Agaiko

Sianie rzepaku

Polecane posty

Gość   
Gość
u nas (okolica grudziądza) rzepaki 5 dni po siewie striptilem na wierzchu a po orce po tygodniu. a susza kamienna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

panowie taką sprawę mam. wczoraj zasialem rzepak, wróciłem w środku nocy i dziś okazało się ze wyszło mi 5.5 kg na ha. wiem ze to zdecydowanie za dużo.  czy da się coś jeszcze zrobić żeby go przerzedzić? ? jakie macie porady co z nim zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

zawsze było ok 3/ 3,5kg na ha. a tu teraz tak wyszło. rędzina to się trochę kółko oblepialo i wiecej sie  wysialo może dlatego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Mam siewnik z redlicami talerzowymi, myślę czy pójdzie bezorkowo wysiać rzepak w sensie zrobić ścierniskowcem lub broną talerzową, uprawiał ktoś w taki sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sztafek#8482;
      jak w temacie. chciałbym wiedzieć jaki gatunek kukurydzy najlepiej nadaje sie pod sieczkarnie? jakią wy siejecie i jaka jest jej cena. pytam bo w przyszłym roku będe siał pierwszy raz i nie mam jeszcze zbytniego doświadczenia.chciałbym też abyście doradzili jak najlepiej przygotować ziemie pod taki siew. czekam na wasze rady i zalecenia
      pozdrawiam
    • Przez GlenMoray
      Witam. Chciałabym zlecić zasianie marchwi. Mam pytanie odnośnie kosztu. Ile liczą sobie za taką usługę , jaki jest koszt zasiania marchwi na polu o powierzchni 1ha? Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez Przemek0
      Witam, jestem nowym nabywcą siewnika BECKER, mam parę pytan... co wyczyścić przed sezonem? nie pokazuje mi ciśnienia na zegarze a turbina daje bardzo dobrze, jak ustawić ten siewnik, chodzi mi o tabele wysiewu bo nie mam, ile siejecie nawozu na h w dozowniku i jak go tam ustawić? z jaką prędkością siejecie? ile obrotów na silniku? Sieje Landini Ghibli 100 Pozdrawiam


    • Przez MagorzataKieliszek
      Witam, potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu komputera od siewnika MONOSEM. Dodaje zdjecie, z gory dziekuje za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj