Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Theprzemo205    24
Witam! A więc mam okazję kupić ciagnik c 355 tylko jest mały problem z dokumentami ponieważ jest tylko tablica rejestracyjna. Ciagnik stoi od kilku nie używany a wczesniej był rejestrowany na strszego pana który już nie żyje. Ciagnik najprawdopodobniej był wyrejesyrowany czy coś takiego oraz od wielu lat nie miał ubezpieczenia. Czy da radę jakoś go zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421
jezeli byl wyrejestrowany czasowo a w urzedzie maja state rejestry to go zarejestrujesz tylko problem jest gdzie indziej nie zyje wlasciciel i musisz mieć postepowanie spadkowe i na umowie wpisanych wszystkich spadkobiercow i ich podpisy.

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Ja rejestrowałem ciągnik po 20 latach od całkowitego wyrejestrowania i było bez problemów. Czerwone numery, OC, przegląd do pierwszej rejestracji i tyle. Ale jeśli w twoim przypadku ciągnik jest własnością pana X który już nie żyje, to przykładowo pan Y który jest jego synem nie może ci go sprzedać, bo wg. prawa nie jest jego właścicielem i tak jak kolega wyżej powiedział pan Y musi założyć sprawę w sądzie żeby ciągnik przeszedł na jego własność. Bo przy rejestracji w wydziale komunikacji pierwsze co to szukają tego ciągnika w archiwum kto był ostatnim właścicielem, kto go wyrejestrował, kto go rejestruje i na jakiej podstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Poszukaj umowy, którą spisałeś z właścicielem jak jeszcze żył. Robisz przegląd techniczny ciągnika, bierzesz numer rejestracyjny ciągnika, umowę i śmigasz do urzędu. Później umowa ubezpieczenia  OC, która musi być zawarta w dniu rejestracji. Ja miałem taką samą sytuację jak rejestrowałem motocykl MZ.

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172
8 godzin temu, wojtal24 napisał:

jezeli byl wyrejestrowany czasowo a w urzedzie maja state rejestry to go zarejestrujesz tylko problem jest gdzie indziej nie zyje wlasciciel i musisz mieć postepowanie spadkowe i na umowie wpisanych wszystkich spadkobiercow i ich podpisy.

Opcja dość czasochłonna, szczególnie jeśli jest kilku spadkobierców. Ja to bym poszukał umowy darowizny z przed dnia śmierci właściciela z jednym ze spadkobierców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421
ale zgodna z prawem a wszystkie inne propozycje sa niezgodne z prawem albo naciagnieciem litery prawa a co wtedy jak ktos juz zglosil ten traktor do jakiejs masy spadkowej i umowa z przed smierci wlasciciela moze byc problemem jak i kupno dokumentow jak pisal autor tematy jest nie legalne

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

chłopie   takie porady to prokurator się kłania za takie wałki  ..taką umowę trzeba zgłosić w US a to jest  poświadczenie nieprawdy i fałszerstwo,   za co jest paragraf i tyle 

myślisz ze tam głupki siedzą i tak klepną sfałszowaną  umowę  niby z przed kilku lat z nieżyjącym już właścicielem  ? ... żeby to było że w tym roku zmarł to można  by ryzykować 

upomną się spadkobiercy i podadzą do podziału spadku i co ? ... 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    101

Może w Twoim wyimaginowanym świecie tak jest, w rzeczywistości nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego ile pojazdów tak sobie śmiga. 

Jest lepszy motyw. Jak macie kogoś znajomego w WK to zapytajcie się ile rejestrowanych jest 2,3,4 letnich samochodów z nieczytelnymi numerami VIN na numery zastępcze. Można się zdziwić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540
8 godzin temu, wojtal24 napisał:

ale zgodna z prawem a wszystkie inne propozycje sa niezgodne z prawem albo naciagnieciem litery prawa a co wtedy jak ktos juz zglosil ten traktor do jakiejs masy spadkowej i umowa z przed smierci wlasciciela moze byc problemem jak i kupno dokumentow jak pisal autor tematy jest nie legalne

Czego to się nie robi dla ciągnika wartego 5-6 tyś xD 

Z tego co pamiętam to aby zarejestrować ponownie ciągnik musi on spełniać teraźniejsze wymogi co do bezpieczeństwa czy chociażby emisji spalin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

bears, źle pamiętasz,byłem C-360 na przeglądzie do ponownej rejestracji, i nawet o kabinę nikt nie pytał.

Od jakichś kilku lat skarbówka nic nie musi klepać na umowie darowizny do około 9tys zł w pierwszej grupie podatkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 Osoba obdarowana z umową darowizny oraz formularzem SD-Z2 powinna udać się do urzędu skarbowego właściwego ze względu na swoje miejsce zamieszkania. Obowiązek ten muszą spełnić również osoby obdarowane, które nie muszą płacić podatku. Mają na to sześć miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego, czyli daty na umowie darowizny.

 

wiec jak pojdziesz z umowa sprzed kilku lat i dostaniesz zwolnienie czy może w wydziale komunikacji przyjmą umowę która nie ma stempla skarbówki ?  

 

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

No właśnie mam umowę darowizny C-360 od ojca, poszedłem do US to zgłosić, pani zerknęła na umowę i powiedziała, że nic nie muszę wypełniać, stempla też nie przybiła. W starostwie nie pytali o pieczątkę z us na umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jasne... przecież w starostwie wiedzieli jaki majątek dostałeś w ostatnich 5 latach od ojca i że przysługuje ci zwolnienie  :D- ten limit jest na 5 lat i jest to zliczane  wiec taka darowizna jet po prostu rejestrowana przez us  a nie że pani popatrzyła ... nie wiem być może teraz maja wgląd i informują się elektronicznie  i nie trzeba stempla ale coś mi to nie pasi bo zona zrzekła się darowizny na rzecz brata i musiała wypełnić deklaracje choć wartość majątku jaki przyjęła był 0 zł 

ale być może  u was inne obyczaje bo przepisy mówią co innego niż ty twierdzisz ¬¬

myślę że po prostu bajdurzysz bo to co piszesz to są głupoty i tyle bo o ile można tak zrobić krótko po śmierci to na pewno nie po paru latach bo za to można beknąć i tyle bo to śliski temat z takimi niby umowami z przed lat 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Masz rację, pani dała mi formularz,ale pytania były za trudne i wstydziłem się prosić o pomoc , a w Lidlu były artykuły biurowe w promocji, w tym pieczątki. 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przemo101112
      Witam.  Mam pytanie odnośnie handlu ciągnikami Z UK. Czy jest ktoś kto się tym zajmuje.?
    • Przez Theprzemo205
      Witam chciałbym pomalować swoją c 355 tak jak na tym zdjęciu. szukałem ale nie mogę znalezć numeru ral. Głównie chodzi mi o ten żółty. Może ktoś pomoże.

    • Przez pala92
      Witam. Jaki polecicie ciągnik zamiast forterry 125? traktor ma pracować z dużą sadzarka do ziemniaków (przy zetorze mam z przodu 700+150kg i pełną sadzarka koła w górę) więc traktor musiał by być dość cięzki, bedzie pracował jeszcze przy sianiu nawozów rozsiewacz ok 1600l przy formowaniu ziemniaków przy kopaniu ziemniaków z duzym kombajnem i będzie również siał zestawem upr-siew. Dodam że może być trochę słabszy tak ok 105-115km
      Zastanawiam się czy najlepszym wyborem nie będzie znowu forterra cl 110? cena podstawa katalogowa ok 175 netto co o tym myslicie?
    • Przez XkajkopterX17
      Witam, szukam posiadaczy ciągnika John Deere 6110r, czy ciągnik jest wystarczający do prac średnio-ciężkich, chodzi w skrócie o zastąpienie John Deere'a 6420 Premium
      Jaką posiadacie opinię na jego temat jak wyglądają jego rzeczywiste osiągi, spalanie itd.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj