisi gdzieś na Olx e , nie polecam. Zakładaj tą stronę. Konkurencja im się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
niech bedzie platny po przez sms kazdy zaplaci 3 czy 5zl za wystawienie ogloszen jak bedzie bezplaty to wszyscy beda smieci wrzucac

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, dziękuję za odpowiedzi i sugestie.

Wiem, że olx ma pewnego rodzaju monopol i zdaję sobie sprawę z tego, że będzie ciężko...
Co do "monetyzacji" to jest kilka pomysłów, ale na chwilę obecną priorytetem jest stworzenie właśnie przejrzystego serwisu ogłoszeniowego najlepiej w oparciu o opinie użytkowników! 

Na chwilę obecną nie chcemy nachalnych reklam i "kasować" za każde ogłoszenie - to jest jeszcze temat odległy... życie pokaże ;)

Wyszukiwarka z zawężeniem do km już jest, a co do kategorii to dużo z tym pracy...!
Byłbym BARDZO wdzięczny za odwiedzenie serwisu: ( motomaszyny.pl ) i przeglądnięcie właśnie kategorii - być może coś jest bardzo rażące w samej strukturze, nazewnictwie, parametrach... Pomóżcie proszę! :) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym się zastanowił nad działem "pozostałe maszyny" bo osprzęt do tura nożna dać do ładowaczy czołowych, a mieszalniki pasz do hodowli zwierząt. A tak jest tam taki zlepek wszystkiego. Acha, i dał bym dział "ładowarki rolnicze" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46
Dobrze by było żeby ogłoszenia zamieszczone w tym serwisie ukazywały się też w olx tak jak jest z otomoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To automatycznie musiał byś płacić jak za olx. Tak mi się zdaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wyszukiwanie po województwach jest bez sensu. Opcja xx kilometrów od kod pocztowy to podstawa, od kiedy na allegro tego nie ma to wcale tam nie wchodzę szukając maszyny czy samochodu. Np Mazowsze.  Z Myszyńca do Lipska masz 250km - te same województwo a do woj Podlaskiego rzut beretem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, TomaszStach napisał:

To automatycznie musiał byś płacić jak za olx. Tak mi się zdaje 

Najlepiej jakby olx płacił za ich reklamę na naszej stronie ;) 

Co do wyszukiwania po lokalizacji to zdania są podzielone z tego co widzę - opcja z województwem to moim zdaniem też dobry pomysł. Wymaga on jednak u nas sporej przebudowy samej bazy danych - damy radę, ale musi to potrwać... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie powinna pojawiać się jasna informacja, czy cena jest netto czy brutto.

Jeżeli serwis się rozrośnie powinno być dodane sortowanie, czy sprzęt, szczególnie typu ciągnik czy kombajn, pochodzi od polskiego dealera, czy sprzedający jest właścicielem (i którym) czy handlarzem.

Edytowano przez zetor50super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zetor50super napisał:

Przy cenie powinna pojawiać się jasna informacja, czy cena jest netto czy brutto.

Jeżeli serwis się rozrośnie powinno być dodane sortowanie, czy sprzęt, szczególnie typu ciągnik czy kombajn, pochodzi od polskiego dealera, czy sprzedający jest właścicielem (i którym) czy handlarzem.

Dziękuję za podpowiedź! "Sprawę" z ceną mamy już na liście zadań :) 

Kwestię podmiotu sprzedającego wdrożymy, tylko musimy to trochę przemyśleć... Znacie jakieś przykłady, które dobrze się sprawdzają, ale nie zaburzają przejrzystości strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość stron dzieli sprzedających na firmy i osoby prywatne, ale bardzo często osoby szukające sprzętu unikają handlarzy, którymi mogą być zarówno firmy jak i osoby prywatne. Firma z kolei może być właścicielem sprzętu. Mi najbardziej odpowiadałoby możliwość zaznaczenia przy ogłoszeniu opcji "wystawiam fakturę VAT". Podmioty można podzielić na właścicieli/użytkowników i pośredników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.07.2018 o 08:10, TomaszStach napisał:

Ja bym się zastanowił nad działem "pozostałe maszyny" bo osprzęt do tura nożna dać do ładowaczy czołowych, a mieszalniki pasz do hodowli zwierząt. A tak jest tam taki zlepek wszystkiego. Acha, i dał bym dział "ładowarki rolnicze" 

Udało mi się dodać ładowarki rolnicze, osprzęt do tura wrzuciłem do ładowaczy czołowych ale nie wiem czy to dobry pomysł. Byłbym wdzięczny za opinię odnośnie tej struktury kategorii i nazewnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ToMclo
      Witam
      Potrzebuje kilku czesci do deutz fahr, a w mojej okolicy nie ma zadnega sklepu z czescimi do niego, moze ktos wie czy w Województwie podlaskim jest jakis serwis lub sklep z czesciami do Deutz fahr
    • Przez LESNY44
      witam, 
      jestem szczęśliwym posiadaczem tego ciągnika:) odkąd przekroczył moja bramę coś się dzieje bardziej lub mniej uciążliwego. Może wymienię: 
      1) Pierwszym i chyba najpoważniejszym jest skrzynia tz. 2 zakres ma problem z wejściem na swoje miejsce. Pojechał na serwis i nie zrobiono nic oprócz tego ze rozebrano- złożono skrzynie. Jedyna zmiana są wycieki oleju ze wszystkich odkręconych dekli.
      2) Hamulce ciągle się zapowietrzają, wymieniono uszczelniacze pompy i jest lepiej ale po krótkim użytkowaniu czuć że pedał hamulca robi się miękki.
      3) Przy porannym uruchomieniu silnika przez okres ok. 4-5 sekund nie gaśnie kontrolka olejenia. Wymieniono czujnik, ale nic to nie dało.
      4) Gdy umyje ciągnik zapalają się światła stopy i uruchamia przedni napęd.
      5) Ubywa płyn chłodniczy.
      6) Gdy ciągnik pracuje i się rozgrzeje to zacina się wspomaganie.
      7) Ostatnim czasem zdarzyło się nawet ze zapowietrzył się zbiornik paliwa. i trochę wciągną się do wewnątrz.
       
        Jeśli ktoś z Was ma takie lub inne problemy z tym ciągnikiem to proszę piszcie pomoże mi to w naprawach. Dodam ze ciągnik jest jeszcze 6 tygodni na gwarancji i chciałbym to naprawić w ramach tej gwarancji. Tłumaczenia serwisu są różne zazwyczaj takie żeby mnie zbyć, to ''sie nie da'', '' tak musi być'', a czas upływa na moja nie korzyść. Z góry dziękuje i liczę na pomoc i podpowiedzi.
    • Przez MichalM1
      Dzień dobry,
       
      1. Chciałbym dowiedzieć się jakie dane można odczytać z ECU tej serii?
      2. Czy po podłączeniu się jest możliwe stwierdzenie autentyczności przebiegu?
      3. Czy macie informację na temat kosztu takiej usługi serwisu?
      4. Gdybyście mieli wybrać skrzynię pomiędzy PQ a PQ+ to którą byście wybrali w ciągniku o przebiegu ok. 7000 tys. i dacie produkcji pomiędzy 1995 a 2001?
      5. Jak z awaryjnością amortyzacji przedniej osi? Czy z przytoczonym przebiegiem nie będzie ona grozić kosztami naprawy?
      6. Jakie są czułe punkty maszyny i miejsca na które warto zwrócić uwagę?
      7. Jak Waszym zdaniem powinna wyglądać jazda testowa?
    • Przez adhock
      Czołem koledzy,
       
      Tak jak w temacie, znacie/polecacie jakieś serwisy maszyn rolniczych w podkarpackim??? Chodzi mi raczej o nowsze ciągniki zachodnich marek...
       
       
    • Przez karolas123
      Witam jak w temacie mam do zaoferowania czesci do Claasa, Gaspardo, Lemken, oraz instrukcje obsługi i napraw. Wszystko w bardzo dobrych cenach i bardzo wysokiej jakości (same oryginały) oczywiście filtry, oleje, oraz wszystkie części eksploatacyjne, na części które mam na stanie dodatkowo fajny rabat. Kontakt: czescidoclaasa@gmail.com 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj